Motýlikový koláč pre Aleška fotorecept

imaginarium - fotkaImaginarium, 15. apríla 2018 8:55
Ďalšie recepty »

Náš syn mal svoje prvé meniny, tak som na jeho počesť spravila takýto koláčik. Už len počkať gratulantov a pustiť sa do papania :-)

24
porcií
13 min
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
5 ks
3 PL
5 PL
2 PL
1/2 ks
2 PL
2 PL
Ovocná plnka:
750 g (maliny, ríbezle a pod.)
1 ks
2 PL
Tvarohová plnka:
500 g
200 ml
250 ml
3 PL
1 ks
Motýliky:
2 ks (2 x 312 g)
50 g
TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Bielky si vyšľaháme s kryštálovým cukrom na pevný sneh. Potom už ručne primiešame žĺtka, vodu a olej. V miske si zmiešame múku, kakao, kypriaci prášok a soľ a preosejeme to k zmesi. Zľahka premiešame a rozotrieme na vymastený a vysypaný plech. Pečieme pri teplote 180 °C približne 13 minút. Treba sledovať.

  Motýlikový koláč pre Aleška (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Cesto necháme vychladnúť a pripravíme si ovocnú časť. Zmes lesného ovocia (ja som mala z Lidla) zohrejeme. Zemiakový škrob rozmiešame v troške vody a prilejeme k ovociu. Chvíľku prevaríme a rozotrieme na cesto. Necháme vychladnúť.

  Motýlikový koláč pre Aleška (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Tvaroh vyšľaháme s práškovým cukrom, smotanu na šľahanie vyšľaháme do tuha. K tvarohu primiešame kyslú smotanu a vyšľahanú šľahačku. Nezabudneme na stužovač. Ja som mala Dr. Oetker (Za studena) na 700 g hmoty a ten sa rozrobil v troške vody a k nemu sa primiešal krém. Hotový krém navrstvíme na koláč a uhladíme. Dáme na chvíľu stuhnúť do chladničky.

  Motýlikový koláč pre Aleška (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Mandarínky si dáme odkvapkať na sitko a na koláči si naznačíme budúce kocky. Odkvapkané mandarínky ukladáme na každú kocku do tvaru motýlích krídel. (Krajšie mesiačiky mala značka Giana, Natur Farm boli o dosť škaredšie.)

  Motýlikový koláč pre Aleška (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Čokoládu na zdobenie si pripravíme nasledovne. 50 g čokolády nastrúhame a rozdelíme do dvoch misiek. Do jednej dáme približne 2/3 a do druhej zvyšnú tretinu. Misku, kde sú 2/3 čokolády zohrievame v mikrovlnke v 30 sekundových intervaloch a premiešavame. Potom k nej primiešame neroztopenú zvyšnú čokoládu a rozmiešame tak, aby sa rozpustila. Naplníme sáčok, odstrihneme rožtek a zdobíme. Toto bol môj chabý pokus o temperovanie čokolády, ale dalo s tým zdobiť, takže ho považujem za úspešný :D To, že je to čapaté, už nie je chyba čokolády :D

  Motýlikový koláč pre Aleška (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Zo zvyšnej čokolády som spravila ozdôbky. Tu krásne vidno, že nie som schopná spraviť dvakrát ten istý tvar. Čo už.

  Motýlikový koláč pre Aleška (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  No a fotka v reze.

  Motýlikový koláč pre Aleška (fotorecept) - obrázok 7
Recept je zaradený do tagov:


Inšpirácie z nových receptov
TOPlist