Krkovička/bôčik, kapusta a knedľa

lenkac - fotkalenkac, 2. januára 2013
Krkovička/bôčik, kapusta a knedľa
Foto: lenkac

Novoročný obed

4
porcie
15 minút
príprava
120 minút
na 180 °C

Suroviny

2-3 plátky (podľa potreby)
2-3  plátky (podľa potreby)
4-5 ks
Marináda:
2 lyžiče
1-2 lyžiče
2 lyžiče
3-4 strúčiky
podľa potreby
podľa potreby
podľa potreby
1-2 lyžičky
1 lyžičku
1 ks
Kapusta:
 (masť)
Príloha:

Online leták

Postup

 1. 1

  Deň dopredu si pripravíme marinádu na mäsko. Všetky ingrediencie spojíme, poriadne premiešame a do pripravenej marinády naložíme bôčik a krkovičku. Množstvo ingrediencií na marinádu si každý môže prispôsobiť podľa seba, ja som to tiež podľa oka pripravovala.

  Krkovička/bôčik, kapusta a knedľa - obrázok 1
 2. 2

  Na druhý deň. Pekáč vyložíme veľkým množstvom cibule, nakrájanej na mesiačiky. Na cibuľu poukladáme naložené mäso a zalejeme zvyškom marinády.

  Krkovička/bôčik, kapusta a knedľa - obrázok 2
 3. 3

  Pečieme pri 180 stupňoch asi dve hodinky. Asi v polovici pečenia som trošku podliala vodou, ale asi tak 1 dcl. Pred koncom pečenia som odokryla pekáč a poslednú pol hodinu dopekala tak.

 4. 4

  Pripravíme si kapustu. Na oleji si opražíme cibuľu, pridáme kapustu, osolíme, okoreníme a pridáme cukor. Potom zalejeme troškou vody a dusíme asi 20 minút.

 5. 5

  Prílohou tradične knedľa.

 6. 6

  Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

ariela6
Lenka tiež som mala taketo na novy rok a ešte mi aj na dnes zostalo s manželom sme si pochutili aj ked nie presne takuto krkovičku ale podobne knedle kapusta pečena krkovička na cesnaku mame to velmi rady este jedna porcia zostala aj na večeru a od zajtra dieta