Rýchle slivkové knedlíky

valeri - fotkavaleri, 27. júla 2012
Rýchle slivkové knedlíky
Foto: valeri

Tento recept mám už niekoľko rokov vystrihnutý zo Života pod názvom "Perky z rohlíkov". Páči sa mi preto, že keď si náhle zmyslím Zobraziť celý popis Tento recept mám už niekoľko rokov vystrihnutý zo Života pod názvom "Perky z rohlíkov". Páči sa mi preto, že keď si náhle zmyslím niečo takéto variť, ako dnes, nemusím najprv variť zemiaky, čakať kým vychladnú ....Už viackrát som ho robila a dnes som ho použila na slivkové kendlíky. Nerobila som klasické gulky ale .... Robiť som ich začala o 11,00 hod, keď som už od raňajok cítila hlad a o 12,10 hod som ich už mierne vychladnuté jedla.

45 minút
príprava

Suroviny

3 ks
 podľa potreby
  podľa potreby
 čerstvé
štipka
  na omastenie hotových knedlíkov
Posýpka:
opražená a sparená
podľa chuti




Postup

  1. 1

    rožky nakrájam na 1/2 cm kolieska,

    Rýchle slivkové knedlíky - obrázok 1
  2. 2

    Do misky dám rohlíky, vodu pridávam po troške, a miesim ich rukami kým mi nevznikne hladká kaša bez hmatateľných kúskov.

    Rýchle slivkové knedlíky - obrázok 2
  3. 3

    Potom pridávam soľ a hrubú (alebo aj polohrubú) múku, toľko aby som urobila hladké nelepivé ale nie tvrdé cesto

    Rýchle slivkové knedlíky - obrázok 3
  4. 4

    Rozvbaľkala som ho na tenšie na doske a povykrajovala kolieska

    Rýchle slivkové knedlíky - obrázok 4
  5. 5

    Zbytky som dala znovu do misy, zmiesila a zopakovala postup až kým som neminula všetko cesto.

  6. 6

    Na polovičný počet som poukladala slivky

    Rýchle slivkové knedlíky - obrázok 6
  7. 7

    potrela som okraje vodou, aby sa vrchné kolieska dobre prilepili,

    Rýchle slivkové knedlíky - obrázok 7
  8. 8

    prikryla prázdnymi kolieskami

    Rýchle slivkové knedlíky - obrázok 8
  9. 9

    kraje popritláčala vidličkou. Dobre ju je sem-tam strčiť do múky, aby sa nelepila

    Rýchle slivkové knedlíky - obrázok 9
  10. 10

    A potom už len klasicky vyvariť vo vode. Keď vyplávajú navrch, sú hotové.

    Rýchle slivkové knedlíky - obrázok 10
  11. 11

    Nakoniec ich len poliať rozpusteným maslom, posypať - ja som dnes zvolila mak, zmiešaný s práškovým cukrom a dobrú chuť.

    Rýchle slivkové knedlíky - obrázok 11

Diskusia k receptu

valeri
Recept som presne odpísala. Neboli uvedené množstvá, ppridávať postupne len toľko aby sa dalo urobiť cesto.
viera1
Robievam,ale s mliekom,sú chutnejšie.A počty sú jednoduché:na 1 rohlík 1dl mlieka a cca 10Dg hrubej múky.
Narobila si mi chute,ale nedá sa,prepnem na zeleninové jedlá,uff.
sovka62
Aj ja mám odložený recept od @cistinky , tam sú uvedené množstvá surovín. Už som z tohto cesta robila perky, pirohy plnené údeným mäsom, šúľance, bryndzové pirohy, vždy boli výborné. Naozaj dobrý nápad.
slavka11
Robim tiez z rozkov ale pridavala som mieko ako je uvedene v recepte tu na vareche. A su vyborne skusim teda aj s vodou. Co je super pri vareni sa nerozpadaju a chutia aj na druhy den. Tie zo zemiakoveho cesta alebo z odpalovaneho na druhy den uz velmi chutne nie su.
evanaaa
Už som aj ja robila podľa @cistinka ovocné guľky, dokonca som dala pár zamraziť, len si neviem spomenúť, či boli už uvarené, ale boli fakt dobré, s vodou by som možno robila ak by boli naslano, sladké sú lepšie s mliekom alebo dokonca ja so sladkou smotanou ( 10-12%-nou).
excela
Výborný recept, ozaj rýchly chutný...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia