Bôb so slaninkou fotorecept

boise - fotkaboise, 16. júla 2014
Bôb so slaninkou (fotorecept)
Foto: boise

Bôb nepekne "vonia" keď sa varí, nepekne vyzerá keď je uvarený, ale keď zavriete oči, tak mu všetko odpustíte, pretože je výborný.

25 minút
tepelná úprava

Suroviny

400 g
1 ks
80 g
75 ml (alebo mäsový)
50 ml
1 PL




Postup

  1. 1

    Bôb očistíme.

    Bôb so slaninkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na lyžici olivového oleja opražíme na drobno nakrájanú cibuľu so slaninou.

    Bôb so slaninkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pridáme bôb a pokrájaný šalát a opekáme cca 6 minút.

    Bôb so slaninkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Na záver podlejeme vývarom, pridáme kyslú smotanu a dusíme cca 15 minút, kým bôb nezmäkne. Tesne pred odstavením pridáme mleté čierne korenie a ak je treba, dochutíme soľou. Ihneď podávame.

    Bôb so slaninkou (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

radost
@boise
vy už máte bôb..? u nás ešte len kvitne..krásne kvety..sa teším..urobím..
manya
tento rok som prvýkrát zasadila bôb, musím ho omrknúť, či už bude vhodný na tento recept a vyskúšam;
boise
@radost my nie, suseda pestuje a je taka skvela, ze mi z neho dala :) Ja som to vobec nepoznala kym sme nekupili pred rokom zahradku :)
tiginko
@boise tvoj úvod je tak nádherne presvedčivý, že už len kvôli nemu sa oplatí uložiť si recept do KK a začať zháňať bôb :-)
jakamaka
Divila som sa,ze si dala takyto recept az teraz:-) :-) :-) :-) lebo my mame bob uz krasne suchy:-) :-) :-) :-) na semeno k roku:-) :-) :-) :-) :-) :-) A kedze je najchutnejsi taky zeleny mladucky - davam ho blansirovany do mraznicky...Nam najlepsie chuti na cibuli oprazeny,,,a dalej dusit s novymi zemiakmi...priloha -uhorkovy salat....jaaj -narobila si mi chut:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
fineliving
nádherný recept, bôb je jedným z dôvodov, prečo sa teším na leto :), mám ho rada len tak uvarený v slanej vode, ale tento tvoj recept ma dostal, ešte, že som si bôb dala aj do mrazničky, vyskúšam tvoj spôsob prípravy, určite to bude pochúťka :). ukladám do KK a dávam 5* :)
megdesign
To vyzera sqelle. Ties robievam bob na rasci, cibulke a masti. Potom bob s vajickom - prazenica. Aj len tak peceny sam v rure je fajn... So slaninkou a smotanou vyskusam tiez. Dik.
soncya
Výborné jedlo ten bôb, len taký malý dovetok: aj človek ktorý zjedol bôb následne vábne nevonia... :D
radost
dnes som prvýkrát v živote pripravila bôb..na slaninke..nič viac...
postál do večera..pred hodinkou sme ho radi zjedli-nabral si tej slaninkovej chute-no dobrota to bola..
nabudúce pridám k tomuto základu dačo..urobím na slaninke a cibuli..
objavili sme novú strukovinu /moji predkovia nepestovali..teda ani nejedli../
pozdravujem ťa
fialka49
Úplnou náhodou pri listovaní na vareche.sk som našla tento recept. Presne takto robievam okrem bôbu aj strukovú fazuľku. Pre pestrosť pridám - podusím - nakrájanú rajčinu. Výborné papaníčko.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia