Zdravé celozrnné muffiny

bobakarasova - bez fotkybobakarasova, 5. septembra 2015
Zdravé celozrnné muffiny
Foto: bobakarasova

Zdravé celozrnné muffinky z celozrnnej múky.Skvelo chutia!

20
porcií
10 minút
príprava
15-20 minút
na 200 °C

Suroviny

200 g
200 g
120 g
120 g
2 ks
2 čl
10 tabletiek
4 čl
Na ochutenie/ozdobu:




Postup

  1. 1

    Nachystáme si všetky suroviny.Na fotke je len mandlové mlieko ale použili sme napol sójové AlproSoya a na pol toto,a to isté s múkou,použili sme na pol túto a na pol celozrnnú hladkú-tá nieje na foto.

    Zdravé celozrnné muffiny - obrázok 1
  2. 2

    Približne 10 tabletiek sladidla podrvíme.Zmiešame si všetky sypké suroviny

    Zdravé celozrnné muffiny - obrázok 2
  3. 3

    Vymiešame si vajíčka z mliekom.Za stáleho miešanie prilievame zmes do múky,pridáme aj kokosák.Vypracujeme hustšie cesto.Cesto má byť hustejšie,ale nie zas ako betón,ak je príliš husté,pridáme trošku sójového mlieka

    Zdravé celozrnné muffiny - obrázok 3
  4. 4

    Pečieme 15-20min na 200°C.Cesto víde na približne 20 muffinov.Ja som si svoje ozdobila odtučnených tvarohom s kakaom,arašídovým maslom,kokosom,goji,ľanovými semiačkami,celozrnnými kakaovými keksami,a ľanovými semiačkami,makom.Ostatný aj mandľami,sladkou posýpkou,čokoládou,oreo keksíkmi a škoricou.

    Zdravé celozrnné muffiny - obrázok 4
  5. 5

    A tu je pár upečených

    Zdravé celozrnné muffiny - obrázok 5
  6. 6

    Keksíkový pred upečením.

    Zdravé celozrnné muffiny - obrázok 6
  7. 7

    S goji a makom

    Zdravé celozrnné muffiny - obrázok 7
  8. 8

    S arašidovým maslom a odtučneným tvarohom s keksíkmy.

    Zdravé celozrnné muffiny - obrázok 8

Diskusia k receptu

afataga
hlavne to umele sladidlo je velmi zdrave, cele si to s nim zabila
evanaaa
Dalo by sa použiť síce aj iné sladidlo, ako náhrada cukru, lepšie ako tabletky ( asi sacharínové, alebo....?) Inak, muffinky dobré, rôznych chutí.
bobakarasova
Sladidlo konkrétne najzdravšie nieje,ale máme v rodine diabetika,preto je tam použité toto,ale samozrejme sa dajú použiť aj zdravšie varianty,a keď chcete kľudne aj cukror :-) Inak evanaaa ďakujem pekne za pochvalu.
afataga
to som nevedela, prepac, isto by som radsej teda pouzila brezovy cukor, alebo steviu, alebo nieco ine nechemicke




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia