Diskusia k receptu
Domáce pečivo

Domáce pletenky a rožky fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 13. septembra 2020

Komentáre 1 - 15 z 21

Tak toto nemá chybu, presne na takéto pečivo sa chystám. Tie pletenky vyzerajú úplne ako "housky" z pekárne Na růžku. Ešte aj teraz, po pár desiatkach rokoch cítim ich vôňu a chuť. Veľká vďaka za pripomenutie prázdninových chvíľ z detstva a hlavne, za skvelý recept.
@dvorka (14.9.2020 08:09)
Konkrétne som tieto piekla v čase vypuknutia pandémie. Aby som nemusela ísť do obchodu, tak som sa rozhodla upiecť si svoje pečivo. Problém bol len v tom, že sa z pultov predajní vytratilo droždie. Upečené pečivo rozvoňalo celý dom. Musím popracovať na pletení alebo si zaobstarať tvorítko na pletienky. Dúfam, že budeš spokojná.
krásne pečivko a na pletení až tak nezáleží, hlavne že sú dobré :-)
nám počas krízy zatvorili obchod tak som bola nútená piecť chlieb aj pečivo doma, teraz je už otvorený ale pečiem ďalej aj keď už nie každý druhý deň...
@babkamt , to tvoje pečivo je úžasné už len na pohľad, a o chuti ani nepochybujem, nevedela som sa naň vynadívať, je to lákavý obrázok, ale mať tu aspoň jednu pletenku a ochutnať domáci výrobok......
Sú nádherné. Deti milujú slovenské rožky a v Anglicku sa nedajú zohnať. Budem ich musieť asi prekvapiť. Len aby mi vyšli
Aj mne tvoje pletenky, pripomenuli tie výborné, ľahučké, voňavé pre ktoré sme stáli v rade na Obchodnej ul. v Ba kedysi dávno. Teraz si ich musíme upiecť doma. Máš ich sympatické.