Fazuľová polievka
Fazuľová polievka

Strapkáč (kapustovo-fazuľová polievka)

saymona - fotkasaymona, 2. januára 2022
Strapkáč (kapustovo-fazuľová polievka)
Foto: Saymona

Dávno som nerobila niečo, na čom som vyrastala. Odkedy mám alergiu na kravské mlieko som si odriekla veľa dobrých receptov, preto som použila sójovú smotanu. A veru neobanovala som. Rozdiel veľmi necítiť a prenieslo ma to do detstva ;)

10 minút
príprava
90 minút
tepelná úprava

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Ako prvé som si dala variť údené mäso (ja som mala bôčik) a k mäsu som prihodila bobkové listy a 2 strúčiky cesnaku. Varím tak 30- 45 minút, záleží aké údené mäso mám.

 2. 2

  Na masti spením nakrájanú cibuľu, neskôr pridám nakrájanú klobásu a cesnak, chvíľku pražím a pridám premytú kyslú kapustu. Keď je kapusta osmahnutá, zalejem horúcim vývarom a pridám údené mäso. Do sieťky na korenie si dám nové a čierne korenie. Varím do zmäknutia kapusty.

 3. 3

  A keďže som použila fazuľu z konzervy, pridávam ju až teraz a chvíľku povarím. Zo smotany (ja používam sójovú, aby som ju mohla papať aj ja) a trochy múky si spravím zátrepku a zahustím ňou polievku. Prevarím 5-10 minút. Osobitne uvarím nakrájané zemiaky a vložím ich do polievky.

 4. 4

  Ak treba, dochutíme. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

haji
Milá @saymona , jsem moc ráda, že tě tu vidím, aj s novým receptíkem! Další z Vánočních zázraků... díky za něj. Moc pěkný receptík, líbí se mi moc spojení fazule s kyslou kapustou a smetanou. V novém roce 2022 přeji hodně zdraví, lásky, pohody a úspěchů tobě i celé rodině! Na dálku objímám!
haji
Ještě k receptu. Je milé, že jsi recept přidala se vzpomínkou na dětství. Chuťová paměť je mocná síla, která nás povznese nad šeď běžných dnů a skrze chuťové buňky, plné bříško, pokrm hřeje i u srdce. Až se mi orosily oči.
saymona
@haji (2.1.2022 09:41)
MILA HAJI ďakujem ti veľmi pekne.
Do nového roka aj tebe Prajem Len to najlepšie a hlavne veľa zdravia si Patrónom Varechy pilne sa staráš o diskusie kto co práve vari a komentujes každý jeden recept len pozitívne je to nádherné a povzbudzujúce ♡ Ďakujeme Haji
2x haji a zahra
saymona
To áno je to steasne zaujímavé aké je to všetko prepojené a ako ta vie dobre jedlo zohriať a pohladiť na duši ;) a zaspomínať na krásne bezstarostne časy s detstva
1x haji