Varenie

Co dnes vaříte? (14)

haji - bez fotkyhaji, 20. februára 2022

Milí přátelé na Vareche, přeji vám krásnou neděli, plnou chutí, lásky a pohody. Zanedlouho naše diskusia Co dnes vaříte? oslaví tři roky trvání. První díl vyšel v sobotu 4. mája 2019. Děkuji všem, kdo pravidelně či nepravidelně sdílíte Co dnes vaříte? Pojďte posdílet vše o čem chcete, s fotkami či bez, s láskou a chutí nejen k jídlu, ale i k dílu. Váš zájem mě těší, ať diskusia nadále těší i Vás!

@zareaguj


Diskusia k téme

haji
@klukodvody (20.2.2022 12:58)
Děkuji za koment a fotečku. Ano, někdy to tak může být, že zvítězí pohoda nad chutěmi. Párek v těstíčku a br. kaše je ještě vyšší level, umím víc lenošit.
A ještě si vyprosím foto vašeho Kimči. Ráda se pokochám. Uvažuji o koupi "Kvašáku", tedy nádoby a začnu také "kimčit".
Děkuji za pozdravení a zdravím také k vám tebe i paní Sašu, krásnou neděli!! Držte se ve zdraví!!
haji
Pro zajímavost přidávám přehled čtenosti jednotlivých dílů Co dnes vaříte?
1. 16,3 tisíc
2. 7,3 tisíc
3. 5,7 tisíc
4. 9,6 tisíc
5. 7,6 tisíc
6. 9,6 tisíc
7. 10,0 tisíc
8. 8,3 tisíc
9. 8,8 tisíc
10. 10,4 tisíc
11. 8,4 tisíc
12. 8,1 tisíc
13. 8,5 tisíc
Je třeba počítat s tím, že je to moderovaná diskusia a čísla návštěvnosti jsou vyšší i mými vstupy, kterých je také dost. Souhrn je to přesný, nepřesných údajů. Některé díly obsahují delší období, jiné kratší. Jakmile začne být nepřehledně dlouhé množství komentů, otevírám nový díl bez ohledu na datum a čas.
Tolik statistika návštěvnosti.
Winston Churchil: "Něvěřím žádné statistice, kterou jsem si nezfalšoval sám!" Moudrá slova, zvlášť v dnešní době.
Věřte, nevěřte. Přesto a možná právě proto jdeme dál a sdílíme spolu vše nejen gastro, klidně i astro! Díky Vám, na Vareche a s Varechou, se nám spolu jde životem a dny veseleji, láskyplněji a s radostí! Velké děkuji všem!
klukodvody
@haji (20.2.2022 13:19)

Haji recept přidám, ten už jsem psal že přidám, ale chci dát foto recept a tak ještě pár dní než dojíme co máme a ideální hrnky na kvašení jsem koupil raději dva za pěkné peníze a jsou nafocené u bulgur pilaf od cesminaz. Moc Tě zdravíme a myslíme na Tebe.
haji
@afataga (20.2.2022 13:30)
Děkuji za koment a fotečku, takové pražené čínské rezance se musí umět, s radostí bych si dala slušně kopcovatou porci. Narobila si mi chute!
haji
@klukodvody (20.2.2022 13:39)
Děkuji za komenty a foto. Budu se na Kimči těšit. Zužitkování placky - nakrájení do polévky - to je dobrá volba, příjemná změna.
haji
@kimlo (20.2.2022 16:02)
Děkuji za koment a chutné foto, zapečené karé so smotanou a dijonskou horčicou je jistě chutné masíčko, hospodský zelný salát znám a mám ho ráda, vidím i domácí hranolky. Mně by chutnalo. Máš pravdu, je to vlastně naše československá kuchyně, je na ni spolehnutí. Dobře si navařil! Hezký zbytek neděle!
haji
@zolik (20.2.2022 16:32)
Děkuji za zdravici a fotečku, banánovou roládu s pařížskou šlehačkou nikdy neodmítnu! Hezký nedělní podvečer a ještě hezčí večer!
chorvatka
My sme mali len Chili con carne s ryzou, zbytok je ulozeny v mrazaku na lenivejsie chvile. Robila som pomarancovu roladu z olejového cesta, ale sa nevydarila, neviem, kde som urobila chybu. Naladu mam ako to pocasie (Versailles dnes pod mrakom 15 °C vo februari). Zajtra budu "bryndzafetové" halusky, sice z francuzskou nedoudenou slaninou, ale uz sa na ne tesim, vedia spravit nedelu aj z "unaveného" pondelka. Vdaka vsetkym varechacom za nescetné inspiracie, vraciam sa na tento portal velmi rada i z takej dialky.
sovka62
Vcera mi manzel oznamil, ze dnes si na obed zela rezen. Prekvapil, rezne mavame na Vianoce a Velku noc. No co by sme nespravili pre nase lasky?
Takze dnes cesnakova polievka s domacimi rezancami, cernohorsky rezen (ten som za 54 rokov manzelstva robila hadam treti raz), varene zemiaky s maslom. Zastavila sa najmladsia dcera s rodinou, priniesli kus torty, takze obed doplneny aj dezertom.
Vsetko velmi chutne, zo vsetkeho som jedla, ale najblizsie asi budem jest pozajtra, este teraz mam plny zaludok. No co uz, niektore jedla by som uz v mojom veku asi jest nemala.
mariamka
???po hokejovom ošiali sme mali jednoduché pečené zlaté kura iba soľ a maslo pekne do chrumkava. Chcela som ryžu, ale drahý si vyšomral tarhoňu, šalát mix sladkokyslý. Dávno sme si tak nepochutnali. Ak smiem, tak ďakujem milým prianiam od cz bratov a varecháčov ? ✌️ ideme ďalej !
haji
@laylastastykitchen (20.2.2022 17:09)
Děkuji za komenty a foto, máš můj obdiv, makrónky vydařené, smekám! Už se těším na nový receptík, jak tě znám, bude to rychlé. Hezký makrónkový večer!
haji
@chorvatka (20.2.2022 18:36)
Děkuji za milý koment. Chili con carne s ryžou bych si dala s chutí. Někdy se smůla lepí na paty a nejspíš i na roládu. Odhalit chybu se leckdy nepodaří ani mně. Jak říkával můj přítel: "Tie energie!" Počasí je i u nás prachdivné, zima ještě nebyla. Versailles musí být krásné vždy... Dobrú chuť k bryndzafetovým haluškám s neúdenou slaninou! Když je to to nejbližší možné, tak chutná dobře i kopie. Moc jsi mě potěšila, že na Varechu zavítáš s radostí s inspirací i pro inspiraci. Obohacování je vzájemné, děkujeme! Ať se vám tam v krásné dáli daří!
haji
@sovka62 (20.2.2022 18:40)
Velmi pěkně děkuji za milý a srdečný koment. Černohorský rezeň na přání manžela, to se musí splnit! Chodí nám různé chutě. Česnekovou polévku mám ráda, dobrá volba. No a sladká tečka v podobě torty, to nemá chybu. Ano, někdy se člověk dobře nají do syta. Mně vždy na vytrávení pomůže pomeranč a nebo jablko. Když je úplně nedobře, tak čaj na trávení, nebo jednodruhový heřmánkový. Ať se brzy uleví, zítra to bude dobré! Hodně zdraví tobě i manželovi, hezký večer a klidný nový týden!
haji
@mariamka (20.2.2022 18:53)
Děkuji za komenty. V jednoduchosti je krása, také miluju pečené kuře, tarhoňu už jsem si koupila, tak bude i ona, hurá. Hokej byl fajn, potěšili chlapci, potěšili všetkých!!
haji
@radost (20.2.2022 19:30)
@mariamka
Děkuji za milé komenty, ale není to tak horké. Admin a @redakcia mají plno jiné práce a když to jen trochu jde, pomohou, poradí. My tady spolu se všemi hezky sdílíme. K tomu není potřeba vlastně nic. Jenom dobrý portál, dobrá vůle, otevřená srdce a prostor na skle. Vím o čem mluvím a jsem ráda, že tady na Vareche je svět v pořádku. No a zaplaceno mám též, vašim sdílením a spokojeností. Krása nesmírná!
sovka62
@haji (20.2.2022 20:13)

Dakujem ti, mila @haji . Asi pred pol hodinou som zjedla jablko a mandarinku. Zatial nezadungovalo.
So zaludkommam problemy od detstva, prvy dvanastornikovy vred ako 12 rocna. A tak sa to vlecie. Teraz som navyse druhy tyzden po Covide, ten u mna zacal zazivacimi problemami. Moj doktor sa vyjadril, ze virus vzdy napada tu najoslabenejsiu cast. Ale ono to skor ci neskor prejde, staci vydrzat.
Pozdravujem, prajem dobru noc.
haji
@sovka62 (20.2.2022 21:13)
Krásný a dobrý den! Věřím, že je o fous líp. Chce to dostatek tekutin, rozředit potravu v žaludku, střevech. Mno, je to tak, nejslabší článek zpravidla dostane na frak. Trošku dietku, čajík na trávení, zmiňované pomeranče, jablko /třeba i postrouhané/, jablko s mrkvičkou. V takových potížích přecházím na mód: vločková kaša, pudink, piškotky, rýžová kaša - aby se trávení ulevilo. Pokud můžeš kávu, tak i po té mi vytráví. Ale je to indivindi proces. Dostatek tekutin je základ. Přeji skoré uzdravenie a dostatek trpělivosti! Držte se aj s manželem! P.S. Chlapi obecně mívají méně háklivé trávení, pokud je mi známo. Počítám, že manžel to včera dal bez ztráty kytičky.
haji
Chlebík včera vyšel dobře. Když to půjde dobře, upeču dnes nebo zítra perník. Suroviny mám nachystané, recept též. Jen síly posbírat. U nás v noci začalo pršet a teď prší střídavě. 9°C, vítr zatím nešílí, ale to se může změnit z minuty na minutu.
Krásný den přeji všem! A všechno nejlepší těm, kteří mají dnes narozeniny!
haji
@klukodvody (21.2.2022 13:17)
Děkuji za koment a fotečku, sekaná, svíčková a knedlík vypadají prudce jedle. Ano, ty máš, nejenom pasírování, už v krvi. Já pasíruju jen pod fyzickým nátlakem haha Krásný den vám oběma přeji!
Já právě dojedla horkou zeleninovou polévku s kopcem čerstvé pažitky. A půjdu na segedín s chlebíkem. Poslední díl smaženého květáku s pyré batát/mrkva do zítra počká v lednici. Neuteče.
haji
@stefanm (21.2.2022 14:20)
Děkuji za koment a fotečku, to asi v luftě létal "černohorsko rezňový" bacil... Pěkný rezeň, chutný a lákavý. Kdo může, ať si dá i za mě. Moje poslední laškování s touto dobrotou už odnes čas, ale výstupová data: "Ani ať tě to podruhé nenapadne!" Napadá, ale nerealizuji. Škoda, dobrý je hmmm
haji
@mijaita (21.2.2022 15:17)
Děkuji za vtipný koment a skvělé gurmánské foto! Ano, játra jsou zákeřná a nejzákeřnější kuřecí v trojbale.... Dělá to v nich voda. Vysušit co to jde. Ale i tak jemnému prsku člověk neujde. Najat si úklidovou službu?! hmm To byl jenom nápad... neprošel. Tak šup, vyhrnout si rukávy a s chutí do toho! Já vím, já vím, jsem vtipná, blbo vtipná. Ale co, otřepeš se a za chvíli budou játra znovu v kuchyni... Hezké pondělní odpoledne přeju!
1x zolik
haji
@mijaita (21.2.2022 15:17)
Blahé paměti jsem si pořídila takovou velkou síťku s rukojetí - že proti prskání. Ano, neprskalo, ale po nadzvednutí prskalo o to víc. A pak umývat to neskutečné "štrágadlo", neskladné a vůbec... letělo! Vzal si ho brácha. Na co, jsem se raději neptala.
klukodvody
@mijaita (21.2.2022 15:17)

No možná se to nemá, ale protože nechci gruntovat, tak tam dám poklici na chvilku, pak rychle otočím no a potom už to nestříká tolik. Ale i tak.
mijaita
@ haji (21.2.2022 15:36)

No teda nebudou!!! Ku@ vy jedny prskavy! Vysuseny nevysuseny, az do digestore, po skrinkach, o sporaku nemluvim. Výdycky ticho a najednou rána jak z dela a jedna by neverila, jakou ty prsky měly razanci. Dlazdicky jsem setrela a musim ven. Tak me ceka moooc prijemny navrat do výbehu :-) jediná záchrana, ze chutnala (jeste mam, vzteky je sezeru vecer).
zolik
@klukodvody (21.2.2022 13:17)
Aj u mna dnes „Svickova“ s domacou parenou knedlou. Pod omackou sa skryva narychlo opeceny plat z kuracich prs.
Aj ja som „stara skola“. Pasirujem a pasirujem.
V jednom Tvojom recepte si napisal, ze si „dedek protiva“ a vsetko pasirujes. Toto Tvoje slovne spojenie sa nam v rodine tak zapacilo, ze sme ho prevzali a aktivne zaradili do naseho slovniku ?




haji
@mijaita (21.2.2022 15:44)
Mno, já jsem na různé vychytávky do kuchyně závislák. Ale proti prsku už nic nekupuji, bo všechny jsou to jen klamavá udělátka. Abys věděla, velmi, ale velmi vulkánově umí vybuchnout i kostičky sádla při topení masti/sádla. I strop mám označkovaný. U toho se musí stát a míchat, obracet a být v každé vteřině schopen bleskově uskočit, aby nezasáhlo tělo, obličej. Krysy jsou to, kostky sádla. Vasilisy... A přesto si sádlo topím, játra smažím. Jsem paličatá. Ale musím si nechat čas na vychladnutí emocí... Uf Játra bych si dala, hmmm
haji
@zolik (21.2.2022 15:44)
Děkuji za milý koment a chutné foto. Vidím, že svíčková omáčka je také ve vzduchu! Oh, k té je ta červená řepa s křenem jako dělaná!! Hmmm @zolik , ukazuje se, že jste s @klukodvody rodina - pasírování máte oba v genech. To já jsem oportunista, na nějaký ten kousek nehledím. Rustikal oportunista.
haji
@mijaita (21.2.2022 15:17)
V tom prskavém opojení jsem zapomněla pochválit tvůj bramborovo celerový salát, vypadá velmi chutně. Můžeš být konkrétní se surovinami? A nebo je to tajemství šéfkuchařky?
mijaita
@kukulienka71 (21.2.2022 16:53)

Uz nemam, mam takovou silik, ale byl jen maly kastrulek hluboky, doufala jsem, ze si daj rict. Jatra jedny. To sito jsem kdysi pouzila nekolikrat, leč na jatra bylo i sito kratky a pak ho umejt?Kdyz jsem potrebovala jatro otocit, v tu chvili vybouchlo. Ne a ne a neeeeeee, jatro neee! :-)
2x haji a zolik
sovka62
@zolik (21.2.2022 14:44)

Mas pravdu, u nas je vo velkej oblube. Vzdy spravim zo 3-4 pohare a len co ju dojeme robim dalsiu. A musi byt riadne chrenova.
sovka62
@haji (21.2.2022 16:03) Kocky slaniny vyletuju z hrnca preto, ze vacsina ludi ich na zaciatku podleje vodou. Asi pred 25 rokmi som dostala radu, ze namiesto vody treba pouzit bravcovu mast, na 2-3 kila asi dve kopcom polievkove lyzice. Slanina neprska, velmi dobre sa miesa, nepriliepa sa na dno nadoby a skvarky su hotove ovela rychlejsie. Radim vyskusat.

haji
@sovka62 (21.2.2022 19:18)
Jejda, ty jsi hodná, díky za dobrou radu! Máš ty pravdu, když si vybavím postup na rilletes z kuchařky Achille Gregora, tak tam je doporučení dávat dospodu vytopenú masť z předchozího rilletes. Vyzkouším. Dlouho jsem nedělala svoji masť, to abych se nemusela cpát škvarky. Ty totiž miluju a nedám jim pokoj, dokud je nespasu. Teď sice musím ubrat plyn, žádá si mě obvoďák a mám tušáka, že to nebude jenom o přeočkování tetanu. Ale pak se do toho opřu. Skvělá rada, velké děkuji!
mijaita
@kukulienka71 (21.2.2022 19:36)

No estě toho trochu!! :-) myslím, že i když opravdu byla jedinečná, dokážu si odříct! :-)
1x zolik
mijaita
@klukodvody (21.2.2022 15:40)

Jenze to najust vystreli kdyz tu poklici na to otoceni sundas! preci jenom i ja uz par let varim :-) Ne, NEEEEE, žádný játro, ani játra! :-) Max paštika, to jsou nakrájený a tudiz nejsou natlakovaný :-)
sovka62
Granatir? Absolutna jednotka, u mna urcite. Kedykolvek vymenim za maso.
Sestra ho raz spominala v Cechach na nejakom skoleni, kde ich krmili hlavne masom. Cesi to nepoznali, dali si vysvetlit a uznali, ze to moze byt dobre. Nasledne sa pytali co sa k tomu je. Salat, kysla uhorka... navrhovala sestra. Odpoved: No to jo, ale jaky maso?
haji
@mariamka (22.2.2022 16:46)
Děkuji za koment a fotečku. Kačacia pečienka komfitovaná je delikatesa. Mě by položila na lopatky. Ne chuť, ta je super, ale ty konce... Šťavnatý grantír hezky obložený kyslou uhorkou je sice přízemní, ale bezpečný oběd. Hezký večer!
haji
@sovka62 (22.2.2022 19:12)
Děkuji za milý koment, ano, ani u nás se granatír nikdy nedělal, bo naši chlapci doma slané jídlo bez masa neuznávali. Stěží přetrpěli bezmasé pátky a někdy středy - většinou s hustou polévkou a nasladko - buchty, pěry, dělobuchy apod. Jiný kraj, jiný mrav a chutě.
haji
@zolik (22.2.2022 19:16)
Děkuji za koment a fotečku, mně by moc chutnalo, pečené brambory, zapečené masíčko se sýrem a salát z červené řepy - to celé je mňam. Pro mě bez tatarky, ano?! haha Znáš mě, s tatarkou moc nelaškuju. Hezký magický večer! Ano, 22.2.2022 je magické datum a na dlouho poslední takto krásně magické. A přináší do života nové věci, nová setkání, nové zážitky. Ať se daří všemu a všem!
1x zolik
zolik
@sovka62 (22.2.2022 19:12)
To mi pripomenulo jednu milu prihodu. Bolo to este za CSSR, cize riadne davno ?
Bratranca (vtedy asi 10-rocneho) rodicia poslali na 3 tyzdne do pionierskeho tabora niekam do Ciech. Po dvoch tyzdnoch prisiel od neho list vo velmi placlivom tone asi v tomto zneni: Stale slubuju, ze „zitra budou housky“. Namiesto toho kazdy den zemle a husy nikde.
haji
@zolik (22.2.2022 21:24)
Chudáček malinečký, husy se mu zachtělo! Až mi slzy smíchem vytryskly.
1x zolik
sovka62
@zolik (22.2.2022 21:24) Schuti som sa zasmiala. To sú tie jazykové rozdiely. Kedysi, keď som pracovala v hydinárskych závodoch, ponúkal kolega odbytár českej kolegyni v Prahe morky, ktorých bol vtedy na Slovensku prebytok. Pani sa zamyslela a odpovedala: Morky? To by u nás nešlo. Ale kdyby ste tak měli kruty.....
afataga
@mariamka (22.2.2022 16:46)

To si nemohla povedat skor? Poslala by som k tebe na obed mojho muza, on miluje granadir, narozdiel odo mna :-)
afataga
@zolik (22.2.2022 21:24)

Tak aj ja pridam: kedysi sme sedeli v restike kdesi pod Tatrami, vedla si sadla rodina cechov s dvomi detmi a ich tata cital jedalny listok a bolo tam ze morcacie rezne a deti ceske, ze co to je? Tak im tata povedal, ze rizky z morcete, ale vedel, ze im povedal blbost, kutikom oka pozrel na nas a usmial sa a deti na celu restiku ze fuuuuuuuuuuuuuj :-). Potom im to ale vysvetlil a tusim si to aj dali.
lianka
To my sme boli v Čechách na dovolenke, ešte za socíku. Bola možnosť si vybrať z 2-3 jedál. Raz sme si na raňajky objednali, že sedlácky guláš. Aké bolo naše prekvapenie na druhý deň. Pár malých kociek zemiakov na paprike, bez kúska masa či slaninky na malom plytkom tanieriku s chlebom. Zjedli sme, keď iné nebolo. No a dvojka bola šunková pena. Druhýkrát sme si tiež vyberali obed. Tak zaujímavo to znelo "koblihy s povidly". To viete čo je "šišky s lekvárom". Akurát syn sa tešil. A nám nič iné nezostávalo ako to zjesť. Zaujímavé skúsenosti.
2x zolik a haji
haji
Včera jsem upekla něco mezi perníkem a Vatikánským chlebíčkem. Dostala jsem od sousedky do daru základ těsta na Vatikánský chlebíček a pravda je, že jsem neskákala od radosti. Kdo zná, ví, že se se základem pracuje 7 dní. Uf. Už jsem ho měla několikrát, je to záležitost stará dobře 30 let a pořád koluje. I jsem prokázala nespolupráci. Základ jsem prostě zpracovala - upekla v podobném duchu, jak píše návod pro 7. den. Nejspíš si šlapu po štěstí a splěných přáních. Už se stalo. Představa, že mi vyjdou 3 základy, kterými budu muset někoho oblažit /? koho ?/, mě dostala a tak jsem zvolila pragmatický přístup. Jejda. Je to celkem chutný koláč, pekla jsem v chlebíčkové formě. No a za odměnu mě od včerejšího ochutnávání pálí žáha. Jojo, každý špás něco stojí. Včera jsem nazvala sousedku Brutem. Neurazila se, hlavně že se svého dílu zbavila.
Přeji všem krásný den! U nás v noci pršelo, opět vichr a mračna se honí po obloze jako zdivočelá. 8°C se tváří na teploměru teple, ale pocitově to bude venku jinak.
mariamka
@haji @sovka62 @afataga
troška som ho "ošálila" cibuľu som dusila na slanine :-) ak môžem poradiť, chuť je v cibuli koľko zemiakov, toľko cibule ;) ale zhodneme sa, je to skôr chlapské jedlo, nerobím ho často, 1-2x za rok,, @afi asi by sa nedoklopal :))

mariamka
@haji (23.2.2022 10:30)
myslím, že som ho tiež mala, šťastie za trest :) Haji trošku utrpenia sa vyplatí, rýchlo si stav ?
1x haji
haji
@lianka (23.2.2022 10:24)
Děkuji za milý koment, ano, někdy je to v restauraci překvapení, ani nemusí vyvstat jazykové rozdíly. Stačí si dát Překvapení šéfa kuchyně a nebo podobné jinotajné názvy ala Pohádka mládí - krupicová kaša. Leccos se najde v jídelním lístku a spálí se i domácí strávník češtiny znalý.
No vida, jaké zážitky se nám tu rozvinuly. Milé téma, milé vzpomínky. Děkuji všem za veselá sdílení! Hned je na světě líp! Krásný den, plný lásky a dobré nálady!
sovka62
Tak tvarohové slíže by som si dala. Najprv osolené so slaninkou a smotanou, potom osladené so smotanou a duša v páperí. Takto na dva razy jedávam aj kapustové fliačky. Najprv slané s čiernym korením a potom sladké so škoricou. Takéto jedlá mám rada a viem, že keď sa najem nič nebude. Ale mávame ich zriedka, ten môj sobášený je mäsožravec a ak bez mäsa, tak palacinky, ja ich už mám plné zuby.
haji
@zolik (23.2.2022 14:33)
Děkuji za komenty a fotečky. Ano, i zbytková jídla mohou být chutná, tvoje polévka vypadá velmi bohatě a chutně! No a slíže s tvarohem, barinami masla a kompotem vypadají velmi utěšeně a chutně. Já musím mít rybníčky másla na krupicovej kaši, tam se vyřádím. Kdyby to viděl můj obvoďák, tak ho klepne pepina. Aj na dělobuchy patří kopec máslíčka s rozdrobeným tvarohem, cukrem. Je to hezky popsáno v Chalupářích - Ilja Prachař/Antonín Balabán jak se láduje ovocnými knedlíky, nezapomenutelný obraz..... mám naslintáno v technice



haji
@sovka62 (23.2.2022 14:46)
Děkuji za milý koment. Možná přišel čas to změnit. Trocha rovnoprávnosti by vnesla do kuchyně i vyváženost. Jednou podle tebe, podruhé podle mě a v neděli udělat grófku: podle manžela. Uf A to by bylo aby nebylo. 4:3 je solidní vyváženost s vítězem. Držím pěsti!
bugout
@haji (23.2.2022 15:30) Jestli ten žlučník jen simuluje, tak je to u mě bezcharakterní chlap! Ten jeho žlučník já si ještě prověřím...

Chalupárov milujem rovnako ako polievky ??? a k videu mne na ovocných knedličkoch/parených buchtách stačí maslo a veľa cukru, to je tá správna hmota, tvaroh by mi ju pokazil (je zbytočne zdravý ?)
2x haji a zolik
kuko95
@zolik (23.2.2022 14:33)

Ty kokso ja som síce na slané ale toto som nejedol ani nepamätám hneď by som si dal dva taniere mňam :)))
1x zolik
haji
@bugout
Píšu sem, ať se neroztahuji pod článkem o Segedínském guláši. Až vyzkoušíš ten ze sladké kapusty, písni mi sem, ať vím jak ti chutnalo a jak moc to je nebo není Segoš. Možná je to bratranec od Segoše, ale je to dobrota. Kukni na můj koment pod tým receptom, trochu jsem si vyhrála s kořením. I teď, podruhé jsem přidala bobkový list, borievku a mix libečku s medvedím cesnakom.
1x zolik
haji
@blissofplants (24.2.2022 11:42)
Děkuji za koment a fotečku, zajímavé jídlo, kimchi polievka - to je mi ale novinka, hmm..... Pro mě hodně dobrá info, bo se na nakládání kimchi /je-li totožné s kimči/, chystám a také mám trochu obavy, že na moje chatrné zoubky to bude náročný pokrm. Toto bych mohla mít jako zálohu, kdyby mi to nešlo doslova "požut", tak úpravou v polievke zmekne....
Zlato, ano, dějí se věci. Dobré i smutné, nedobré až zlé. Právě poslouchám Jaroslava Duška, jde najít na youtube, pod názvem : Nechat věci plynout je to největší hrdinství. Doporučuji tu o fous delší sekvenci o délce 21:22 minut, sice s překlepem v názvu, ale je ucelenější, byť je to jen ukázka.
Dnes vařím polévku z červené čočky, mrkve, ochuceno česnekem, sušenou směsí ligurček, medvědí česnek a spol. Dala jsem do ní vyvařit i kůžičky ze slaniny a uvidím, čím ještě dochutím. Rohlíkové krutonky mám.
Také mi dnes není do skoku. Ale nezbývá než žít! A jak, to je na každém z nás.
haji
Dnes padne poslední díl Segoše z čerstvej kapusty. Jsem hrdina. Jasné, že k tomu chlebík.
Dobrú chuť všem, kteří se chystají k pozdnímu obědu!
1x zolik
haji
Polévku jsem doladila houbovou kostkou Vitana, protlačeným česnkem, sójovou omáčkou a špetkou chilli. Nikdy nevím, čím vším podle chuti doladím. Dnes to chtělo něco ostřejšího, zahřívacího, prostě životabudícího.
1x zolik
kucharka
Také stručné zhrnutie našich “papaníc” :-))
Opečená ryba so špargľou a šalátom. Aspom raz do týždňa sa snažím pripraviť rybu.


kucharka
A dnes taká rýchlovka : cestoviny s kale, slaninkou a šampiňónmi, a čili papričkami. Posypané troškou syra.


afataga
@haji (23.2.2022 21:34)

Proti gusty ...., ale mne ten akoze segedin z cerstvej kapusty nechuti
1x haji
haji
@afataga (24.2.2022 15:20)
Ano, je to jemné chuti, však znáš mě a moje chutě, vedené zkušenostmi se žlučníkem a podobnými trávícími záludnostmi. Kdo má chutě ostré, toho to neosloví. My, kovaní čajem, tvrdým rohlíkem, suchou rýží či piškotky jsme jasní. To víš, že spáchám sem tam neřest. To bych byla od hodiny svatá a chodila ve dne i za noci s velkým pánským deštníkem, aby nebylo vidět svatozář!
haji
@kucharka (24.2.2022 15:01)
Děkuji pěkně za komenty a fotečky. Samé lepší věci, rybka s chřestem a salátem vypadá velmi chutně. Cibulová bageta aj posúch jsou dobrá volba, zvlášť k polévkám hustým zeleninovým a česnečce. Také to mám tak ráda a nebo krutonky. Těstoviny s listovou kapustou, slaninkou, šampiňónmi, a čili papričkami, posypané sýrem by mi také chutnaly. Děkuji za inspirace, hlavně ta ryba mě oslovila. Tu nabídku u vás tiše závidím jak ryb, tak zeleniny a ovoce. Co už? Jedině sbalit kufr... haha Hezké dny, plné pohody, dobrých chutí a sluníčka!
1x zolik
haji
@zolik (24.2.2022 15:34)
Děkuji za koment a foto. Takový olovrant si nechám líbit, celičký, do poslední olivy! Na dálku posílám jarní pozdravení! Už to vypadá moc dobře!
1x zolik
kucharka
@haji (24.2.2022 15:47)
Počasie máme akési divné… cez deň sa tlačí jar, je okolo 17-18 stupňov a navečer a v noci sa vráti zima… také počasie akurát na nádchu, kašeľ a škrábanie v krku.
Celé mesto sa pripravuje na karneval, všetci ( okrem mňa ) sa tešia :-))

2x zolik a haji
zolik
@kucharka (24.2.2022 16:23)
Aj tu sa uz priroda tvari trochu jarne. Kvitnu snezienky, krokusy. Ale v noci je este stale -1 az -5.
Aktualna prebiehaju diskusie, ci sa vobec karnevale vzhladom na momentalnu situaciu v Europe budu konat. Posledne dva roky neboli kvoli Covidu.
Za seba musim priznat, ze mi vobec nechybali.

blissofplants
@haji (24.2.2022 13:06)

ĎAKUJEM❣ Pozrela som si to video "Nechať veci plynúť je to najväčšie hrdinstvo" ? človek na dobrej nálade musí pracovať alebo teda ako sa hovorí skutočné štastie nájdeš vo svojom vnútri..prečo je tak veľa ľudí nespokojných?, hľadajú totiž mimo seba.
Myslím si tiež ale, keď je človek smutný, je dobré nechať smútok precítiť, bez toho by sme si nevážili šťastie.
2010
@kucharka (24.2.2022 16:23)
U nas su vsetci klimatologovia ticho, v najsuchsom kontinente prsi a prsi uz rozhodli ze dazd neuvidime a do prcic minuly tyzden tu naprsal 1 meter.
2x haji a zolik
haji
@2010 (24.2.2022 21:16)
Bůhví jak to je. Vědci nepřiznají, že se sekli, nebo že je něco jinak než oni vybádali. Meteorologové se dnes odpoledne pro ĆR vybatolili s předpovědí, že se zima vrátí a už zítra má začít sněžit. Přes den ne, ale v noci bude mrznout někde kolem -7°C. Zasáhne nás od východu studená fronta. Mluví cca o situaci od zítra a celý příští týden. Uvidíme co to udělá.
zolik
@2010 (24.2.2022 21:16)
Klimatologom a meterologom apriori neverim. Uz ma vela krat povavili, prekvapili a aj nastvali. Posledne som dva dni so sebou vlacila dazdnik. Uplne zbytocne ?

haji
@zolik (24.2.2022 22:05)
V dobách, kdy se u nás ještě dala chytit tv stanica Markíza, pán doktor Jozef Iľko předpovídal víc než dobře! A vlastně aj pro Moravu, která je blíže SK než Praze. Od té doby, co Markízu nechytím, stojí meteorologická předpověď za kočku. Tady je rozhovor s dr. Iľkem z 1.3.2019 v Rádiu Expres - kde vzpomínají jeho 80 té narozeniny. Skvělý chlapík, skvělý meteorolog!
 www.expres.sk/174603/doktor-ilko-oslavuje-osemdesiatk...

Někdy nahlédnu na YR Mr - My location Yrno/. Tak trochu se chytají. Někdy nahlédnu na Aladin mapy - tam je nejlepší sledovat déšť /musí se zakliknout volba/.
Ale na pana doktora Iľka nemá nikdo!! Pán doktor Iľko, všechno nejlepší k Vašim 83. narozeninám!! ať zdraví slouží a ať Vám to meteorologicky klape!
1x zolik
haji
Mám tam překlep, oprava:
Yr My Location na yr.no/ - Norway ale v originále, žádná česká odnož, ta je prapodivná.
zolik
@haji (24.2.2022 22:45)
Dakujem za link. Pobavila som sa. Prijemny rozhovor.

1x haji
zolik
@haji (24.2.2022 22:53)
Zdalo sa mi to fakt dost divne. Som myslela, ze si premenovala Brno na Yrno ?
1x haji
haji
Přeji všem, pokud možno, klidný pátek, odpočinkový víkend, sílu zvládat vše tak dobře, jak jen to jde! Nedostává se mi slov, která bych uměla použít. Držme sa, s Boží Pomocí!
bugout
Takže zajtrajšie raňajky (v podobe luxusnej vajíčkovej nátierky od @kimlo ) driemu v chladničke a čakajú na svoju príležitosť... A na foto bubloce večera a čaká na zápražku. Neskôr ešte urobím knoflu... (kto je náhodou na pochybách je to segedin špeciál zdrojom ČSN v reprodukcii @kimlo ) akurát som musel zmeniť jednu vec nemal som bravčovú masť tak som dal husaciu ?


haji
@bugout (25.2.2022 12:49)
Děkuji za koment a fotečku. Ty jsi pilný chlapec, už máš hotovú aj vajíčkovú nátierku, dobrú chuť k zajtrajším raňajkám! Segoš podle ĆSN vypadá moc dobře. Vidím, že jedeš dráhu napříč recepty od @kimlo , to je sázka na jistotu. Ale mi dáváš, netušila jsem čo je to knofla uf
Je to toto? :  varecha.pravda.sk/recepty/racanska-knofla-fotorecept/2099...

Mně by moc chutnalo otroje, vajíčková pomazánka, Segoš i Knofla hmm Já dnes netuším co si ulovím. Došla mi poštou nová bunda a je mi dobře "naknap", takže asi jen čistú pramenistú /vodu/ a kafe. Chjo
bugout
@zolik (25.2.2022 13:37)

Áno..... Mám chuť na segedin už asi dva mesiace. Len komplikuje mi to fakt, že manželka nemá rada kyslú kapustu (a ja veľmi), teda celkovo kyslé jedlá. Takže varím na dva krát keď idem do niečo ho takéhoto ??
2x haji a zolik
haji
@zolik (25.2.2022 13:37)
Ty brďo, další Segedín, hezky s knedlou a kysanou smetanou hmmm Ještěže já už ten můj dorazila. Vidět, že tady krouží v luftu bacily v podobě - jednou svíčková, podruhé Segedín. Je to nakažlivé. Ty mi dáváš, milá @zolik , co tím myslíš, že máš "cemer", to slovo neznám a ujo google našel toto:  www.ludovakultura.sk/polozka-encyklopedie/cemer/...
Je to ONO? uf
1x zolik
bugout
@haji (25.2.2022 13:52) ano to je čemer. A práve som ochutnal segedin len tak s chlebom a je excelentný.... Už sa teším na knoflu.
2x haji a zolik
haji
@bugout (25.2.2022 13:29)
Díky, jeden se pořád učí. Doteď jsem neměla potuchu, rozšířil jsi mi obzory!
Chytila jsem si v lednici moji polévku z červené čočky a mrkve, dala jsem si do ní kopec zelené pažitky a pár krutonků. Abych nedopadla jako ten kůň, co ho sedlák učil nežrat a on pošel. Sedlák to komentoval: Ještě jeden den a mohl to umět!
1x zolik
haji
@bugout (25.2.2022 13:56)
Dobrú chuť!! Děkuji za potvrzení slova čemer. Já se každou chvíli kasám jak umím slovensky a houby s octem....
1x zolik
haji
@afataga (25.2.2022 14:16)
Jsou fikanější. Vyhodí vždy dvě možnosti zaráz a do jedné se zákonitě trefí. Někteří.
haji
@afataga (25.2.2022 14:16)
U nás si dělají srandu z Dagmar Honsové - jednou ji uvádí jako meteoroložku, podruhé jako konzultantku meteorolie - že realita je přesným opakem toho, co ona predikuje. Přepověď: Uhodí kruté mrazy, bude sněhová vánice. V diskusi: Jo, tak to můžu být v klidu a ještě nechat děckám napuštěný bazén, když nám to předpovídá stará dobrá DH.
zolik
@haji
Jeden prijemny a prekvapivy zazitok dnesneho doobedia. Zjazd SP v Crans Montana vyhrala Ester Ledecka!

1x haji
sovka62
@haji (24.2.2022 15:37)

Ja sa tiez musim zamysliet nad tym co zjem, my Raci to uz mame v znameni. Ale ked uz raz za cas zhresim, rovno zhltnem dve tabletky Pancreolanu a vacsinou to prejde bez nasledkov. Po tom rezni minule som si ho zabudla vziat, tak som si to odtrpela.
2x haji a zolik
používateľ nemá avatar
123
123
zdravím, v tejto hektickej dobe... , my sme dnes boli trošičku "rozlietaní" takže dnes, až na neskorý obed a večeru, obyčajné bravčové závitky, plnené /čo dom dal/ s ryžou a hruškovým kompótom...
2x haji a zolik
haji
@zolik (26.2.2022 12:14)
Děkuji za dobrou, ba co skvělou zprávu, Ester Ledecká je super, i přes zranění dokáže vítězit!
haji
@123 (26.2.2022 18:13)
Děkuji za koment a inspiraci, závitky všeho druhu miluju, bravčové nevyjímaje. A hruškový kompot k jedlu zbožňuje @zolik , jestli se nepletu. Já bych si ho dala jako dezert, s nějakým bonusem - pudink např. Hezký a už klidný večer a pohodovou neděli!
1x zolik
haji
Hlášení pro milovníky André Rieu: dnes, 26.2.2022 ve 20.55 hod na Tv Barrandov André Rieu a přátelé. Počítám, že to bude opakování, pokud vůbec bude - jeden dnes netuší kdo a jak přehází pořady či vmáčkne mimořádné zprávy, tiskovku. Tak snad to bude v cajku a André Rieu nás pohladí po duši a srdíčku. Hezký večer přeji všem!
haji
@mijaita (26.2.2022 21:15)
Děkuji za koment, fotečku a odkaz. Tvoje kuře v korejské omáčce, tedy Afi kuře v korejské omáčce, vypadá moc dobře. Mně by chutnalo!
Já si včera myslela, že koupím kuře a ouha, kuře v akci na mě nečekalo. Nevadí. Donesla jsem domů vepřovou pečeni, nejspíš je to bravčové karé. S tímto druhem masa nemám moc zkušeností, bo kupuji zpravidla krkovici. Dne jsem se do toho pustila. Maso jsem naklepala, potřela protlačeným česnekem, okořenila ml. černým pepřem, Italským kořením z mlýnku, osolila. Plátky masa jsem opekla na oliv.oil s trochou bravčovej masti, opekla rozkutrovanou cibuli s česnekem a přidala rozkutrovanou tlustostěnnou červenou papriku, jedno rajče a zelené olivy. Navrstvila jsem to na maso, vložené do pomalého hrnce, zalila trochou vařící vody a už se dělá na High. Tuším to bude slanší, nedocenila jsem, že mlýnek s italským kořením má v sobě sůl. Uvidíme. K tomu udělám jasmínovou rýži a když mi dovolí fantasie, přidám do ní červenou rýži. Uvidíme co z toho vyleze. Mohlo by to být jedlé. Dnes vaření podle intuice a co dala chladnička.
Krásnou neděli přeji všem! U nás svítí sluníčko, ale je chladněji, v noci mrzlo. Čekáme tu předpovězenou zimu se sněhem, tak snad na horách... Momentálně jsou 3°C.
trencanka
U nás doma dnes čo dala chladnička a špajza! Z kúska tafelspitzu a koreňovej zeleniny bude polievka s maskom, zeleninkou a cestovinou. Filety zo pstruha na masle a zemiakova kaša. A aby bolo na výber /alebo na zajtra/ šošovicový prívarok s vajíčkom. Peknú nedeľu!
mijaita
@haji (27.2.2022 09:36)
Nektere fuze vypadaji divne a pak se jedna oblizuje. To bude tvuj obed, nepochybuju :)
Mam uz dlouho hubu na ceskou klasiku vepro knedlo zelo. Mozna dneska, nebo mozna bryndz halusky. Nedele je zatim slunecna, tak at je takovy cely den a to i v duši a i na taliři :)
2x haji a kvakac
mijaita
@haji (27.2.2022 09:36)
Nedalo mi to jeste precetla tvoji fuzi :) Vubec se neshodnem :) Olivac a veprik, hmmmm..... Ani bych nedala nic jinyho, nez cesnek,sadlo, pepř. Pišu to jen proto, jak ruzne jsou chute, viď? Presto je mi jasne, ze budes mit skvostny obed!
2x haji a kvakac
haji
@trencanka (27.2.2022 09:55)
Děkuji za koment. Hmm tak tafelspitz? Trochu jsem pohledala na ujo google, je to tzv. tabulová špička a podle mě květová špička. Polévka bude psát, o tom nepochybuji, s maskem, zeleninou a nudličkami hmmm Pstruha na másle s br. kaší bych si dala s chutí a radostí. Šošovicový prívarok s vajcom je moje oblíbené jídlo. Jejda, ty dobře vaříš! Dívala jsem se, že máš v receptech i moc pěknou vánočku, ta se musí umět.
Dobrú chuť k výbornému nedělnímu obědu tobě i celé rodině! Ať se všem ve zdraví daří!
haji
@mijaita (27.2.2022 10:38)
Počítám, že budeš mít pravdu. Nedávno jsem pekla krůtí spodní nohy na celeru, jablku a špeku, to teda nemělo chybu! Též to byla intuitivní kombinace surovin, které volaly po spotřebě /celer, jablko/. Podařené jídlo, které budu jistě opakovat. A také s rýží. Bo jsem rýžožrout.
Teď na mě zvonil soused, dovezl mi 6 kg chlebové pšeničné mouky z mlýna. Jejda, to jsem ráda! Minule dovezl 3 kg režné jemné chlebové a 3 kg pšeničné chlebové. Protože režné potřebuji o hodně méně, tu ještě mám. Hurá! Dobrá duše, ani za to nic nechtěl, že : "Máme od tebe chleba!" Požehnaná neděle!
kvakac
Ak hádaš pľúcka na smotane, tak sa blížiš k tomu. Nebudem napínať je to bravčové srdce na smotane. To som si pochutil. Deti mi to nechceli cele srdce jesť, tak som to pomlel a jejda aj dupla bola.
mijaita
@kvakac (27.2.2022 11:26)
Doma jsme mivali, vařil tatínek, srdce vepřové ale na špeku. Srdce bylo na plátky nakrájené. Je výborné! Ty máš proč, tak na drobno? Ale jedla bych, dloho nebylo. Tak jsi me navnadil :-)
haji
@kvakac (27.2.2022 11:26)
Děkuji za komenty a foto, bravčové srdce na smetaně hmmmmmmmmm to jsem nejedla ani nepamatuju. Miluju aj bravčové jazyky. Kolegyně to vařila dohromady, pak nakrájela a dodělala šťávu se smetanou, na sladkokyslo, s tymiánem, tuším v tom byla i kořenová zelenina. Uf to je let, co jsem to nedělala, jejda!
Ano, máš pravdu, pomlet. Děti jsou dnes naučené jinak a když vidí ten tvar, nedejbože začnou polemizovat co to je a proč... pak je těžké se s tím vypořádat. Pomlet - skvělá volba.
Jen tak na okraj, zbožňovala jsem kachní/kačací krev z domácí kačice. Babi ji nechala na hlubokém talířku ustát do druhého dne. Pak se nakrájela na čtverečky a na masti s cibulkou se kousky opekly a do toho vejce/škvařešina, dědko si dával na to kopec mletého černého pepře a soli. Mno, museli mě odhánět... Kdeže ty loňské sněhy jsou?!
mijaita
@haji (27.2.2022 11:19)

Ten celer a spek, to se mi libi, s jablkama do slaneo jidla moc pracovat neumim. Musela bych nekde ochutnat. Jsi veliky chlebozrout, ze? Ja zas trávožrout :-)
1x haji
haji
@mijaita (27.2.2022 11:41)
Klidně bych ti nabídla ty krůtí nožky, celeru bylo více než jablka. 2 dlouhé nožky na kosti, osolené, prošpekované, celeru víc a jablka méně - nastrouhané, na to položené kostky špeku a nožky - jako v peřince, podlito - aby byla část pod vodou /maso na kosti se tak dělá rychleji/. Po upečení jsem nožky vytáhla a šťávu rozkutrovala tyčákem. K tomu rýži a nemělo to chybu.
Ano, chleba můžu ke všemu, však mě čteš, příloha chleba - nejoblíbenější u mě. Já chleba klidně i k rajské, špenátu, babička byla vždy v údivu, že nechci knedlík, brambory.
Jo, slíbila jsem ti, že tu moji chlebovou "štriclu" - šišku, změřím, zvážím. Mám hlavu děravou, vždy až je pryč, si na tebe vzpomenu. haha
Na prvním místě je chleba, o druhé místo se dělí rýže s těstovinami. A někde v dáli, za horama je knedlík. Chleba má tu výhodu, že už je hotový. Mám ráda i rohlíky, ale těch jsem si užila a užiju, když mi neslouží žaludek, žlučník.
1x zolik
haji
Jo i brambory mám ráda. Ale těm se snažím vyhýbat. Je to lilkovitá rostlina a přece jenom má hodně solaninu, který se nedoporučuje lidem, kteří mají potíže /bolesti/ pohybového aparátu.
zolik
@haji (27.2.2022 11:59)
„Chleba ke vsemu“ ?
Ked boli moji synovia v tzv. dospievajucom zravom rezime, tak jedli chlieb aj k spagetam. V tom case veta „Doraz sa chlebom“ bola velmi popularna a priam na dennom poriadku.

haji
@zolik (27.2.2022 12:26)
Přesně! U nás doma to bylo v bleděmodrém. Když rostl brácha, ve větší pubertě, bylo podobné. Babička kupovala tu největší "štriclu" chleba. A zjistila, že chleba zmizel v přímém přenosu. Nikdo nikoho neviděl a celá štricla byla fuč. Pak už se jenom zeptala, jestli už přišel domů? Zbytečná otázka, babi si vyměnila zástěru a běžela pro další. Mno, někdy nepřinesla, bo už byl vyprodaný. Jejda, to bývalo srandy...
haji
Masko je jako dortík, šťávu jsem přejela tyčákem a ještě do ní dala sólo olivy, aby bylo do čeho kousnout. Příště už jasmínovou rýži s červenou rýží nebudu vařit spolu. Neva, že jasmínová rýže zrůžověla, ale ta červená potvorka je trochu nedovařená, chrumkavá. Neberu to jako prohru, člověk se pořád učí.
haji
@mijaita (27.2.2022 13:13)
Skvělá volba, bryndzáky jsem neměla tisíc roků, mně by moc chutnalo! Dej si i za mě, prosím, je to velká dobrota! Já se budu držet při zemi, můj žlučník je filuta.
haji
@mijaita (27.2.2022 13:13)
Děkuji za skvělé foto, talíř, halušky, slanina dřevěná lžíce nemají chybu! Ještěže jsem po obědě.
mijaita
@haji (27.2.2022 13:23)
Pamatujes ze skoly na Nerudovu básničku "Dědova mísa?" . Tak to je ona! Možná, i stejně stará. Ano, k některým jídlům patří. Třeba k bramborám, na knedlíky a pod. Ano, používám ji se slovy "berte si".
2x zolik a haji
sovka62
U nas vcera kuracie stehna na zelenine so smotanou (omacka pasirovana) a cestoviny. Dnes som potrebovala minut aj prsia, tak kuracie zavitky plnene sunkou, syrom a susenymi paradajkami, zvinute ulozene na plech, potrete hustou kyslou smotanou a posypane syrom. Okolo nich na plechu zemiaky. K tomu cervena repa s chrenom. Polievka bola z kuracich trupov, co zostali po odrezani stehien a prs.
mijaita
@kimlo (28.2.2022 09:27)

Krasna omacka, ale ja si ji s bramb neumim predstavit (ne ze bych to nesnedla). U nas vzdycky jen houskovy knedlik a varene, hovezi zebro :-) Co moje ja pamatuje!
kimlo
@mijaita (28.2.2022 09:31)
Tiež si ju viem predstaviť s knedľou, ale tú som mal krátko predtým so segedínom. Mohlo by byť aj s cestovinou, ale mal som chuť na obyčajné varené zemiaky.
2x haji a zolik
zolik
@afataga (27.2.2022 14:39)
Ahoj!
Karfiol v rure som pred 2 tyzdnami robila 1x a musim povedat, ze mi chutil viac ako klasicky vysmazany.
Prajem Ti pekny den ?

haji
@afataga (27.2.2022 14:41)
Děkuji za komenty a fotečky. Karfiol v rúre pečený a coleslaw salát bych si dala s chutí, i bych překousla, že mi to škrabe patro. Karfiol miluju! Fašírky s hubami na čiernom pive vypadají moc dobře! Něco na tom je, také bych milé pivo "objela". Mám to tak i s vínem v jídle. Ale to jsem já, moje chutě. Ne že bych to nesnědla, ale priorita to není. Skvělá fota! Krásný den!
haji
@zolik (27.2.2022 16:27)
Děkuji za koment a fotečku, kysnuté koláče všeho druhu jsou moje slabost. S tvarohem a slivkami musí být výborný, koláč jeden utěšený! Narozdíl od tebe, já mrveničku zbožňuju, pravidelně jsem jí babičce sjela půl misky sólo, musela mě odhánět metlou. Hezký den aj k vám!
haji
@sovka62 (27.2.2022 19:48)
Kuře miluju ve všech podobách. Dobrá hospodyňka se pozná, urobí dva hlavné chody - na zelenině, aj závitky, ještě vyčaruje polievku. Mně by u vás moc chutnalo. A červená repa s chrenom k tomu nemá chybu! Krásný den přeju!
haji
@kimlo (28.2.2022 09:27)
Děkuji za komeny a fotečku. Pro mě žampionová omáčka s bramborem je velká dobrota! A klidně s bramborem vařeným ve slupce. Chutná inspirace! Máme podobné chutě. Krásný den!
používateľ nemá avatar
123
123
@kimlo (28.2.2022 09:27)

"lakocinka" môjho detstva, keď bol doóstatok čerstvých húb- hlavne dubákov... a jedli sme to so zemiakmi varenými v šupke a omastené opraženou cibuľou... tú chuť z mladých liet už jednoducho neviem "oprášiť" - dnes je to už akési iné...
2x haji a zolik
kukulienka71
pozdravujem, milá @haji. Dnes som tu v teple varila domácu kuchyňu: varené zemiaky s petržlenovou vňaťou, a z toho vývaru silnú cesnačku:-) K zemiakom skoro klasické rezne z kuracích pŕs. Skoro, lebo strúhanka bola taká hot&spicy. K tomu miešaný kompót z ananásu, manga a čerešní. Dobre padlo. A teraz popíjame čaj z mäty a citrónovej trávy a kukáme z balkóna?




2010
@afataga (27.2.2022 14:39)
Posledne dva roky vyprazame podla indickeho receptu s cudnym menom Gobi 65. Su to predvarene karfiolove kusky obalene - namocene v pikantom cesticku. Je to ovela jednoduchsie a rychlejsie, nez sa babrat s individualnym obalovanim v trojobale.




afataga
@2010 (28.2.2022 14:31)

Mne je to jedno, neobalujem ho ja :-), obalujeme surovy len vajce a struhanka, pecie sa cca 30 min., tak neva, ze je surovy
haji
@kukulienka71 (28.2.2022 13:49)
Děkuji za koment a foto. Kuku, ty se nezapřeš, vaříš i v teplých krajích. Česnečka, kuřecí řízečky, brambory a ovocný salátek by chutnal i mně. Jsi žena činu. Snad si pošlu svůj kožich k prohřátí a nožku k svlažení v moři. Vemlouvavé foto! Hezky si to užijte, tady se ochlazuje a ještě bude!
sovka62
@kukulienka71 (28.2.2022 13:49)

Oooo, parada. Milujem leto, rano sprcha, spodna bielizen, lahke saty... Vela ovocia, zeleniny, dlhe dni. Ked sa blizi zima, chcela by som byt medvedom, zaliezt, zaspat a zobudit sa na jar. Keby som tu nemala deti, zatov, vnucata, pravnucata, uz by sme vas s manzelom pozdravovali z Andaluzie.
mijaita
@afataga (28.2.2022 15:59)

ja ho pecu uplne jen tak, pochcípany olejem. Zkusim podle tebe, co rikas? :-)
kimlo
@mijaita (28.2.2022 17:33)

Ja som raz vyskúšal upiecť v rúre podľa jedného receptu tu na vareche, ale už nikdy viac… vyprážaný je vyprážaný…
1x haji
kimlo
@mijaita (28.2.2022 18:37)

Taky tak. Okrem tej rúry. Nebyť toho že som to vyskúšal tak to nepíšem. Ono pre “zdravo sa stravujucich” to môže byt ako nádejná náhrada, a určite im to aj chutí, ale mňa už tým nikto nepresvedčí.
1x haji
haji
@kimlo (28.2.2022 17:50)
Přidávám se, klasický smažený květák je No1!
haji
@kukulienka71 (28.2.2022 19:16)
A já zase musím pochválit kromě krásného balkonu, výhledu i nádherné Kalanchoe v truhlíku!
Hezky si to užívejte!
kukulienka71
@haji (28.2.2022 16:09)

teraz tu je u nich akože zima, zmrzlina sa niekde ank nepredáva. Cez deň 26-29•C a všade vnútri klíma. V lete by som sem určite nemohla, to je vonku 46•C a viac. Ešte som tu varila len raz, všade, kde sme jedli, nám veľmi chutilo a dúfam, bude aj naďalej. Som veľmi spokojná s čistotou, pokorou personálu, rýchlosťou a kvalitou služieb aj jedla. Teším sa aj na nejaký street food so shawarmou?pekný večer želám
zolik
@kukulienka71 (28.2.2022 19:16)
Prajem krasny pobyt a nezabudnutelne zazitky!
Teraz uz aj vieme preco si na dovolenke vyvarala ? Domace dobroty
?

haji
@cesminaz (28.2.2022 21:03)
Děkuji za koment a fotečku syrového borku, slinky se mi sbíhají. Hezký večer aj k vám, milá Cesmínko!!
1x zolik
afataga
@mijaita (28.2.2022 17:33)

Aj ja obcas robim len taky bez obalenia s bylinkami. Ak by si robila obaleny, pred vlozenim do rury dam na kazdy kus cca 1 kl roztopenej masti
afataga
@kimlo (28.2.2022 19:01)

Ono ani tak nejde o to, ze je menej mastny, ale urobi sa vsetok naraz a je chrumkavejsi ako vysmazany.
1x zolik
kukulienka71
cez deň sme boli na ovocno-zeleninovom a rybom trhu, je to tu poriadne pestré a s vôňami všetkého druhu. Dali sme si vraj najlepšiu shawarmu v okolí a na večeru sme si pripravili na trhu kúpenú vyše trojkilovú barracudu.




haji
@kukulienka71 (1.3.2022 18:54)
Děkuji za koment a fotečku, šwarmu jsem musela googlit, je to obdoba kebabu či gyrosu. Ale barracudě rozumím, to je ryba, rybí trh musí být fascinující záležitost... tiše závidím. Barracudu jsem nikdy nejedla, nepochybuji že je to výborné masko. Rybí hody! Velké díky za sdílení chutí, milá Kuku. Užijte si to se vší radostí! Hezký večer!
chorvatka
U nas este pretrvava zimné pocasie a tak som piekla kolacik s gastanovym puré . Bol dost vysoky a tak som ho rozrezala na pol a pocakala bielym portskym vinom, potrela pomarancovou marmeladou, len sa mi lenilo uvarit cokoladovu polevu navrch. Ale k tej kacici na pomarancoch, co som asi 10 rokov nerobila, sa velmi dobre hodil. Pekny tvorivy tyzden vsetkym a dobru chut do dalsieho "virtualneho" kostovania.
haji
@chorvatka (1.3.2022 21:05)
Děkuji za milý koment, ještěže se od virtuálního koštování nepřibírá! Jinak bych už byla víc kulatá než zeměkoule. Hmm koláč s gaštanovým pyré, politý portským vínem a s pomarančovou marmeládou musí být delikatesa... aj kačka na pomoračoch je podle mě hodně delikatesní. Ještě nikdy jsem ji nejedla a nedělala. Jsem konzerva a to chce odvahu... Vůbec mi nevadí si ty chutě představovat hmm Aj u nás je znovu chladno, v noci mrzne a přes den studený vítr, zatím nesněží a věřím, že to tak i zůstane. Jojo, je to na grogy, husté fazulové polievky a něco pečeného, aby sporák ohřál a provoněl domov. Krásné pozdravení k vám, hezký večer!
1x zolik
haji
@stefanm (2.3.2022 14:15)
Děkuji za komenty a fotečky. Česnečka aj losos s Papardelle jsou dobrá volba, mně by moc chutnalo.
1x zolik
haji
Dnes k pozdnímu obědu krupicová kaše. Hříšně jsem posnídala, to se musím přiznat. Moje hlava děravá zamrzla v úterku. Že je středa mi došlo se zpožděním. Stalo se. Můj dědeček říkávala, že hřích není to, co jde do huby, ale to, co z huby vychází. Jsem jenom člověk.
Hezký podvečer a klidný večer přeji všem.
trencanka
Dnes bude paprikáš, trošku som sa s ním vyhrala, je skvelý. K tomu by som si dala halušky ale rodina chce cestovinu.
haji
@trencanka (3.3.2022 08:42)
Děkuji za milé komenty. Paprikáš je velká dobrota, no a když rodina chce cestovinu, tak jim to jistě splníš. Mně by moc chutnalo. Příjemná inspirace. Hezký den přeji a dobrú chuť!
1x zolik
bugout
Ja som včera nazrel do chladničky a zistil, že mám kyslú smotanu a šľahačku, riešenie? Kapustnica a paprikáš ?? @trencanka a u nás halušky. Všetko je hotové. Už len halušky urobím keď pôjdeme jesť.
2x haji a zolik
bugout
@trencanka A nedá mi ešte jedna drobnosť. Halušky sú čerstvá cestovina nič viac ani menej, urob halušky a povedz, že chceli cestovinu tak ju majú ??
kukulienka71
milá @haji , dnes som urobila sériu fotiek z východu slnka, jednu vám posielam ako srdečný pozdrav. V tunajšom čase tu vstáva slnko pred siedmou a zapadá okolo šiestej večer.
Dnes bol dosť dlho taký prízemný opar. Doma sú vraj mínusy a snežilo?



kukulienka71
K obedu som pripravila perzské jedlo Khoresh Gheimeh, hovädzie so šošovicou, kurkumou, šafranom, škoricou a sušenými citrónami. Je to vynikajúce. Rada vyskusam aj s originál zemiakovymi vyprazenymi pásikmi. Sorry za kvalitu fotky, fotila som zrkadlovkou a to sem teraz nahrat nejde, len takto z mobilu ofotena obrazovka. Prajem pekný večer?


afataga
My sme dnes mali leco, zostala uvarena ryza, tak sme to skusili a celkom to bolo jedle. Leco bez vajec, s vajcom nam nechuti a este aj to aj divne vyzera.


haji
@bugout (3.3.2022 11:34)
Děkuji za koment. Kapustnica, to tu dlouho nebylo! haha A paprikáš už podruhé, mám takovou tuchu, že tento týden se tu zjevuje paprikášový bacil! haha Přiznám se, že pro mě je na přípravu jednodušší těstovina. Ty jsi šikovný chlapec, takže halušky, dobrú chuť!!
1x zolik
haji
@kukulienka71 (3.3.2022 14:34)
Děkuji, milá Kuku, za krásný východ slunce s oparem! Ano, u nás jsou v noci mínusy, zatím jen kolem cca -4°C, nesněžilo a doufám, že to tak i zůstane. My jsme docela dole, u nás je zpravidla obecně tepleji. Držím si pěstě. Ať sněží na horách, tam to potřebují lyžaři.
Děkuji za milý koment a foto exotického jedla Khoresh Gheimeh, zajímavé suroviny, o chuti nepochybuji. A príloha je ryža, to by mi mohlo chutnat. Díky za sdílení, ještě zkomplikované fotkami, velké děkuji! Vychutnávejte si vše s radostí i za nás!
haji
@afataga (3.3.2022 16:53)
Děkuji za koment a fotečku. Dobré lečo, s dobrou klobásou nikdy nezklame. Pro mě s vajcem i bez vajca je to velká dobrota. Hezký večer!
bugout
@haji (3.3.2022 17:17) to s haluškami som vysvetľoval aj polovičke.... Kým zovrie voda urobím cesto. S haluškarom je vo vode za 10 sekúnd. Uvarené za minútu.... Rýchlejšie ako cestovina. Len je viac bordelu.
Apropo ešte sme robili banánovú tortu od @laylastastykitchen. Dizajn hrozný ?? chuť uvidíme keď bude vychladnutá. Ale všetkou čo sa priebežne chutnalo bolo super, takže určite aj celok bude super.
2x haji a zolik
haji
@bugout (3.3.2022 17:56)
Vždyť to říkám, že jsi šikovný chlapec, halušky nejsou vůbec moje parketa, takže máš můj hluboký obdiv! ¨Jejda, vy jste se dali na banánovú tortu od Layla? Hmm dala bych si testovací vzoreček. Dizajn se někdy vymkne z ruky, ale na chuti to není znát. Já když zdobím tortu, potřebuji k tomu kýbl na nervy. Ale teď se dá nazdobit moderně a to pak nikdo neví, jestli to nebyl umělecký záměr... Máš pravdu, průběžně se ochutnávat musí, co kdyby bylo něco cinklé?! Určitě bude výborná! Hezký večer!
haji
Včera večer jsem dělala sardinkovou pomazánku: sardiny Saira /už dávno to není to co bývalo/, tvaroh, kousek másla, hořčice, cibule, sůl, špetka cukru, ml. černý pepř. Dokonce se jí podařilo se odležet 12 hodin. Na chlebík výborná, určitě by to šlo aj s rožkom.
2x dr a zolik
mijaita
Jednou tak, příště jinak. Od Šumavy k Tatram, cesta kolem světa. Dnes hezky Česky. Určitě i Slovensky? Jen obyčejný řapíkáč s mrkví. Lehce zadělávaný. Koření? 3 kuličky nového koření a trochu smetany. Cesta ke hvězdám je otevřená :-)


mijaita
@bugout (3.3.2022 19:11)

jasne, nevim slovo, ale vim co to je. Jakkoliv zahustene. Vetsinou v omace veloute, nebo besamel, nebo jen jiska. Proste zahustene.
2x kimlo a zolik
haji
@bugout (3.3.2022 19:11)
Slovenský výraz prívarok. Tím je řečeno vše. Prívarok s mrkvou a stopkovým zelerom.
@mijaita co ty na to?
Zarábaný mi zní divně. Zarábat - vydělávat /peníze/, to mi nesedí.
1x zolik
haji
@mijaita (3.3.2022 19:04)
Vypadá to velmi chutně celé jak to leží a běží od Prahy až na Slovensko. Líbí se mi kombinace mrkve s řapíkatým celerem, vajíčka skvěle uvařená na měkko a brambor vařený v slupce. Mně by moc chutnalo! Super oběd/večeře. Skvělé foto!
1x zolik
haji
@kuko95 (3.3.2022 19:53)
Děkuji za fotečku, toto budú krvavničky s kyslou uhorkou a jistě k tomu chlebík bude! Dobrú chuť!! A nebo už byla, dobrá chuť...
1x kuko95
mijaita
@haji (3.3.2022 19:43)

Rozhodne neco jako privarok, ale neni to to prave. Kazdopadne je to zahustene. To by slo? :-) Kdyz udelas velute neb besamel, je to privarok? Zarabany je blbost, jasne
2x haji a bugout
haji
@farbuska (3.3.2022 20:16)
Ano, překladač to našel stejně, zaprávaný. Už jsem to tu někdy probírala pod nějakým receptem a i ten prívarok docela sedí.
mijaita
@haji (3.3.2022 22:15)

Ja bych myslela, ze privarok je ridsi nez zapravany :-)
radost
zaprávaný príd. m. kuch. udusený, upravený s omáčkou: z-é mäso, kurča, z-á zelenina

uvádza slovník

2x haji a bugout
farbuska
@haji , @mijaita

Moja (laická) znalosť: jedlo pripravené zaprávaním je také, v ktorom sa základná surovina (mäso, zelenina...) uvarí/udusí a tekutina sa potom zahustí zápražkou alebo zátrepkou.
bugout
@mijaita @haji @farbuska @radost Ďakujem všetkým čo sa zapojili. Dávnejšie som sa stretol s pojmom "zadelávané" a tiež som myslel, že slovenský ekvivalent je "zaprávané". Rozprávol som sa s pár známymi čo tiež radi varia (laici ako ja) a k ničomu sme na 100% neprišli. Tiež nás dosť miatol prívarok a teoreticky aj paprikáš... Ja už som išiel do cestou, že prívarok a paprikáš sú podstatné meno a zaprávané/zadelávané je prídavné meno ?? potom som na to zabudol a teraz sa objavil recept, takže trauma je naspäť ???
mijaita
@bugout (4.3.2022 08:10)

Tak at mas jednou provzdy, jasno :-) Hlavni rozdil je ten, ze my z Cech, nezname privarok!! U nas jidlo buď zadelavane (treba čočka, zadělá se pouze jíškou) nebo pak omáčka. Po letech mezi vámi uz mam dávno jasno, ze privarok je cosi zapravane ale je to hustší omáčka, někdy se tomu rika nehezky, kejda. Kapišto, @bugout ? :-)
bugout
@mijaita (4.3.2022 10:02) som si vôbec neuvedomil, že nemáte "prívarok". Hold u nás je to maďarským vplyvom a slovom Főzelék. V každom prípade zaprávané/zadelávané kura znie v pohode. Kurací prívarok mi trhá uši ???
haji
@bugout (4.3.2022 10:20)
No vždyť ano, prívarok tam kde má hlavní slovo zelenina, zaprávané/zadělávané tam kde je i maso. Uf Alespoň u mě doma jsem to tak rozdělila. U nás doma se např. používá název: cuketové zelí, kedlubnové zelí - což jsou prívarky. Pak mrkvička s hráškem, fazolky na smetaně, fazole po hustu - opět prívarky. Zadělávané kuře či jiné maso - je buď kuře na smetaně, či se smetanovou omáčkou /máčkou/ a tak bych mohla pokračovat. Slovo "zadělávané" se používá hlavně v Čechách. Mno, jsou to drobné rozdíly. My zase máme blíž Vídni, nejenom místopisem, ale i kuchyní. Stejně jako ke Slovensku. Jak jinak?! haha
haji
@kucharka (4.3.2022 10:23)
Děkuji za koment a foto. Sépia obrovská, tu snad přifukovali pumpičkou... Díky za rozšíření obzorů!
bugout
Späť k téme. Na obed bude kapustová polievka od včera. Potom Gricia (ostal mi kus slaniny a pecorino). A zajtra na raňajky bude kempujúci rumcajs... Urobil som takú fúziu tých dvoch šalátov ?
haji
@bugout (4.3.2022 11:40)
Děkuji za koment, inspiraci. Pasta Gricia je příjemná rychlovka, kapustová polievka od včera se také hodí. Člověk nemusí stát půl dne v kuchyni. Kempujúci Rumcajs, to jsi mě pobavil. Jsem si vybavila toho pravého s velikým R, jak kempuje! haha Salát bude zítra jistě výborný, dobrú chuť!
1x zolik
haji
@kimlo (4.3.2022 19:25)
Děkuji za koment a fotečky, bůček toskánský jako malovaný! @remcula se na obláčku raduje z úspěchu tohoto receptu. Hlavně že kamarádům chutná, aj ten štamprlík potřebuje dobrý základ. Hezký víkend!
2x zolik a kimlo
mijaita
Skůček do Asie - korejské rabokki. Kombinace instantních nudlí, korejských rýžových kolíčků (použila jsem rýžové trubky) , pikantní sladké omáčky když máte chuť na něco pikantního (az jsem se zapotila), sytého a lahodného.


haji
@mijaita (5.3.2022 12:13)
Děkuji za koment a fotečku korejskej rabokki, pro mě exotika a ještě pálivá hmmm Doufám, že se nerozpustila aj miska od toho žáru! Vidět, že umíš vyčarovat exotiku na počkání. Hezký večer!
1x zolik
haji
@zolik (5.3.2022 14:07)
Děkuji za koment a fotečku, Mnichovske Käsespätzle aj prílohu v podobě šalátu a červenej repy s chrenom bych brala hned. Bohatě pažitky nahoru, kdo by odolal?! Hezký sobotní večer aj k vám!
1x zolik
haji
@kimlo (5.3.2022 14:47)
Děkuji za koment a foto, bramboračka jako malovaná. Mám pocit, že jsi nasadil první kosmickou rychlost k minutí sušených hub. Tiše závidím... Mně by moc chutnalo. Hezký večer!
1x zolik
haji
@laylastastykitchen (5.3.2022 15:32)
Děkuji za koment a fotečku. Receptík jsem shlédla a mám takovou chuť na sladké, že bych se o ni mohla opřít. Velmi chutné rezy, o tom nepochybuji. Krásná práce! Mám obavu, že v našich končinách je smetana na šlehání čím dál horší kvality a z bezpečnostních důvodů bych jí dala méně - viz. zkušenost hore @bugout s banánovou tortou a polevou. Hezký večer i k vám!
zolik
Prajem vsetkym pokojne nedelne popoludnie. U nas slnecno +5C. Na kratku prechadzku ako stvorene. Nocne teploty sa ale stale drzia medzi -3 az -5C.

Zemiakovy majonezovy salat a celerove snicle, ktore som ale nestihla nafotit lebo isli z panvice rovno na tanier ?


haji
@zolik (6.3.2022 14:43)
Děkuji za koment a fotečku, byť jenom br. salátu, celerový řízek mám také ráda. Děkuji za inspiraci.
U nás dopoledne svítil Oskar, ale teď už je oblačno, někde kolem 5°C, v noci přimrzá podobně jako u vás někde kolem -3 až -5°C. V pátek i včera foukal studený vítr. Naštěstí u nás nesněžilo, ale Zlín v sobotu chumelil. Hezký zbytek neděle!
Jdu vykouzlit sladkou tečku. Kakaový pudink s piškoty a bonusy: zbyteček bezinkového likéru, malé zavařené černice a banán. Vařit jsem nemusela, v lednici je masko i rýže nejméně ještě na zítra. Jen polévka chybí, ale to napravím zítra.
1x zolik
haji
@afataga (6.3.2022 16:10)
Děkuji za komenty a fotečky. Šošovicový prívarok miluju. Líbí se mi u vás dělba práce, ty varíš pre neho a on pre teba - brokolicové fašírky. Pěkná spolupráce. Líbí se mi i hovězí masko na zelenne a víně v PH s ryžou. Mně by u vás chutnalo, včetně pečené zeleniny, to je vděčná záležitost. Hezký nedělní podvečer a večer k vám a pohlazení psí dámě!
mijaita
@afataga (6.3.2022 16:08)
Zajimava kombinace, ale vsechno dobry. Jak delal manzel ty fasirky?

cesminaz
@zolik (6.3.2022 19:54)

Nech sa páči, posielam ti kúsok? Recept tu nemám, ale zajtra ho sem pridám.Je fakt velmi dobrý, plný jabĺk presne ako ho mám rada. Ja robievam Pité jedine s kopou plnky?? Pekne zdravím!


zolik
@cesminaz (6.3.2022 20:13)
Dakujem velmi pekne za ten kusok ?
Tak ja si Teda pockam. Lebo prave ten pomer cesta a jablk sa mi moooc velmi paci.
Jablka milujem v akejkolvek podobe. Taketo balenie viem vylyzicovat na jedno posedenie ?




kucharka
@kucharka (4.3.2022 10:23)
Ja som nakoniec túto sépiu nekúpila, kúpila som menšiu :-))
Čo by som s takou ozrutou robila?
Z tej menšej som urobila rýchlovku - opečená na panvici ( filety ) s olív.olejom, soľou a korením a troškou posekanej petržlenovej vňate. S varenými zemiakmi.

Pekný a príjemný týždeň prajem všetkým!

cesminaz
@zolik (6.3.2022 20:31)

Výživu aj ja lúbim, ale jedla som ju naposledy hádam ked deti boli baby? Recept bude niekedy póbede, skôr čas nemám. Ale ty aj tak rada vypekáš neskoro večer, nie??? Pekný deň milá @zolik !
2x haji a zolik
haji
@mijaita (6.3.2022 18:34)
Děkuji za koment a foto pečených uzených kolen. Nedivím se, že ses těšila až na ně přijde řada, mně by chutnalo také a moc. Jakou přílohu jsi k nim dělala? Voňavou a chutnou neděli jsi měla! Fajn inspirace.
1x zolik
haji
@cesminaz (6.3.2022 19:03)
Děkuji za komenty a fotečky, kurací rezeň ochutený, br. salát s cibulí vypadají moc dobře, mně by chutnalo. No a jablkové pité je super sladká tečka, kouzelně moc jablek... hmm
Díky za inspiraci a také se těším na receptík, stejně jako @zolik.
1x zolik
haji
@zolik (6.3.2022 20:31)
Musím se smát, každý na něčem ujíždíme. Jablková vášeň v podobě kompotu, či dětské výživy mě sice nedrží, ale všechno z jablek a jablka jsou moje nejmilejší ovoce. Tyjo, evokovala jsi mi vzpomínku na dětství, školní léta. Milovala jsem cokoliv zmrzlé, moc peněz nebylo, nehledě na to, že jsem měla přísný zákaz zmrzlin, nanuků... Super výrobek: zmrazená jablečná dřeň. Stálo to nejméně, bylo to největší a hlavně zmrzlé na kost. Ještě si pamatuji kvádry, zabalené do povoskovaného papíru, zelená barva, vyfocené jablko uprostřed. Tuším 1,10 Kč! To bylo na umrznutí zubů a huby. Později je začali dělat v takových umělohmotných jednobarevných krychličkách evokujících hrací kostky. Těch facek co jsem se nadostávala. Bo vždy následovala angína jako blázen. Hmm Tvoje krabice Apfelmus Compote má dole tutéž zelenou barvu i to jablko, celé, je ono!
1x zolik
haji
Přeji všem pokud možno pohodový a úspěšný nový marcový týžden, plný lásky, radosti a chutí!
kucharka
@haji , tak som si na teba spomenula : vošla som do obchodu kde som kúpila škorivový zázvor a pani už sa na mňa usmievala … dostali kandizovaný zázvor obalený škoricou, kurkumou, čokoládou, hnedým cukrom…. :-)))
2x haji a zolik
kucharka
Stali sa z nás veľkí fanúškovia pečenej zeleniny KALE ... urobím toho na dva plechy a potom len chrúmeme a chrúmeme... ani sa nechce veriť, že niečo tak zdravé môže byť tak dobré :-))


haji
@kucharka (7.3.2022 09:18)
Děkuji za zprávu a tiše záávidíím haha Výběr u nás nezměněn, tedy bez novinek v sortimentu, s astronomickými cenami. Uf Nedivím se, že se pan prodejce zná, nejspíš je to dobrý obchodník! Hmm
afataga
@kucharka (7.3.2022 09:28)

Nerozumiem otazke, najskor sme varili a potom jedli, je na tom nieco divne?
afataga
@haji (6.3.2022 17:02)

Ano u nas delba prace v kuchyni, manzel mi vsetko pokraja, ako cibula, zelenina, nastruha cesnak, len musim zadat presne rozmery :-), len tie karbose som neustriehla, mali byt hrubsie. Ja mu dam vsetko do misy a on potom robi patlama patlama. Piekli sa v rure pokvapkane mastou.
Ta zelenina nebola pecena, ale opecena, robim tak, ze ju dam do woku a trochu vody a udusim do polomakka, ochutim sol, korenie, trocha chilli a ked sa voda vyvari, dam tam vypek z masa, ak mam v mrazaku, ak nie tak mast, alebo ghi a opeciem na pozadovanu farbu.
1x haji
haji
@afataga (7.3.2022 11:26)
Aha, tak oprava, opečená! Mno, to je dobrý nápad, ekonomičtější varianta, dobrý nápad! Ne že bych o tomto postupu nevěděla, ale nepoužívám ho a to se změní! Díky za fajn inspiraci!
Hezký den! U nás je slunečno, konečně se to vybralo. Večer může být oblačno, bo pak zpravidla méně mrzne. Uf, čekám jaro!!
haji
@kucharka (7.3.2022 09:28)
Děkuji za komenty a fotečky. Opečený tuniak so zemiakmi a zeleninou, aj penne so slaninou, kale a čili vypadají chutně a zdravě, o tom žádná. Mně by moc chutnalo. Povedená inspirace.
Přeji krásný a úspěšný nový týden!
haji
@kimlo (8.3.2022 17:40)
Děkuji za koment a fotečku, huspenina je velká dobrota a takto s kopcem cibule a dobrým chlebíkem hmmm Super inspirace! Mám naslintáno v technice.
haji
Dnes vařím zeleninovou polévku: pór, hlíva ústřičná, kaleráb, trocha olivoil, drceného kmínu, sůl. Určitě trochu projedu tyčákem, zuby, potvorky stávkují, je jaro! Má dojet kačenka /stheno/, kapusta, knedlík. Brácha včera volal, že co budu vařit?
Přeji všem krásný den! U nás teď slunečno, 3°C, v noci trochu mrzlo. Ještě zítřejší noc má víc mrznout a pak už by to mělo povolit. Si držím pěsti, chci zanést na hřbitov už nakvétající růžové hyacinty, které mám zatím na balkoně. Je zázrak, že kytice žlutých narcisů od 13.2.2022 stále žije, narcisy jsou netknuté, jen voda zamrzla. Tulipány odešly, ale to chápu, jsou křehčí struktury s listy a to je slabé místo.
mijaita
@haji (9.3.2022 10:36)

Vcera v tv v jednom poradu ukazka, macela do roztaveneho, ale uz chladnejsiho vosku, rozkvetly hyacint, ze pry v tak osetrene cibuli krasne roste. To se mi libilo.
Kacenku urobis, nebudes lina a nedas, nerozdelis se, sama budes mit malo? :-) Obcas ji dela syn, konfit a vynikajici zeli cervene na jalovci, tak si pockam, Umi vyborne!
U nas taky krasne, uz se to sem řítí! Hned bude veselejc.
2x haji a zolik
mijaita
@zolik (9.3.2022 14:23)
Nejblibenejsi ze sladkosti je cokoliv s jablíčkama, skořicí a rozinkama. Aaaach, jsi mi znicila odpoledne :-) nemám doma krome skorice a cukru nic. Kdyz mam, zlikviduju behem dvou dnu! Milju macene rozinky, nebo, a to si asi udelam, palacinku potrenu máslem a sypanu cukrem se skorici. Aspon to :-) A brzo te napodobim, krasny napad s tim pyre!!!
1x zolik
haji
@mijaita (9.3.2022 13:48)
Hyacinty ve vosku, mno to chce odvahu.
Klidně se s tebou rozdělím. Byla to vlastně dvojporce, jeden díl už je ve mně. Zelí bílé, kysané, ovšem slaďoučké, bo brácha kyselé nemá rád. Neva, jednou za čas to přežiju. S maminkou si notovali, oba všechno sladké až na půdu... Červené zelí od tvého syna bych s radostí koštla, obzvlášť když ho dělá s jalovcem!
1x zolik
haji
@mijaita (9.3.2022 13:52)
Děkuji za koment a fotečku, kelový prívarok s karbenátkem!! to jsem předlouho nedělala. Dělávala moje babička a uměla oboje excelentně. Fajn inspirace!
haji
@zolik (9.3.2022 14:23)
Děkuji za koment, foto a inspiraci. Císařský trhanec a ještě s bonusem v podobě jablečného pyré bych si dala jako sladkou tečku hmmm Ještěže jsem dostala od bráchy bonboniéru k MDŽ, višně v čokoládě. Jinak bych musela vyrazit do kuchyně a něco si ulovit.
Krásné odpoledne všem, slunečné a pohodové! Jaro se nezadržitelně blíží.
1x zolik
haji
@kuko95 (9.3.2022 18:12)
Děkuji za fotečku a koment, přesně jsi to vystihl, že marinovaná kuřecí stehna, brambory a tatarka je výborné jídlo. Příjemná a chutná inspirace. Hezký večer!
1x kuko95
haji
Dnes k obědu zeleninová polévka viz včera: fúze hlívy, póru a kaleráb, nudle s tvarohem na sladko. Chtělo to kačenku proložit něčím lehčím, zítra dorazím druhý díl stehna s kapustou a knedlíkem.
Dnes je krásně, od rána slunečno, teď 7°C. Trochu pofukuje. Jaro se blíží, cítím to v kostech, každý kousek kosti o tom ví. Krásný den přeji všem!
mariamka
Fazuľa s párkom a kolienkami. Je to výborné, dostupné. Inšpirácia Balkánska fazuľa od @Afataga. Na margo diskusie "Žijeme preto..." nebuďme hrdí, keď sme bohatí, ale keď sme sebestační. Pekný a už snáď aj jarný deň.


haji
@mariamka (10.3.2022 15:35)
Děkuji za koment od srdce, krásně a moudře vyjádřené! A také díky za chutné foto, Balkánaská fazula jako malovaná, narobila si mi chutě! Já si prosím s chlebíkem!
Krásný den!
1x zolik
zolik
Prajem Vam vsetkym pekne piatkove poobedie. Ja ho mam pekne. Prave pozeram 1. kolo obrovskeho slalomu a Peta Vlhova zatial vedie.

Restovane citronove sampiony, parmezamova ryza a morcacie sote ( marinovane teriyaki, med, cesnak…)


haji
@zolik (11.3.2022 15:33)
Děkuji za koment a fotečku. Velmi se mi líbí tvoja kombinacia citronové šampiony, parmezánová ryža a morčacie soté. Šampiónka Petra Vlhová je dobrá! Držím pěstě!
Krásný víkend přeji!
haji
@helena10 (11.3.2022 17:04)
Děkuji za koment a foto, tuším vidím žemlovku, excelentnú!
Krásný víkend přeji i k vám!
haji
@kucharka (11.3.2022 18:47)
Děkuji za koment a fotečky, salát i chlebík vypadají náramně, to byla výborná svačinka!!
Krásný víkend aj k vám! U vás je tepleji, nás ještě pořád drží chladný proud, uf
1x zolik
kucharka
@zolik (11.3.2022 19:39) , @haji
Ďakujem. Ten šalát je podľa @kimlo , pochúťkový podľa ČSN, už som ho robila veľakrát. Chlebík je podľa @lienka244 , tiež robený veľakrát.
Zároveň im obom ešte raz ďakujem za super recepty.

U nás dnes prší, je to super deň na gauč s knižkou. Čítam “American dirt”, odporúčam.
Pekný deň všetkým prajem. :-))

haji
@obor123 (12.3.2022 10:57)
Děkuji za koment, potěšil mě a inspiroval. Ani nepamatuju, kdy jsem dělala vajíčkový salát, dobrá volba!
haji
@kucharka (12.3.2022 12:30)
Díky za upřesnění, tak pochoutkový podle @kimlo ! Odtajněno milá @zolik a počítám, že inspirativně odtajněno.
Tyjo, u vás prší a u nás je chladno už pár dnů, teď už i přes den je méně stupňů. Teď slunečno, 5°C a to je málo.
Klidné dny a večery s knihou. Tuším to není lehká četba. Letí pozdravení k vám do teplejší části Evropy.
1x zolik
haji
@kukulienka71 (12.3.2022 14:14)
Děkuji za koment a fotečku. Fazulovica je dobrá volba, ještě s maskem a klobásou hmm S kolienkami místo chleba hmm Hlavně že ti to tak chutná! Mně ostaly kolienka a část hrudkového tvarohu, určitě na ně ještě dojde. Nemusím nahánět sladkou tečku.
Hezký zbytek soboty přeji!
zolik
U nás dnes 14C a slnečno. Predpoveď na stredu dokonca 18C
K téme: Pstruh lososovity na masle, slahackovo-syrové zemiaky, ľadový šalát s mandarinkami a domáca tatárska s kaparami. K tomu pohár bieleho vina, lebo ako hovoril môj dedko “Ryba musí plávať”.



bugout
Nuž ja dnes fašírky a kyslé zemiaky. Úplne základné jednoduché a bez akýchkoľvek špekulácií....
2x haji a zolik
haji
@zolik (12.3.2022 17:01)
Děkuji za koment a fotečku. Rybka na másle, šlehačkové brambory, salát a ještě vínečko, to zní jako chutný oběd a bezva předrelaxační základ. Ty teploty tiše závidím ale přeju! Snad se i my dočkáme. Hezký zbytek soboty!
1x zolik
haji
@bugout (12.3.2022 17:04)
Děkuji za koment. Fašírky a kyslé zemiaky jsou výborná volba. Mám taková jídla ráda. Aj k vám hezký zbytek soboty!
cesminaz
My sme mali dnes jednopekáčové jedlo. Jahňacie stehno/plátky na bylinkovom masle pečené spolu so zemiakmi na petržlenovej vňati? Velmi velká dobrota? Pozdravujem @haji


haji
@cesminaz (12.3.2022 20:03)
Děkuji za koment a fotečku, jednopekáčové jedlo je geniální věc, jehněčí plátky s bylinkovým máslem a brambory s petrželkou v jednom jsou skvělá, chutná a voňavá volba. S radostí bych si vyfocenou porci dala hmm Hezký večer, milá Cesmínko a krásnou neděli!
haji
Dnes přijde na poslední díl zeleninové polévky. Pečené kurča, zemiaky s kalerábom a červená repa. Sladká tečka je ve hvězdách a nebo v lednici zbytek těstovin s hrudkovým tvarohem.
U nás je slunečno, teplota nyní -3°C, zatím bez větru. Chladný vzduch se nás nechce pustit a nejspíš to tak bude i celý příští týden.
1x zolik
kuko95
@kuko95 (13.3.2022 10:13)
Toto som videl v americkej reklame syrove tousty a chipsy musel som to teda vyskusat..mastné to je ale chuti to ?
2x haji a zolik
haji
@kuko95 (13.3.2022 10:16)
Děkuji za koment a fotečku. Kuko, tobě se snad mění chutě, ale máš pravdu, vyzkoušet, ochutnat je potřeba i něco nového. Moje mísa končí u sýrových toustů.
Hezké nedělní odpoledne tobě i psí dáme!
1x zolik
haji
@kimlo (13.3.2022 16:14)
Skvělá volba, krkovička na cibuli v PH, moravské zelí a parená knedla nemají chybu. Díky za koment, chutné foto a vděčnou inspiraci! P.S: Parená knedla ti vyšla náramně!
1x zolik
haji
@mijaita (13.3.2022 16:31)
Děkuji za koment a fotečku, mně by špagety bolognese moc chutnaly! Přání se mají plnit nejenom o Vánocích hmm
afataga
Zostal kusok hovadzieho so zeleninou, tak som ho potrhala, dala do woku, vyredukovala prebytocnu stavu, ochutila bylinkami, cesnakom a chilli a uvarila som penne a zamiesala do toho. Celkom to bolo jedle.


haji
@stefanm (13.3.2022 18:27)
Velké 7x děkuji za komenty a fotečky celotýdenního menu. U mě vyhrává pondělí s lososem, čtvrtek s kuracou pečeňou a neděle s plněným karé. Jejda, ty jsi šikovný, vaříš každý den, máš můj obdiv! Hezký nedělní večer a ať se příští týden daří nejen v kuchyni!
1x zolik
haji
@afataga (13.3.2022 18:28)
Děkuji za komenty a fotečky. Trefné, krkovica s kapustou je tento týden přitažlivá, tvoja červená kapusta vypadá lákavě a jistě je výborná. Děkuji za krokusy, krásní poslové jara, milé foto! Hezký nedělní večer aj k vám!
haji
@afataga (13.3.2022 18:27)
Mám takové fúze co chladnička dala ráda, často vyjde chutná kombinace a ještě je to ekonomické. Mně by chutnalo.
haji
@mijaita (14.3.2022 18:47)
Děkuji za koment a fotečky, vidím že cibule ti byla hlavní surovinou, dobrá inspirace! Cibulový koláč bych si dala s velkou chutí. Hezký večer!
1x zolik
haji
@zolik (14.3.2022 19:41)
Děkuji za koment a fotečku. Rezeň v těstíčku musí potěšit. Br. kaši se sýrem jsem ještě nikdy nezkoušela hmm Hezký večer i k vám!
@kucharka díky za poslání deště, u nás už má od zítřejšího odpoledne pršet stejně jako u vás. Hurá!
1x zolik
haji
@kvakac (14.3.2022 22:37)
Krása střídá nádheru a chuť! Děkuji za chutné foto a koment, králičí tokáň musí být výborný! Aj mně se ten recept od @ferno moc líbí, vidět že druh masa je variabilní. Hezký večer k vám a díky za inspiraci!
haji
Dnes peču oblíbená prošpikovaná dolní krůtí/morčacie stehna na celeru, jablkách a špeku. Příloha jasmínová rýže, červená repa. Věřím, že zítra bude chutnat i mojí masérce.
U nás už se zatahuje, je příjemných 14°C, čekáme déšť. Písek ze Sahary už tu pár dní máme, tak to déšť spláchne.
Přeji všem klidný, pohodový den a dobrou chuť nejen k obědu!
mijaita
@haji (15.3.2022 11:31)

Na celeru, dobry zacatek, dal uz pro me netreba. A ryze a dobra inspirace pro me. Ovsem kruty se mi nedostava. Teda zatim :-)
2x zolik a haji
haji
@zolik (15.3.2022 14:02)
Děkuji za koment a fotečku. Jejda, hovězí masko, šampiňóvá omáčka a br. knedlík - to je velmi chutná fúze.
Mno, dalo by se uvažovat o tom, ze kterého státu k nám frčí saharský písek, bo Sahara se táhne deseti státy. Nepříjemné je to hlavně na automobilech, kapotě, sklech - písek je abrazivní a tak je dobré počkat až většina z povrchu oprší. Tato radost se děje několikrát do roka a jeden už si zvykl. Ze svého dětství si podobné atrakce nevybavuji. Hezký den přeji!
1x zolik
haji
@laylastastykitchen (15.3.2022 12:24)
Hezky, to jsou spíš vánoční prázdniny, nezávidím. V ČR sice také vyhrožují občasným sněžením, ale u nás, na jihovýchodě Moravy se sněhem nepočítám. Pravda, už tu sice na 1. máje bylo 15 cm sněhu, nasněžilo do tulipánů, narcisů, jabloní. Tak snad ne.
Dětem u vás přeji krásné jarní prázdniny, byť zasněžené!
haji
@mijaita (15.3.2022 13:19)
Recept jsem vložila, čeká na schválení. Klidně ho můžeš očesat podle chuti. Myslím, že se zbytečně toho jablka bojíš, ale respektuji tvoje chutě.
Hezký večer!
1x zolik
haji
@kvakac (16.3.2022 11:48)
Děkuji za milý koment a foto. Příjemná fúze, zeleninka, kuskus, morčacie prsa, fajn dietka. Vajco bych vystrnadila na snídani haha To věřím, že pro velkého chlapa je toto jídlo "psovi mucha". Na slaninku chodíš "na tajnáša"? haha
Krásný den přeji!
haji
@mariamka (16.3.2022 12:03)
Děkuji za koment a fotečku. Jejda, to je krásná mladá hlíva! Tiše závidím takovou úrodu. Jestli se mohu zeptat, zaváraš hlivu jak? do sladkokyslého nálevu? Tyjo, zašit takovou dobrotu je málo, spíš zakopat... Výborná je i hlíva s vajíčkem - ala praženica. Narobila jsi mi chutě!
Krásný hlívový den!
1x zolik
mariamka
@haji (16.3.2022 14:02)

áno Haji, do sladkokyslého podľa nahuby.sk, + trochu cibule, mrkvy, zel. paprika, chilli, práve sa sterilizuje. bude ťažké odolať. Viem, že receptov z hlivy je mnoho, aj sme mali v minulosti, ale toto je lahôdka. tešíme sa. Snáď ešte zarodí. Pozdravujem!
2x haji a zolik
haji
@mariamka (16.3.2022 14:16)
Děkuji za upřesnění, lahůdka to musí být suprová. Hmm mám naslintáno v klávesnici...
1x zolik
haji
@zolik (16.3.2022 16:03)
Děkuji za koment a fotečku, tvůj trojboj nemá chybu, br. knedlíky máš výstavní. Mně by moc chutnalo. Hezký večer!
1x zolik
stefanm
...len taká informácia, že aj toto sa stáva

Minulý týždeň som pozeral ten poetický, pre mňa nádherný a krásne spracovaný film "Postřižiny" kde je milá scenáka keď na záhrade v pivovare robia zabíjačku. Jeden z členov "správnej rady" obce sa pýta pani domácej (pani Magda Vášáryová) :"...a proč teď, v máji, když je teplo"?...a ona mu odpovedá:"Svině si zlomila nohu, museli jsme"!
Tak som si pomyslel, že pán Hrabal, autur predlohy, si to dobre vymyslel. No a na druhý deň mi kamarát, z ničoho nič, doniesol "pochúťky" z domácej zabíjačky. Furt zabíjajú pred Veľkou nocou a teraz, teraz. A viete prečo? Sviňa (vraj okolo 90kg) si zlomila nohu!! Museli zabíjať!?
Tak sme mali včera večer na našom nepravidelne pravidelnom "balkónovom" posedení ku vínku aj fajnu čerstvú domácu jaterničku s mojou kyslou kapustou?...Dobre bolo!!!


bugout
Nuž, ja som uvaril karfiol. Do vývaru z neho som prihodil mrkvu, zemiak, hrášok a zavaril paprikové halušky. Pár ružičiek karfiolu som vrátil do polievky..... No a z väčšej jeho časti som urobil fašírky a k nim zemiaky s maslom a petržlenovou vňaťou.


haji
@stefanm (17.3.2022 08:29)
Děkuji za koment a fotečku, jaternica s kapustou na balkóně, s vínečkem, pohodička - malý trénink na sezónu, která má začít. Mile popsané, že i prasátko může dojít dříve zabíjačky. Nejenom zlomená noha, ale i to, když prasátko přestane žrát a nepřibírá, i tam se musí jít neprodleně do akce. Věřím, že vám chutnalo! Hezký večer!
1x zolik
haji
@bugout (17.3.2022 16:40)
Děkuji za koment a foto, karfiolové fašírky s bramborami bych si dala, i tu zeleninovou polévečku s haluškama. Karfiol miluju. Hezký večer!
haji
@cesminaz (17.3.2022 20:24)
Děkuji za komenty a fotečky. Tvoje kakaovo anízové osie hniezda nemají chybu, bude se mi o nich zdát. Kuracie medailonky bych brala také, nádherně do zlatova opečené, k tomu pečené zemiaky, to je sice rýchlovka, ale výborná! Hezký večer i k vám, milá Cesmínko!
kucharka
Rýchlovka, pečivo bez kysnutia. Plnila som lekvárom a tabličkou čokolády. Čokoláda sa rozpustí, zmieša s lekvárom a mňam…

U nás ešte stále fúka a fúka, je to hrôza. Sem tam aj akoby spŕchne, ale nieje to osviežujúci očisťujúci dážď. Je to ten špinavý, čo nám donesie piesok zo Sahary. Všetko je oranžovo-žlté a zaprášené. Víkend má byť na tom podobne… :-((



kucharka
Teraz, keď tu vidím tieto rožteky na tak veľkej fotke, tak veru nevyzerajú moc pekne zatočené :-)).
No čo už. Ale dobré boli, ozaj … :-))
haji
@zolik (18.3.2022 12:28)
Děkuji za koment a fotečku. Chrenová omáčka je nejspíš velká dobrota. Zatím jsem ke chrenovej omáčke nedorostla. Už jsem dorostla ke kdečemu, ale toto je pro mě nezdolaná meta. Přitom chren v jiných podobách mám ráda. Pořád je na čem pracovat.
U nás bylo včera dost teploučko, slunečno. Zpravidla mrzne až ráno. Teď -1°C. Určitě bude zase fajn přes den i v noci. Hezký víkend!
haji
@mariamka (18.3.2022 14:54)
Děkuji za koment a fotečky. Kapustové placičky jako malované, s chutí bych dala testovací vzoreček i s dipíkem. Jejda, asi mám delší vedení, copak je mčk? Hezkou sobotu a neděli!
haji
@kucharka (18.3.2022 20:20)
Děkuji za fotečky a komenty. Bravčová kotleta so zemiakmi a karfiolom zapečeným s bešamelom vypadá moc dobře a chutně. Umím si tu jemnou chuť představit hmmm Dobrá volba! Chlebík zapečený se sýrem a bylinkami se mi moc líbí, laskomina která potěší v ústech i bříšku. Listový salát od tebe beru celý jak leží a běží, popásla bych se s radostí, zvláště ty olivy v něm jsou lákavé! Mám naslintáno v technice... Rožky s tak dobrou plnkou, slivkový lekvár s čokinou, nemají chybu! Mno, ono zamotat rožok není jednoduché. Ano, vypadá to jednoduše, ale při pečení rožky žijí svojím životem. Krása v tomto případě může jít bokem, když jsou chutné a to jsou! o tom nepochybuji! Jsi šikulka!! Jak to všechno stíháš?!? Klobouk dolů.
A jejda, to počasí u vás je nějaké rozvášněné. Aj u nás vyhrožovali větší náloží saharského písku, že všechno bude červené. Mno, zatím se to nestalo, alespoň kolem nás, je postrašeno žlutě, krémově. Trochu na to sprchlo, nebylo to tak markantní. Ale co není, může být... Držím pěsti, ať se to zlepší! Přece jenom jste Africe blíž, co už?! Pohodový víkend tobě i celé rodině!
kucharka
@haji (19.3.2022 07:44)
Tie rožteky sa mi zle motali, lebo ja - lenivec - som zabalila aj tabličky čokolády a keďže je to hranaté, tak sa mi to cesto chcelo trhať…. Dlouhá níte líní díte… ako hovorievala moja babička. Len neviem, či som to správne napísala :-))

Volala som s našimi, vraj majú zimu ale slniečko. Mama sa už hrabe v záhrade… každý rok ju varujeme, že je skoro, že to pomrzne … ale nedá si povedať. No čo už s ňou, v týchto tokoch už sa asi "nepolepší" :-)) tak nech si tú záhradu aspom takto užíva. Ono to nieje len okopávanie a sadenie, je v tom aj pokec zo susedmi :-))

Pekný víkend prajem. Mňa dnes čaká upratovanie. Ufff.

haji
@kuko95 (19.3.2022 10:24)
Díky za foto a koment, milý Kuko! Ajaj, bryndzáky si robil?! To je velká dobrota! Počítám, že slaninka je tam zabudovaná a bryndza ju skryla. Krásný den!
haji
@zolik (19.3.2022 11:57)
Moje nervy, díky za navigaci! Jsem zamrzla na "malej čajovej..." a K už mi hlava nebrala. Tyjo, mleté čierne korenie. Musím si dávat na tento termín pozor, bo mi poznáme mletý černý pepř, ale mleté čierne korenie je specifikum SK. Joj a má to aj skratku... Jeden se pořád učí.
mariamka
@kuko95 (19.3.2022 10:23)

No jo, klasika. Mali sme nedávno s Kluknavskou bryndzou, ale to bolo na naše chute príliš. Nie sme zvyknutí. Hádzal si z lopárika? vyzerajú tak, rustikálne.
frezia68
Dnes na obed kelový čušpajz / šak som na vichodze,ta ňe ? / a k tomu z mletého mäsa perkelt.To som inovovala pre tých,koho už neposlúchajú zuby.Mám aj fotku plného taniera,ale radšej pridám fotku z 10 km túry zo Zádielskej doliny,kde sme toho týždňa so skupinou seniorov obdivovali malebné zákutia skalných útesov,vysokých cca 300 m .Celou cestou nás sprevádzalo zurčanie Blatnického potoka a jeho kaskády.Nezabudnuteľná krása...a ak všetko rozkvitne,ešte sa znásobí. Tak posielam pozdrav aspoň jednou fotkou a želám všetkým dobrú chuť.


haji
@zolik (19.3.2022 13:43)
DĚKUJI! Ještě ČMČK si zapamatovat, nestačí MČK. Potom jak se člověk dopracuje k Alze? Prostě to na druhé straně začne vypadávat.... Naše profesorka češtiny z nás zkratky vytloukala kde se dalo. Tuším odvedla dobrou práci, když i po takové době k nim mám odtažitý vztah. Uf Zvládám tak prdopeč, čl, pl a ještě možná pol.m, hr.m, hl.m. A to vůbec nevzpomínám dnešní novodobé zkratky odvozené z Aj/IT.
@zolik díky za navigaci, bez tebe bych byla ztracená! Jsi sluníčko!
haji
@frezia68 (19.3.2022 12:51)
Zdravím a děkuji za kouzelné foto a koment, túra 10 km - hluboce smekám. Trochu jsem si pogooglila, musela jsem si přiblížit Zádielskú dolinu. Krásná příroda, milý koment aj foto!
zolik
@stefanm (19.3.2022 15:02)
… módnym hitom tohoročnej sezóny je fialová
… tvoja kapusta chce byť trendy
… buď rád, že nie je tyrkysová, tá je tiež veľmi IN
P.S.: pekný obed si navaril
frezia68
@haji (19.3.2022 14:32)

Vieš,@Haji ,okrem Zádielskej tiesňavy sme boli v obci Háj,Hačava a Hrhov,kde je vodopád,ktorý vraj ešte nikdy nezamrzol.Tak sa nám zážitky zbierali,ale aj km a pre mňa to už bola asi posledná turistika...síl ubúda.Myseľ chce,telo odmieta,ale sme zvládli a sme sa niektorí prekonali pomalším tempom. Obec Háj je známa dominantou 15 m vysokého anjela a tá socha je filmovou rekvizitou z filmu Za nepriateľskou líniou. A tým končím,aby som nenudila .Spoznávali sme Košický kraj a konštatovali,že Slovensko je nádherné.


haji
@frezia68 (19.3.2022 12:55)
Děkuji za koment a fotečku. Ty jsi mi dala. Na prvý šup jsem si myslela, že je to prívarok. Uf A pak jsem prolezla skrze ujo google kdeco. Je to prívarok. Ano, mně by kelový prívarok s perkeltom z mletého maska velmi chutnal. Mám taková jídla moc ráda a k tomu mletému masku se pomalu, ale jistě propracovávám. Skvělé jídlo, chutné foto! Narobila jsi mi chutě!
haji
@frezia68 (19.3.2022 16:13)
Moc děkuji za přiblížení oblasti aj obce Háj, aj ten anděl je mi novinkou spolu s filmom Za nepreniknutelnou liniou. Milé rozšíření obzorů. Ať je to jak chce, byť pomalu, zvládla jsi výšlap a měla radost! Rozumím tomu, když člověku ubývají síly. Jak tě znám, dáš to příště zas, třeba kratší trasu, po jiné ose, ale zvládneš to, jsi šikulka! S poslední větou jde jediné. Souhlasit. Krásná zem, krásný kraj, krásné Slovensko!
P.S. Omlouvám se za psaní na pokračování, měla jsem mezi tím telefon, promiň.
Přeji krásné nejen jarní dny, plno lásky, radosti, pevné zdraví a dostatek sil!! Vždy mě potěšíš!
haji
@stefanm (19.3.2022 15:02)
Děkuji za fotečku, koment aj otázku. Pomohlo by přidat ke kapustě ocet už před počátkem varu. Toliko ujo google. Jak znám @chemik tak věřím, že by ti mohl upřesnit změnu/podržení červené barvy v kyselém/zásaditém prostředí. V kyselém prostředí podrží červená kapusta červenou barvu. Uf Měli jste dobrý oběd, trojboj nikdy nezklame!
haji
@kimlo (19.3.2022 15:46)
Děkuji pěkně za fotečky a komenty. Špičková polievka aj králičí tokáň nemají chybu, narobil jsi mi chutě! Skvělý obed!!
haji
@kvakac (19.3.2022 17:33)
Děkuji za milý koment a skvělé foto, marinované kurací prsia ve tvém podání bych jedla také rychlostí blesku, porce nemá chybu!! A ještě s rýží... hmmm to musela být velká dobrota! Krásný zbytek víkendu a ať se zítra druhý díl podaří!!
stefanm
@haji (19.3.2022 17:34)

... veď ona je fialová už keď ju kúpiš, ale predáva sa ako "červená"
...a zelená sa predáva ako "biela"
???
haji
@stefanm (19.3.2022 18:21)
Vedeš 1:0, skočila jsem ti na špek! haha No takových věcí se prodává s pofidérní barvou.
1x zolik
haji
@afataga (19.3.2022 19:35)
Děkuji za koment a chutné foto. Mně čína bez ucha vůbec nevadí, ucha mám dvě a to stačí. Hezký večer!
haji
@zolik (19.3.2022 21:17)
Děkuji za koment a fotečku. Aké utěšené predjedlo, šamiňóny zapečené s kozím syrom, olivami, slaninkou a to celé na ladovém šaláte hmmm
Já mám balíček žampionů, tak když to půjde dobře, bude zítra žampionová polévka.
Hezký večer! a klidně aj s Rulandou!
1x zolik
bugout
@mijaita (20.3.2022 10:37) presne ako hovoríš. Všetok sa v tomto jedle dá na hradiť okrem slaniny. Nemám halušky, spravím slíže. Nemám bryndzu, dám tvaroh s kyslou smotanou. Ale SLANINA musí byť vždy ???? Zrovna od @kuko95 by som nečakal, že čokoľvek je bez slaniny ???
haji
@bugout (20.3.2022 11:40)
Žeby: "Přišla bída na Kozáky?!" Divila jsem se také, myslela jsem, že slaninku překryla bryndza. Nepřekryla. Se dějí věci...
1x kuko95
haji
Dnes zeleninová polévka: Mix žampióny, mrkev, stopkový zeler, pór, olivoil, trocha dětské krupičky, moje oblíbená Vitana houbová kostka, sušené zelené bylinky, sůl, H2O a navrch přijde kopec pažitky. Ještě mám dvě porce morčacích noh s ryžou, červená repa.
Zítra se pustím do pečení kváskového chleba. Pomalu dva týdny jsem léčila kvásek. Mazlík jeden svéhlavý.
Přeji všem klidnou neděli!
zolik
Prvý jarný deň a prvý obed na terase. Nádherný slnečný deň s 15C v tieni ?
Zapečene zemiaky alla “čo chladnička dala”, ľadový šalát s tekvicovým olejom, Vietnamská nakládaná mrkev @mijaita
Jogurtová omáčka @cesminaz
Nakladané suchohriby podľa môjho brata
A najviac sa teším z mojej prvej terasovej pažítky
Prajem všetkým pekne nedeľné poobedie


kukulienka71
@haji (20.3.2022 12:41)

Chutilo by mi u teba. Ja som varila v týždni len cez víkend,klasiku. Včera jarné tradičné halušky s vajcom a hlávkový šalátom ( v Čechách ich máte tiež?) Dnes šťavnaté rizoto z bravč. pliecka so zvyškom hl.šalátu, a ja som mala aj cviklu. Včera som mala oxygénovú terapiu - 3 hodiny na dvore som " upratovala" kvetinové a budúce zeleninové hriadky. Najlepšia kozmetika je to? Pekný zvyšok víkendu!
haji
@zolik (20.3.2022 14:16)
Děkuji za koment a fotečku. Jejda, ty jsi zahajovala terasovú sezónu? Už tu tento týden jedni zahajovali, v bundách a dece. Ale ano, je potřeba teplé počasí přitáhnout příkladem. Jejda, to je bohatý talíř, plný chutí! Brala bych všechno, jak salát, tak mrkev, plněné pečené brambory, nakládané huby 2. Pažitka je teď hit a když má člověk na terase vlastní, je to radost!
U nás je oblačno, cca 10°C, Oskarovi se dnes jaro s námi slavit nechce. Nevadí, jsem trpělivá. Ale jaro už je nezvratně tady!
haji
@kukulienka71 (20.3.2022 14:23)
Děkuji za koment a foto. Ano, aj u nás se dělají tzv. "kůsky s vajcem" - tedy halušky s vajíčkem a k tomu hlávkový salát. Mno, já to jedla jen jednou v životě na návštěvě u kamarádky. U nás doma by takové jídlo neprošlo. Ale hlávkový salát byl na stole skoro pořád, dokud rost. Tatínek si dělal svoje semeno, rychlil rostlinky a tak jsme na Velikonoce zpravidla už měli svůj salátek. No a vždy!! k tomu bylo maso. To víš, chlapi - otec, dědko a později se k nim přidal i brácha.
Och jej, šťavnaté rizoto vypadá moc dobře. Jen moje maličkost rizoto nepapá. Masko sólo a k němu čistá rýže. Jo, jsem upletená z fajnových ocásků....!
Jsi mě pobavila, milá Kuku, že oxygenterapia haha Vidím, že jsi také už přivítala jaro! Jsi pilná včelička! Přeji hezký zbytek neděle a úspěšný příští týden! Ať se daří!
haji
@mijaita (20.3.2022 17:59)
Děkuji za koment a skvělé foto, milé provedení receptu. Jsem ráda, že chutnalo.
Hezký večer!
1x zolik
haji
@kimlo (20.3.2022 18:15)
Děkuji za koment a fotečky. Jak pochoutkový, tak feferonkový salát podle ČSN jsou delikatesy. Ja si prosím víc feferonkového! Pálivé věci moc nemusím, ale feferonkový salát je můj favorit! Mám naslintáno v technice. Dobrú chuť k zajtrajším raňajkám!! a hezký večer!
haji
@zolik (20.3.2022 19:19)
Děkuji za koment a fotečku, opět mám naslintáno v technice. Ani nepamatuji kdy jsem měla palačinky a ještě s bonusy v podobě vanilkového přelivu a dušených jablíček s rozinkami v rumíku. Hmmm a ještě k tomu čaj o páté. Ukázkové terasové vítání jara!
Hezký první jarní večer všem!
1x zolik
haji
@laylastastykitchen (20.3.2022 22:03)
Děkuji za koment a fotečku. Čučoriedková roláda, jestli vidím správně. Hmm ta bude nebezpečně dobroučká, bohatě krému. Testovací vzoreček by se ke kafíčku hodil. Krásný nový, už ofic jarní týden!
haji
Dnes už mám zaděláno na kváskový chlebík, kvásek byl milý a celkem solidně vzešel. Jen tak dál a výš!
Je slunečno, 6°C. V noci a nad ránem mrzlo, sice mírně, ale mrzlo. Včera jsme vstoupili do jarní rovnodennosti v 16.34 hod, jaro už je oficiálně tady. Hurá!
kuko95
@kuko95 (21.3.2022 10:50)
Nakopilo sa mi veľa domácich vajíčok aj fajnová klobása sa našla takže lečo ako robila babka ..mňam :)
haji
@kuko95 (21.3.2022 10:51)
Děkuji za koment a fotečku, také lečo miluju. Mně by moc chutnalo. Pro mě s chlebíkem. Hezké odpoledne!
zolik
@yogicek (21.3.2022 16:26)
Pekne si sa rozbehol. Prezraď čo si vyrábal v takom malom množstve?

1x haji
haji
@yogicek (21.3.2022 16:26)
Děkuji za mikro komenty a makro fotečky. Takový zub by chtělo mít víc lidí, aby se jim tam všechny tvoje prasátkové/zabíjačkové dobroty vešly. Utěšená tlačenka i jitrnice! Krásná práce!
haji
@mijaita (21.3.2022 16:32)
Děkuji za koment a foto. Tatarák jsem neměla sto let a z agnuse jsem neochutnala ani nic, natož maso. Krása střídá nádheru, o chuti nepochybuji. A je mi to na nic, jen klávesnici jsem utopila. Hmmm tiše závidím. Hezký zbytek dne, chtělo by to pohárek dobrého vínka, ne?!
haji
Chlebík vyšel fajn, ještě teplá polovina šla k sousedům, druhá zčásti nakrájená už spí v mrazáku a zbytkem se krmím. Nejlepší je první den, o tom žádná.
U nás stále jasno, příjemných 12°C.
Hezký podvečer i večer přeji všem!
frezia68
@Mil á Haji, dnes ma povinnosti zaviedli do PP ,teda som nevarila,ale posielam pre radosť fotku krásnych,zasnežených,ale slnečných Tatier. Fotila som cestou na stanicu,pokiaľ sily stačia,chodím všade pešo a posielam srdečné pozdravy :-) .


haji
@mijaita (22.3.2022 13:44)
Děkuji za koment, foto a už jsem byla na kukačku pod tímto tvým novým receptem. Neotřelá a chutná příloha. Sbíhají se mi sliny. Hezký večer!
haji
@frezia68 (22.3.2022 17:18)
Děkuji za milý pozdrav a krásné foto krásných zasněžených Tater! V zdravém těle zdravý duch. Já byla také v terénu, ale s tebou se nemohu srovnávat ani omylem. Nakoupit a na hřbitov. Teď jsem KO. A zítra to budu mít podobně, v trochu zkrácenější verzi.
Dnes celý den slunečný, teploučko, někde kolem 17°C. Kdeco už kvete a všude plno včelek a vůně. Hezký jarní večer přeji všem!
mijaita
@haji (22.3.2022 18:30)
Tahle panorama Tater se nedaji nefotit. Stavim u krajnic a fotim. Nadherne pohledy, rusene ovsem mnohde bilboardy, dalnicema, sídlišti atp. Ale najdou se jeste mista, kde pohled na hory je pres louku s ovcema :-) Tuplovany zazitek.
zolik
Ciernohorsky rezeň na celý tanier. Už nebolo miesto na prílohu tak misa šalátu vedľa a Tatarska k tomu :-)
Prajem pekne slnečné popoludnie
2x kimlo a haji
haji
@kvakac (23.3.2022 11:34)
Děkuji za vtipný koment. Pečené koleno a šťouchačky jsou fakt lehké haha Jo, když to vezmu tak, že pak nezapnu rifle a musím nahodit tepláky, pak je to fakt odlehčené! Hezký večer!
Fota neprošla, někde asi nastalo "zúžení".
haji
@zolik (23.3.2022 14:23)
Děkuji za koment a přání. Černohorský rezeň s misou šalátu a tatarkou, tak to byl bohatý oběd. Fotečka by byla milá, ale když to nepřidalo, s chutí si představím otroje.
Hezký večer přeji!
U nás bylo sice trochu pod mrakem, ale teploučko. Zato v noci opět mrzlo.
Zítra jdu na dentální hygienu, takže naložené kostky kuřecích prsou počkají v lednici na pátek. Včera a dnes jsem se pásla v rybích závitcích v rosolu se sójovým rohlíkem.
haji
@mijaita (23.3.2022 09:55)
Skvělé foto, ukázkové! Děkuji za sdílení.
Mno a za další hodinu už nešlo vložit do této diskuse žádné foto. Stihla jsi to, jsi šikulka!
cesminaz
Zaujímavé, raz sa sem dá písať, raz nie.. Nielen že fotka sa nedala pridať, ale už ani komentár🤔 Dnes som sem skúsila už 3 komentáre a nič. No rýchlo pridám teraz, lebo predošlí mi už zobralo..😅
1x haji
cesminaz
No fotka ešte vždy nikde...🤨 Takto to spaß nerobí...
Redakcia čo s tým máte za problém? Treba to vyriešiť.
1x haji
redakcia
@all , ďakujeme za upozornenie ohľadne pridávania fotografií do komentárov. Pozrieme sa na to. Pekný deň všetkým.
kucharka
Listový šalát, opečená špargľa a opečený tuniak - so sezamovými semienkami a sójovou omáčkou. Zdravé a chutné. Hotové za pár minút.
Pekný deň prajem všetkým.


haji
@redakcia (24.3.2022 08:01)
Děkujeme za vstřícnost. Věřím, že už je to ok. @kucharka už foto pridala, tak "ze Śpaněl to jde!"
haji
@kucharka (24.3.2022 12:45)
Děkuji za koment a vkusné, zdravé a chutné foto! Zajímavý tuniak a skvělá špargla aj salátek! S chutí bych si tuto porcičku dobrot dala hmmm
haji
@zolik (24.3.2022 13:49)
Děkuji za komenty a trpělivost. Snad už to půjde i ze Švajcu. Hezké odpoledne!
Já už jsem doma z dentální hygieny. Byla jsem statečná. To se nedá říct o mých riflích. Jak jsem si sedala v čekárně, roztrhla jsem si na šířku 15 cm v horní části nohavici - zabrala jsem za ni rukou.... Minutu jsem řvala smíchy - nešlo to ovládnout. Chvíli předtím sestřička bojovala s technikou, nešlo jí vytisknout potvrzení o platbě. Laškovala jsem, že skřítek... Tak se mi filuta pomstil....
Mám v sobě grilované kuřecí stehno s chlebíkem a kafíčko. Jejda, byla jsem hladná jako spisovatel. Je krásných dobře 18°C, slunečno. Od pondělka se má opět ochladit a vyhrožují i sněhem.
Krásný a veselý čtvrtek přeji všem!
cesminaz
Tak ja sa pokúsim o včerajší jarný pozdrav ešte raz😊🥰🌞🌼🌼🌼
1x haji
cesminaz
@haji (24.3.2022 14:02)

No ako vidím z Maďarska to ešte vždy nejde🤨🤨 Asi musím najprv zaplatiť colné poplatky😂😂😂😫😫
2x zolik a haji
zolik
@cesminaz (24.3.2022 15:30)
😂😂
Asi aj ja. Ešte k tomu nie som ani v EU
Ale reklám mám plnú ..ť. Tie fungujú perfektne 🤣

cesminaz
@zolik (24.3.2022 15:40)

No @zolik tak ty si musíš dobre otvoriť peňaženku, teba to colné vyjde o to drahšie😆😆😂😭😭
Reklamy aj u mňa fungujú bez najmenšej chybičky. Otvorím 1 recept a normálne musím oči zaostriť, aby som našla postup a fotky medzi reklamami..🥸🤓🧐
cesminaz
Teraz som prišla na to, že ani recept neviem pridať, lebo ani tam mi fotky neberie...😭🥺
2x zolik a haji
zolik
@cesminaz (24.3.2022 16:27)
Zaujímavé je, že Španielsko ma výnimku 😊
Možno sú na iné štáty už uvrhnute varechacske sankcie ☹️
Ale od pól ôsmej rána? A stále ništ? Ani oznam, ani náprava, ani vysvetlenie, ani ani
mijaita
Fotozkouska. Byla jsem u kamaradky na obede. Kohoutek a slepicka :-) priloha byly zlte bramburky na pařačku a mrkvové kytičky. Tak jdu pridat tu fotku .....


cesminaz
@zolik (24.3.2022 16:48)

Trocha ťa upresním...od "včera rána"😕 Vtedy som sa pokúšala o svoj prvý jarný pozdrav😊😂 Idem skúsiť znova. @mijaita sa to podarilo, @afataga nepočítam- tá je zo Slovenska😂😂😆
2x haji a zolik
zolik
@cesminaz (24.3.2022 18:34) tak skusim aj ja pridať toho môjho Černohorca. Ak tam nič nebude, tak už viete, že …..

1x haji
redakcia
@all , problém s pridávaním fotografií je v štádiu riešenia. Zatiaľ pracujeme s verziou, že z dôvodu prechodu na nové servery boli znížené limity na veľkosti fotografií, ktoré je možné nahrať. Preto niekomu fotky nahrať idú a niekomu nie, menšie fotky sa nahrať dajú, väčšie nie. Momentálne je z našej strany požiadané o navýšenie tohto limitu do pôvodného stavu. Verte, že ani nás táto situácia neteší, rovnako ako Vy sa nevieme dočkať, kedy pôjde opäť všetko ako po masle :) Ďakujeme za pochopenie.
1x haji
haji
@all Nestačím se divit, tak někomu ano, někomu ne. Vidno, že zahraničie v tom není, když se to z Prahy podařilo. Joj, tak přechod na nové servery, dané limity na velkost fotografií a tak... @redakcia držím pěsti.
@afataga díky za testovací foto - krásné červánky. @mijaita také díky za testovací foto "O kohoutkovi a slepičce". To na stávající problém sedí: "Leží tam v oboře, nožky má nahoře...!" A nebo také skřítek/škriatok....ten dnes s gustem úřaduje!
Hezký večer přeji všem!
cesminaz
@redakcia (24.3.2022 18:45)

Doteraz bol limit vždy 10mb , ale napríklad dnes ked som chcela pridať recept som si všimla, že je tam napísané že max.velkost je 8mb. Moje fotky boli ovela menšie a predsa ich nepridalo😕 Idem skúsiť poslať sem zopár rôznych velkostí, uvidíme či je to tak ako si myslíte.
2x haji a zolik
cesminaz
@redakcia (24.3.2022 18:45)

Takže milá @redakcia ako vidíte bere len fotky do 2mb, hoci vy máte tam udané viac. V recepte pri postupe je to to isté, je tam napísané do 8mb, ale teraz som skúsila a tiež väčšie od 2mb neberie.
1x haji
cesminaz
Milá @haji tie fotky mali byť vlastne moje jarné pozdravy🥰🥰 Žial až takto stresovo sa sem dostali. Na jednom kvitne krásny narcis a na druhom moje najobľúbenejšie ovocie "marhule"🥰 Príjemný večer všetkým! @haji kludne vymaž tie prázdne skúšobné komentáre.
1x haji
haji
@cesminaz (24.3.2022 19:59)
Děkuji za komenty, pokusy, trpělivost a přidané jarní fotečky s kvetoucí mrahulou a narcisy. Oboje jsou úžasní poslové jara, krása!
Cesmínko, zatím nic mazat nechci. Ať je vidět vývoj hledání "jádra pudla" z naší strany, tedy uživatelů. Vlastně je to taková dokumentace jak šel čas a laická realita.
Uvidíme co a jak nám osvětlí @redakcia , která je blíže zdroji než laický/á Varechár/ka.
Dějí se věci. I obecně. Nevídané, neslýchané. Dál pokračovat nemusím.
haji
@kimlo (24.3.2022 20:20)
Děkuji za komenty a zkoušky přidat foto. No toto!? Vytápať masť je krásná práce, voňavá, smysluplná. 4 litre masti a plech oškvarkou je skvělé, chutné aj ekonomické. Mám slabost pro oškvarky a většinou je sním jen tak s chlebíkem. Proč? Protože mě magicky přitahují a moje vůle je slabá. Nenechám je na pokoji, dokud je vidět v misce poslední kousek. Pak už mám klid haha
Dobrú chuť! k oškvarkom! Hmmm
haji
@kuko95 (25.3.2022 02:56)
Děkuji za fotečku! Jejda, ty ses nechal inspirovat od @mijaita tatarákem! Mám radost, že jsi v pořádku. Už jsem měla obavu, že se z tebe stává postupem času a působení Varechy vegetarián. Hezký pátek, ať se ti daří!
haji
@kvakac (25.3.2022 07:02)
Děkuji za komenty, pokusy přidat foto, seřezat a opakovaně se trápit. Napsala to dobře @cesminaz - so stresom. Díky všem za trpělivost, přátelé!!
Skvělé dietné kolienko, nádherně upečené, to zpívá a píše zároveň. Krásný víkend přeji!
haji
@evelynba (25.3.2022 07:39)
Děkuji za koment. ANO je na čase otevřít nový díl Co dnes vaříte? Jen ještě chvíli počkám než se @redakcia prokouše realitou a testy. Uf @all držím pěsti a pěsti držíme i my @redakcii !
DĚKUJI!
redakcia
@all , problém s pridávaním fotografií by mal byť vyriešený. Ďakujeme za trpezlivosť a ospravedlňujeme sa za komplikácie :) Želáme pekný deň i víkend!
mijaita
@kuko95 (25.3.2022 02:56)
Vzdycky me stvalo, kdyz mi delali rodice svacinu, nebo mazali chleba, ze to nenamazali az do kraju! :-) S tatarakem je potreba se pomazlit i na topince! :-) Jinak krasa, inspirovala jsem te, co? :-)
kuko95
@mijaita (25.3.2022 13:58)

Hehe máš pravdu mal som to krajšie rozotrieť 😁jasné inšpirovala hneď som naň dostal chuť :))
1x haji
haji
@kuko95 (25.3.2022 16:11)
Já tě chápu, jeden když má obrovskou chuť, tak spěchá a pak mohou vzniknout i nepokryté okraje. Ale je to pořád lepší než se utopit ve vlastních slinách!! haha
haji
@mijaita (25.3.2022 17:47)
Děkuji za koment a fota. Černohorský rezeň prošel, v testu obstál. Líbí se mi tvůj vegetariánský talíř. Chutný kapustový salát /díky za odkaz/, žampiony a cuketa v různě ochuceném těstíčku je dobrá inspirace. Skvělé foto! A prošlo! Hurá!
P.S. Už je vložený 15. díl, tak šup šup zahájit. Hezký večer!
haji
@zolik (25.3.2022 19:26)
Děkuji za koment a fotečku skvělých nejoblíbenějších syrových pagáčů! Máš můj obdiv, pagáče chtějí šikovnost a trpělivost! Hezký večer a pohodový víkend!
P.S. Už je vložený 15. díl!