Vajíčkový šalát tetky Etky fotorecept

janazjarku - fotkajanazjarku, 10. januára 2011

Recept na tento vynikajúci šalát som získala od dobrej tetky Etky , ktorá ma jedného dňa s ním pohostila a ja i celá moja rodina sa do neho zamilovala po pár lyžičkách ! Pri popise receptu Vám prezradím tajomstvo jeho úspechu :-)

6
porcií
60 minút
príprava

Suroviny

10 ks
4 ks
250 g
200 ml, ochutená
2 PL
6 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si suroviny na šalát, vajíčka uvaríme na tvrdo a zemiaky /šalátové A/ v šupke.

  Vajíčkový šalát tetky Etky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Kyslú smotanu zmiešame s majonézou, čiernym mlatým korením, horčicou a soľou. Solíme opatrne bo dosoliť sa dá vždy len odsoliť tažko :-)

  Vajíčkový šalát tetky Etky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Očistené vajíčka /ak máte čerstvé tak si pri lúpaní spievajte výrazne to pomáha :-)/ pokrájame na krájači vajíčok na kolieska, očistené zemiaky zasa na krájači zemiakov na hranolky. Nebojte sa tých zemiakov je tam tak akurát na množstvo vajíčok, lebo ako tetka Etka vraveli však robíme vajíčkový a nie zemiakový šalát !! Uhorky si nakrájame na malé plátky a hrášku dáme podľa chuti ..

  Vajíčkový šalát tetky Etky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Všetky nakrájané suroviny zalejeme majonézovo-smotanovou zmesou /kto chce môže zmes pripraviť len z kyslej smotany/.

  Vajíčkový šalát tetky Etky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Všetko s láskou , teda jemne premiešame a dáme na chladné miesto na dve hodinky spojiť chute . S týmto šalátom som pravidelne pri domácich súťažiach vyhrávala nad zúfalými sestrami , lebo z misiek zmizol prvý. Odporúčam vyskúšať a určite ho budete pripravovať s takou radosťou ako ja . Dobrú chuť milí varecháči :-)

  Vajíčkový šalát tetky Etky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@marianne69 skôr ako začali zdravotné problémy v mojej rodine dva roky dozadu..skôr svokra, potom otec..som mala sen viesť skupinu žien 40+ tancom k schudnutiu, lebo tri roky som viedla bystrické "bardotky" pod názvom ..chudnite s Editou.. môj sen bola tančiareň nuž osud chcel že som sa pribrzdila /to neznamená, že som pribrzdená/ lebo tanec je to čo my ženy bytostne potrebujeme , ale je kopec žien , ktoré nemajú s kým tancovať..ma šlak trafí, keď mi na Vareche niekto ten podnikateľský plán ukradne :-)
...a kto ti vyšíval tie "zvončeky"?Alebo to bola výhra za ten fantastický šalát čo vždy zmizne prvý a sestry majú na teba zlosť?...a to si fakt musím pri tom spievať?
@stefanm no predsa ja som vyšívala :-) no nemusíš spievať, ale potom budeš nadávať, keď sa vajco nechce slušne vyzliecť :-D

Ďalšie recepty: