Jablkový zákusok
Jablkový zákusok

Úžasný jablkový zákusok videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 28. septembra 2020
Úžasný jablkový zákusok (videorecept)
Foto: cesminaz

V sezóne či nesezóne, jablkové koláče sú veľmi obľúbené v mnohých domácnostiach a preto dobrých receptov na ne nikdy nie je dosť :-) Tento je veľmi jednoduchý a rýchlo hotový. Dokonca sa hodí aj na slávnostnejšiu príležitosť.
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/2020/09/uzasny-jablkovy-zakusok.html?m=1

35-40 minút
na 160 °C

Videopostup

Suroviny

Cesto:
150 g
150 g
6 ks
1 dl
1 dl
2 PL
1/2 bal.
Plnka:
6 ks
6 ks
2 bal.
Na vrch:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Keďže je rozumnejšie začať strúhaním jabĺk, aby sme neskôr nechrapkali, tak si najprv na veľkých slzách nastrúhame jablká, ktoré si zatiaľ odložíme bokom.

 2. 2

  V miske najprv vyšľaháme žĺtky s cukrom do penista, postupne pridáme olej, mlieko, múku zmiešanú s kypriacim práškom a kakaom. Všetko spolu dobre premiešame a cesto rozotrieme na vymastený a múkou posypaný plech. Dáme piecť na 160 °C asi na tých 15-20 minút. Vrch cesta musí byť už trocha upečený, tvrdší :-)

 3. 3

  Kým sa cesto pečie, vyšľaháme penu z bielkov s vanilkovým cukrom, do ktorej vmiešame zľahka jablká. Túto zmes natrieme na cesto ešte pred dopečením, čiže po tých 15-tich minútach pečenia sa pozrieme na cesto v rúre a keď má už vrch tvrdší, tak už-aj môžme dávať jablkovú zmes nato. Rovnomerne rozotrieme na cesto a ešte dáme naspäť do rúru dopiecť na 20 minút.

 4. 4

  Na vychladnutý upečený koláčik si môžeme spraviť čokoládovú polevu podľa chuti, ktorú necháme stuhnúť. Prajem dobrú chuť!

 5. 5

  Ďalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com

Recept je zaradený do kategórií:
Ovocné, Slovenská kuchyňa, Dezerty, Na sladko, Zákusky, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Upečený a už aj zjedený - robila som z polovičnej dávky cesta a z celej dávky jabĺk, pretože až keď som mala jablká ošúpané a postrúhané som zistila, že máme doma iba 3 vajíčka ... ale podaril sa aj tak - otaj chutný koláčik.


Vyzerá výborne. Určite vyskúšam cez víkend. O skvelej chuti u tvojich receptov / všetky, ktoré som vyskúšala / nepochybujem. A srdečne pozdravujem ........