Hlivový šalát
Hlivový šalát

Salát z hlívy ústřicové a cibule

mijaita - fotkamijaita, 12. októbra 2020
Salát z hlívy ústřicové a cibule
Foto: mijaita

Recept jsem ulovila na netu, lehce upravila. Je jednoduchý a naprosto dokonalý.

Suroviny

 (alebo arašidový, olivový)
 studená




Postup

  1. 1

    V první fázi, klidně i přes noc, ale nejméně na hodinu, dáme do hodně studené, až ledové vody, plátečky ze čtvrtek bílé cibule. Je sladká a dobrá a pobytem ve studené vodě zkřehne a zlahodní.

  2. 2

    Hlívu natrháme na silnější proužky, takové držky :-) a na másle pomalu opečeme cca 10 až 15 min. Bude příjemně al dente. Lehce osolíme.

  3. 3

    Vychladlou, opečenou hlívu dáme do misky nebo na talíř, smícháme s křehkou (jen dobře vykapanou) cibulí, zalejeme hodně dobrým olejem, opepříme a můžeme podávat. Nic proti ničemu, posypat nějakou bylinkou.

  4. 4

    Nemám oliváč ráda, používám ořechový olej řepkový. Zbylou cibuli můžete zavřít do skleničky v té vodě a dát do lednice. Vydrží dlouho a pořád je dobrá a křehká.

Diskusia k receptu

chemik
Mám v oblibě lehké saláty bez výrazné chuti jako je tento a vůbec by mi v něm nevadila mozzarela natrhaná stejně jako ta hlíva. Používám do nich superjemný italský olej ze zrnek vinné révy - v Kauflandu cca 160 Kč za litr.
haji
Pěkný receptík, hlíva nikdy nezklame. Pěkný postup, včetně vychytávky s cibulí. Krásné foto!
mijaita
@chemik (13.10.2020 11:31) Vzdyt si udelej salat podle sve chute, nevidim v tom problem. Ale komentar je docela zcestny k tomuhle receptu.

chemik
@mijaita (13.10.2020 13:32)

No to jsem byl opravdu nepochopen, vždyť já ten salát obdivně chválím a tu mozzarelu považuji za další vylepšení jeho kompozice.
mijaita
@chemik (13.10.2020 23:57)

oooooooo, mea maxima culpa, komunikacni šum :-) opravdu jsem to pochopila tak, ze nepochopila. No a k tomu tedy, ja nevim, premyslim, ale nejak mi tu mozzarelu k te cibuli huba nechce schválit. Tak udelej a napis, jo? A diky!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia