Cesnaková polievka
Cesnaková polievka

Výborná jednoduchá cesnaková polievka

siuuu - fotkasiuuu, 4. januára 2020
Výborná jednoduchá cesnaková polievka
Foto: siuuu

Počas chladných dní zahreje aj lieči, keďže cesnak je prírodné antibiotikum a aj vývar sa považuje za "liečivú" polievku. Okrem toho je to aj jedna z možností ako využiť vývar, ktorý vám zvýšil. Množstvá jednotlivých surovín neuvádzam - jednoducho si každý upraví podľa svojej chuti.

5 minút
príprava
15-20 minút
tepelná úprava

Suroviny

 (hydinový, hovädzí...)
 domáca

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Vo vývare (ja som mala slepačí) - uvaríme očistené a pokrájané zemiaky do mäkka.

  2. 2

    Keď sú zemiaky uvarené, pridáme očistený rozotretý alebo prelisovaný cesnak, premiešame a hneď stiahneme z ohňa. V prípade potreby dochutíme soľou alebo domácou vegetou.

  3. 3

    A servírujeme - priamo na tanieri vložíme do polievky na pásiky pokrájaný tvrdý syr (údený alebo neúdený) a posekanú čerstvú prípadne mrazenú petržlenovú vňať. Ja syr radšej krájam ako strúham, pretože strúhaný sa rýchlejšie v horúcej polievke topí a lepí.

Diskusia k receptu

11 komentárov k receptu
používateľ nemá avatar
123
krása, stále mi zvýši vývar, tak už budem vedieť, ako sa tiež dá použiť... som "polievková", na rozdiel od mojich spolustolovníkov... , keď chcú druhé jedlo, musia aj polievku...
@123 (4.1.2020 17:39)

Ja takto vývar využívam často - okrem tejto cesnakovej aj na väčšinu krémových zeleninových polievok alebo na talianske krémové risotto.
@pavel2000 (4.1.2020 21:06)

Dobrý nápad - olomoucké syrečky veru ani neviem či som vôbec niekedy jedla, musím vyskúšať - a aj nápad s opečenou šunkou sa mi páči.
@siuuu (8.1.2020 20:34)

Dá sa robiť i z vody, alebo ak robíte vyprážaný karfiol, voda ktorá bola pri varení karfiolu, sa dá použiť na akúkoľvek polievku.
Ako vložky do polievky vždy strúhaný syr, opečena šunka, alebo opečené kúsky párkov, opečený chlieb. Alebo na rezance nakrájané Olomoucké syrečky. Záleží len na vašej fantázii.

Pridaj komentár k receptu: