Ovsené sušienky
Ovsené sušienky

Psie ovsené sušienky

smolitorisova - bez fotkysmolitorisova, 8. apríla 2020
30
porcií
20 minút
príprava
20-30 minút
na 180 °C

Suroviny

2 hrnčeky
1/2 hrnčeka
1 bal.
1 ks
1 ks rozmixovaný
1 ČL




Postup

  1. 1

    Ovsené vločky zmiešajte s práškom do pečiva. Pridajte mlieko, vajce, rozmixovaný banán a med.

  2. 2

    Plech jemne potrite olejom a následne plech vyložte s papierom na pečenie.

  3. 3

    Z hmoty tvarujte placky alebo guľky (srdiečka, rybičky...) a ukladajte ich na plech. Vložte do rúry vyhriatej na 180 stupňov a pečte 20-30 minút.

    Psie ovsené sušienky - obrázok 3
  4. 4

    Sušienky v tvare srdiečok.

    Psie ovsené sušienky - obrázok 4

Diskusia k receptu

jankov
@babka123 (9.4.2020 08:58)

Psie preto, lebo sa pri jedení tých sušienok môžeš s ním podeliť a spoločne chrumkať...náš stavač je mi povďačný, keď sa s ním podelím o jedlo a hlavne o sušienky, ktoré mu upečiem a odvďačí sa mi, že mi olizuje ruky a kolená...:-)...priebežne robím podobné sušienky, keď sa niečo pečie a po upečení využívam rozohriatu trúbu...
jankov
@marienka44 (9.4.2020 12:35)

Ja mu robievam aj takéto...
Zelené psie keksíky
Potrebujeme:
• 1 PL masla
• 1 PL celozrnnej múky
• 2 vajíčka
• celozrnné ovsené vločky
• 2 PL nadrobno posekanej vňate alebo: špenát, jablko ap.
Postup:
Spolu zmiešame múku, maslo a vajíčka. Primiešame bylinky a nakoniec pridáme vločky (musí vzniknúť rovnomerné cesto). Vytvarujeme guličky, ktoré jemne pritlačíme a poukladáme na plech, na ktorom je papier na pečenie. Dáme piecť na 15 minút pri 180°C. Po 15-tich minútach keksky otočíme a pečieme, kým nie sú suché.
smolitorisova
@dvorka (9.4.2020 07:57)

Práve preto lebo tento recept je určený pre psíkov :) Psíci si záslužia aj trošku zdravšie pamlsky ako z obchodu.
smolitorisova
@haji (9.4.2020 10:23)

Pokiaľ psík je zdravý ,tak nech kľudne papá všeličo.Ten banán je kvôli tomu aby boli tie sušienky sladšie :)
smolitorisova
@jankov (9.4.2020 18:37)

Moje slová..To isté robí náš malý bombarder :D.Zachutilo jej to, mne osobne to príde bez chuti preto to nejem sním.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia