Vepřová játra La Alcron

remcula - fotkaremcula, 10. apríla 2013
Vepřová játra La Alcron
Foto: remcula

Játra můžu na všechny způsoby. jen si ji většinou dělám jen pro sebe, přítel ji rád nemá. Možná, že se vám bude líbit:-).....@Remcula

1
porcia
5 minút
príprava
20-25 minút
tepelná úprava

Suroviny

200 g
2 PL
3 PL
1 ČL
5 strúčikov
 podľa chuti
 trocha
 podľa chuti




Postup

  1. 1

    Vepřová játra nakrájíme na nudličky a zprudka je orestujeme na oleji ze všech stran. Pak játra přendáme na talíř a přikryjeme je dalším talířem, abychom je udrželi v teple. Na výpeku z jater orestujeme na plátky nakrájený česnek a dáváme pozor, abychom ho nespálili a nezhořknul. Když je česnek malinko růžový, přidáme worcester, kečup a čili necháme probublat, aby se chutě spojily. Pak přidáme játra a cca 1/2 dcl vody a ještě malinkou chvilku-asi 3-4 minutky necháme probublávat. Nakonec osolíme, opepříme podle chuti. Podáváme s rýží, opečenými bramborami, nebo hranolkami.

Diskusia k receptu

sovka62
U nás je to naopak, manžel pečeň miluje, ja zjem, ale bez nadšenia. Kedysi sme juh mávali najmenej raz mesačne, teraz tak raz za pol roka (že by sa jej už aj on trochu objedol?). Najbližšie teda bude podľa teba, dám vedieť ako chutilo.
stacy77777
aj u nás je to ako u @sovky , zjem,ale nemusím a manžel by mohol aj každý deň, recept sa mi veľmi páči, s čili omáčkou super
angast
pekný recept , ale tiež budem na to sám. Ženy mi vnútornosti moc nejedia. Ale vyskúšam s tou čili omáčkou to bude perfektné.
remcula
Děkuji, budu moc ráda. Tak já mám vnitřnosti moc ráda:-)
kimlo
Samé dobroty dnes od Teba... pečeň zbožňujem, ale v takejto podobe som ešte nechutnal.
janett
U nás doma pečeň jedia všetci, vyskúšam aj túto verziu.
kika1212
Dúfam, že to neovplyvní chute. Mám v mrazáku jahňaciu. Určite bude podľa tvojho receptu.
mesiar50
Ostré jedlá mám rád a pečienku tiež.Tvoj recept je už v Kk.Ďakujem
remcula
Budu moc ráda, když vyzkoušíte a ještě raději, pokud si pochutnáte:-)
remcula
@jody , jsme na tom stejně. Mi nevadí žádné vnitřnosti, ani ledviny. :-))
jody
Tak to ja zasa len pečienku a ľadvinky, zato srdce, pľúca, žalúdok a mozoček nezjem. :-)
remcula
Samozřejmě! Nikomu nemůže chutnat všechno a hodně záleží na úpravě:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia