Sushi s tuniakom, lososom a maslovou rybou

shanshi - fotkaShan´shi, 2. marca 2018. Komerčný recept.
Sushi s tuniakom, lososom a maslovou rybou
Foto: shanshi
30 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  Dôkladne umyjeme sushi ryžu v sitku. Do hrnca dáme 300 ml vody s ryžou a varíme na miernom ohni približne 8 minút. Ako náhle sa voda začne vstrebávať, hrniec dáme preč z platne. Cez hrniec preložíme čistú utierku a necháme ryžu napučať 7 - 10 minút. Ryžu necháme vychladnúť pri izbovej teplote za stáleho miešania.

 2. 2

  Pripravíme si bambusové podložky s potravinovou fóliou a položíme na ne polovičné množstvo ryže. Výsledný valec by mal byť približne 20 cm dlhý a 3 cm hrubý. Stočenú ryžovú rolku vytvorenú pomocou podložky nakrájame na 5 cm dlhé kúsky.

 3. 3

  Rybie filety nakrájame na tenké plátky, približne na 5 cm dlhé kúsky. Vezmeme jeden kúsok filety, potrieme ho s trochou wasabi pasty, položíme ho na rolku ryže a utlačíme. Tento postup opakujeme, kým nespotrebujeme všetku ryžu a ryby. Pripravené sushi poukladáme na tanier a podávame so sójovou omáčkou, wasabi pastou a nakladaným zázvorom.

 4. 4

  Shan'shi Tip: Počas prípravy je dôležité udržiavať si navlhčené ruky. Môžete si ich namáčať v octovej vode (½ l vody, 2 lyžice octu). V príprave sushi potom určite uspejete!

Diskusia k receptu

radox1
rybie filé alebo filety z čerstvého lososa,tuniaka a to tretie je tuším maslová ryba?

haji
Dobrá trefa, filety, to je ono!