Diskusia k receptu
Plnené placky

Zemiakové zrazy (Картопляні зрази) fotorecept

cizmy - bez fotkycizmy, 17. novembra 2020

Komentáre 1 - 15 z 29

@cizmy (17.11.2020 09:59)

Áno, veľmi chutné, sýte jedlo, pripravil si ho excelentne :-) vďaka za pripomenutie. Poznám jeho prípravu aj v rúre, kde sa jednotlivé kusy prenesú na pečiacom papieri a obrátia sa na masťou vymazaný plech. Musíš byť veľmi obratný, pretože Zrazy sú "neposlušné" :-)
@45678 (17.11.2020 12:34)

Ďakujem. Máš pravdu, je to sýte jedlo, z tejto dávky sme sa najedli štyria a nikto si už po dupľu neprišiel :). O zapekaní zráz v rúre som ešte nepočul, to môžu byť ešte chutnejšie a kôrka na nich chrumkavejšia. Ďakujem za rozšírenie kulinárskych obzorov a určite to nabudúce vyskúšam aj takto. Určitá zručnosť pri príprave je potrebná, na druhej strane, ak sa to aj vzhľadovo nepodarí, tá charakteristická chuť ostáva.
@jerica (17.11.2020 12:48)

Som rád, že som mohol inšpirovať. Slaninka môže ísť aj do vnútra, osamote alebo aj s bryndzou či iným obľúbeným syrom :) .Zrazy sú však rovnako dosť sýte samy osebe, takže aj bez náplne sa z nich dá dobre najesť.
Naozaj to musí byť pochúťka s hubami!!! ...a páči sa mi, že sa "zrazy" iba opekajú, nie vyprážajú...
Keď som bola v Užhorode domáca pani mi povedala, daj Ukrajinke zemiaky a uvarí ti ticícoro jedáĺ, jej sa to aj akosi pekne rýmovalo.....