Drobné krehké pečivo
Drobné krehké pečivo

Krehké zlepené lekvárové koláčiky fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 14. apríla 2019
Krehké zlepené lekvárové koláčiky (fotorecept)
Foto: cesminaz

Výborné krehké koláčiky s príchuťou marmelády, kokosu a čokolády :-) Vhodné na sviatočnú príležitosť, alebo len tak ku káve na posedenie ;-)

35 ks
porcií
60 minút
príprava
12 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
600 g
150 g
250 g
0,5 dl
1 ks
2 KL
2 štipky
1 bal.
Okrem toho:
podľa potreby
podľa potreby
100 g
2 KL hustá
podľa potreby
Postup

 1. 1

  Pripravíme si všetko potrebné na cesto koláčikov. Je to výborné cesto a koláčiky sú veľmi chutné a krehučké :-)

  Krehké zlepené lekvárové koláčiky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Do misky dáme múku, práškový a vanilková cukor, soľ, kypriaci prášok a dobre premiešame lyžicou. Následne pridáme dopoly tekuté maslo, olej a bielok. Vypracujeme mastné, jemné, nelepivé polomäkké cesto. Cesto položíme na 15 minút do chladničky.

  Krehké zlepené lekvárové koláčiky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Kým je cesto v chladničke, si môžme pripraviť všetko potrebné na plnenie a ozdobenie koláčikov. Pripravíme si hustú marmeládu dvoch chutí, ja tu mám mahuľovú a jahodovú. Tieto sú síce kúpené, ale domácu mám len paradajkovú, čerešňovú a morušovú :-) a tie sa podľa mňa na zlepenie koláčikov nehodia. Každý si použije takú, akú má rád. Ďalej kokos na obalenie a 100 g čokolády podľa chuti, ja som sa rozhodla potom pre tú bielu :-) A keďže tú čokoládu treba aj rozpustiť, tak budeme potrebovať ešte 2 KL hustej smotany.

  Krehké zlepené lekvárové koláčiky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Po 15ich minútach cesto vyberieme z chladničky a rukou odtrhávame kúsky cesta, ktoré vyšúľame do maličkej guľky a ukladáme na plech s papierom. Následne každú guľku zľahka stlačíme vidličkou a dáme piecť do rúry, ktorú sme si už dopredu rozohriali na 180 °C na 12 minút. Koláčiky nemajú zhnednúť, sú biele.

  Krehké zlepené lekvárové koláčiky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Celkom vychladnuté koláčiky natrieme poriadne marmeládou a zľahka spojíme. Polovicu natrieme marhuľovou a druhú polovicu jahodovou marmeládou. Takto spojené ich necháme hodinu postáť, aby sa ustálili a dobre držali :-)

  Krehké zlepené lekvárové koláčiky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Následne pokračujeme namáčaním do čokolády, ktorú sme si rozpustili/ohriali s 2 KL smotany. Koláčiky namočíme do čokolády a následne obalíme v kokose. Ja som máčala marhuľové do čokolády. Potom tým jahodovým natrieme kúsoček koláčika jahodovou marmeládou a následne tiež obalíme v kokose :-) Ak chcete, môžte trocha marmelády zriediť s vodou a tak namáčať tie špice koláčikov, ale ja som ich jednoducho natierala lyžičkou :-)

  Krehké zlepené lekvárové koláčiky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Koláčiky odložíme do krabice :-) Po niekoľkých hodinách sú mäkké a krehké a aj tie chute sa už prepojili. Ale najsamlepšie sú pravdaže keď sa urobia pár dní vopred ;-)

  Krehké zlepené lekvárové koláčiky (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Z tejto dávky mi vyšlo 35 ks už zlepených koláčikov :-)

  Krehké zlepené lekvárové koláčiky (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Koláčiky nie sú len veľmi pekné, ale aj výborné, rozplývajú sa v ústach ;-) Vrelo odporúčam vyskúšať!

  Krehké zlepené lekvárové koláčiky (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

cesminaz
@Paploska :-) vyskúšaj kludne,som si istá že neolutuješ! @Izabelka dakujem si milá :-) Síce nie sú také nádherne úhladné ako tvoje zákusky,ale sú výborné!! @Terinka zlatá dakujem ;-) Deti majú 10 dní prázdnin,tak by mi zjedli aj hlavu :-))
haji
Pěkný recept, určitě budou koláčiky rychle miznout, o tom nepochybuji. Krásná fota!
cesminaz
@Haji dakujem,o tom ani ja nepochybujem :-) @Ancicka vdaka :-) sú fakt super,cesto je celkom iné než tie obyčajné linecké koláčiky. @Finczi vdaka si milá :-) Oplatí sa ich vyskúšať.Pekný den všetkým!
1x haji
rika111
Pekný deň, super koláčiky !Ukladám a určite vyskúšam, mám rada takéto farebné, drobné koláčiky. A už sa teším ako ich budem piecť s mojimi vnukmi. :-)
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia