Tvarohovo-ovocný koláč

miamia - fotkamiamia, 2. decembra 2012
Tvarohovo-ovocný koláč
Foto: miamia

Moje obľúbené trojvajíčkové cesto, tentokrát s tvarohovo-ovocnou plnkou a višňovým želé... :)

Suroviny

Cesto:
3 ks
6 dcl
5 dcl
7 dcl
2 dcl
1/2 bal.
Plnka:
750 g
1 bal.
70 g
200 ml
3 ks
1 bal.
5 PL
Želé:
500  ml celkom z kompótu + voda
2 PL
2 bal.
Postup

 1. 1

  Celé vajcia dopenista vymiešame s cukrom, postupne pridáme zvyšné suroviny a vylejeme na vymastený a vymúčený plech. Pečieme cca 30 min. na 180 st. (elektr.rúra). Pokiaľ by sme chceli vyššie a nadýchanejšie cesto, môžeme bielky vyšľahať zvlášť a sneh potom zľahka zapracovať do cesta.

 2. 2

  Na vychladnuté cesto rozložíme ovocie, podľa toho, čo máme doma (u mňa sa našlo kivi a višňový kompót. Šťavu z kompótu odložíme na prípravu želé. Ak jej je veľa, môžeme ňou korpus aj pokvapkať, bude šťavnatejší.

  Tvarohovo-ovocný koláč - obrázok 2
 3. 3

  Vyšľaháme smotanu, pridáme tvaroh s práškovým cukrom a balíčkom vanilkového cukru a dobre vymiešame. Medzitým si v malom hrnci necháme nabobtnať práškovú želatínu v predpísanom množstve vody (u mňa to bolo 5 PL studenej vody). Po cca 10 min. ju zahrejeme (nevaríme), kým sa nerozpustí a prídáme k vyšľahanej zmesi. Vymiešame a pomerne rýchlo rozprestrieme na ovocie, posypeme hrozienkami a necháme v chlade stuhnúť. Ak by sme chceli mať ovocie zakryté hrubšou vrstvou tvarohovej zmesi, môžeme podľa potreby zvýšiť množstvo surovín na plnku.

 4. 4

  Šťavu z kompótu doplníme vodou na 500 ml, pridáme cukor a dva balíčky tortového želé. Dobre rozmiešame a za stáleho miešania necháme na miernom ohni zovrieť. Po zovretí varíme asi 1 minútu. (Pozor na prácu so želatínou a želé - je v tom dosť rozdiel.)

  Tvarohovo-ovocný koláč - obrázok 4
 5. 5

  Želé necháme mierne vychladnúť a rovnomerne nalejeme na tvarohovú plnku. Na pár hodín umiestnime do chladu. Pokrájame na rezy a podávame... :)

Diskusia k receptu

denyany
výborné! robievam niečo podobné,len do cesta pridávam kakao, my sme takí čokoládoví, kakaoví
mesiar50
kolacik nema chybu.Kombinacia tvaroh z ovocim to je fantazia.gratulujem a dakujem KK,
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia