Bezlepková čokoládová roláda
Bezlepková čokoládová roláda

Sviatočná roláda

skatulka - fotkaskatulka, 12. decembra 2018
Sviatočná roláda
Foto: skatulka

Roláda z pár surovín, ktorá keď si ju pripravíte na sviatky, môže byť pre vás sviatočná. Navyše je pripravená bez múky.

40 minút
príprava
7 minút
tepelná úprava

Suroviny

5 ks
130 g
6 PL mleté
2 PL
Plnka:
125 g
100 g
 (nemusí byť)




Postup

  1. 1

    Vyšľaháme si bielky a zvlášť žĺtky s cukrom. Do žĺtkov s cukrom potom pridáme orechy a škrob. A nakoniec jemne zapracujeme sneh z bielkov.

  2. 2

    Vylejeme na plech s papierom na pečenie. Pečieme na 200 °C asi 7 minút.

    Sviatočná roláda - obrázok 2
  3. 3

    Vychladnuté cesto potrieme krémom. Ten si pripravíme tak, že si horkú čokoládu rozpustíme nad parou a po miernom vychladnutí zašľaháme do krémového syru. Môže byť určite aj mascarpone alebo Lučina.

    Sviatočná roláda - obrázok 3
  4. 4

    Ja som vrch krému posypala zrniečkami z granatového jablka, ale môže byť určite aj nejaké bobuľové ovocie, prípadne aj bez.

    Sviatočná roláda - obrázok 4
  5. 5

    Roládu zavinieme, neláme sa, takže to ide ľahko. Necháme vychladiť.

Diskusia k receptu

motyka
Až donedávna som si nevedela ani predstaviť pečené zákusky bez múky. Až nedávno ma nová susedka ponúkla jablkovou roládou. Bola výborná, len nie taká "veľká" ako moja z múky. Tak táto tvoja bude fantastická. A aj dobré vyzerá. Myslím, že ju aj upečiem. Mládež ma bude véééľmi chváliť. Oni už preferujú viac zdravšie. Ďakujem za recept.
haji
Pěkný receptík. Dělala bych "na poslední chvíli", žádné dlouhé skladování, prostě na jistotu.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia