Ovsené vločky s ovocím
Ovsené vločky s ovocím

Zdravé ovsené vločky

macka78 - fotkamacka78, 4. februára 2019
Zdravé ovsené vločky
Foto: macka78

Skvelý štart do nového dňa... To, že raňajky sú veľmi dôležitým jedlom dňa, už určite dobre viete. Je to totiž prvá potrava, ktorú organizmu doprajete po nočnom hladovaní. Aby mohlo vaše telo začať nový deň, naštartovať metabolizmus a zásobiť energiou všetky vaše orgány, potrebujete mu dodať tú správnu výživu pre jeho fungovanie.

1
porcia
15 minút
príprava

Suroviny

60 g
1 PL
30 g (alebo vysokopercentá čokoláda)
cca 2,5 dcl (horúca)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Večer si zalejeme chia semienka vodou, aby nabobtnali... (asi 1 dcl vody).

  2. 2

    Ráno si dáme zovrieť vodu a zalejeme vločky, počkáme kým sa voda vsiakne a primiešame s chia semienkami, ktoré nám krásne cez noc nasiakli všetku vodu. (Ak sa vám zdá vločková zmes moc hustá, pridajte ešte trošku vody.) Pridáme kto používa proteínový prášok, alebo kúsok horkej čokolády a celé to premiešame.

  3. 3

    Nakoniec nakrájame banán, jahody, menšiu hrsť mandlí, vlašských orechov a máličko hrozienok. Posypeme kokosom, polejeme javorovým sirupom a máme výdatné a zdravé raňajky na stole... Dobrú chuť.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Každé ráno si dávam 6 kopcovitých polievkovych lyžíc vločiek, zmiešam z 2 decovym domácim jogurtom a džemom, na to nakrájané jedno celé jablko. Do 1,5 hodiny som hladný že by som zjedol aj klince, to už si musím dať poriadne raňajky. Vie mi niekto vysvetlit ako je to možné?