Pórové rizoto so špenátom fotorecept

paploska - fotkapaploska, 1. marca 2014
Pórové rizoto so špenátom (fotorecept)
Foto: paploska

Pravé rizotá patria k mojim najobľúbenejším jedlám a dnes som sa rozhodla pre jeho jarnú verziu. Verím, že vás inšpirujem.

6
porcií
20 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

400 g
1 l
1 dc
2 PL
1 ks
2 ks
100 g
200 g
50 g
100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Cibuľu a cesnak pokrájame na drobno, pór poriadne umyjeme a pokrájame na tenké pásiky. Zeler pokrájame na drobné kocky. Špenát opláchneme.

  Pórové rizoto so špenátom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Cibuľu, cesnak, pór a zeler opekáme na olivovom oleji asi 3 minúty, alebo kým zelenina nezmäkne. Pridáme ryžu a zmiernime plameň. Ryžu v tomto okamihu musíme stále miešať, aby sa pekne obalila olejom a nepripálila. Po asi 2 minútach pridáme víno.

  Pórové rizoto so špenátom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Keď sa víno vyvarí, pridáme 1,5 naberačky vývaru. Ja som mala hovädzí, ale môžete použiť aj zeleninový alebo kurací. Rizoto stále miešame a spomalíme plameň. Po vstrebaní tekutiny pridáme ďalšiu naberačku vývaru a soľ. Takto pokračujeme, pokiaľ sa nám neminie celý vývar, alebo rizoto nebude uvarené. Pred poslednou naberačkou pridáme čerstvý špenát a spolu dusíme.

  Pórové rizoto so špenátom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Po stiahnutí rizota zo sporáku pridáme maslo a parmezán. Pred podávaním rizoto výdatne posypeme čerstvo namletým čiernym korením. V prípade intolerancie pridajte ghee a syr vynechajte. Dobrú chuť.

  Pórové rizoto so špenátom (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
@paploska , vidím, že ani ty sa neobávaš listového špenátu, tak ako ja, hoci ešte vlastný v záhradách nerastie a asi aj ty kupuješ ten dovezený, napriek tomu, že je z EU, tak ako ja :-)
no áno, je čiastočne tepelne upravený :-)
to tvoje rizoto je úžasné vzhľadom i chuťou. nádherné prudko jedlé foto (y)
len chválim a ***** dávam.
@zuzkabluzka @mariamka ďakujem, dajte vedieť, či zachutilo :-) @kukulinka vy ste akí jedáci??? že vraj predjedlo :-) ale ďakujem za foto, potešilo @pusta , no jasné, že kúpim aj v zime, čo tí chudáci, ktorí si nemajú kde vypestovať :-) nie? a moja záhrada je tiež len okrasná, takže okrem jahôd a byliniek tam nič iné nie je ....a ďakujem :-) @giussa daj vedieť či chutilo :-)

Pridaj komentár k receptu: