Orieškovo-hrozienková resanka fotorecept

imaginarium - fotkaImaginarium, 5. marca 2018 8:17
Ďalšie recepty »

Ak si nejaký recept zaslúži, aby bol pripomínaný, tak je to určite tento. Podobných závinov je všade plno, tento je však môj a komu by som sa už len pochválila, ak nie varecháčom :-)

40
porcií
35 min
na 160-180 °C

Suroviny

900 g
100 g (kryštálový)
1 PL
1 ks
1 bal (Finesse)
400 ml
170 ml
3 ks
Plnka:
600 ml
2 ks
200 g (kryštálový)
100 g
200 g
NOVINKA: Vychádza druhá kniha z Varecha.sk:
100 slaných a sladkých receptov

Postup prípravy

 1. 1

  Navážime si suché ingrediencie - múku, cukor, citrónovú kôru a sušené droždie a premiešame to. Do tejto zmesi pridáme tekutiny - vodu, olej a tri žĺtky. Opäť zľahka premiešame lyžicou. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, pridáme k zmesi a vymiesime pružné, hladké cesto. Necháme podkysnúť približne pol hodiny a zatiaľ si pripravíme plnku.

  Orieškovo-hrozienková resanka (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Z mlieka, cukru a pudingov uvaríme hustú kašu. Do horúcej vmiešame nalámanú čokoládu a Heru. Vymiešame na hladký krém.

  Orieškovo-hrozienková resanka (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Cesto rozdelíme na osem bochníčkov. Postupne každý rozvaľkáme, natrieme osminkou krému, posypeme nahrubo posekanými orieškami a hrozienkami a stočíme do roládky. Dve rolády stočíme do závinu. Potrieme rozšľahaným vajíčkom a upečieme. Pečieme 20 minút na teplote 180 ° C a potom znížime teplotu približne na 160 ° C a dopečieme asi ešte 15 minút.

  Orieškovo-hrozienková resanka (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na jeden klasický plech sa zmestia dve resanky. Z jednej resanky som nakrájala cca 10 kúskov čiže dokopy je z tohto množstva asi 40 kúskov. Časť môžete zamraziť alebo pojedať na raňajky ku káve aj viac dní. Tip: Môžete vyskúšať posypať napríklad kokosom alebo časť krému nahradiť džemom, posypať drobným ovocím a stočiť dva rozdielne naplnené záviny.

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist