Sladké pečivo
Sladké pečivo

Čokoládovo-pudingové twisty z lístkového cesta fotorecept

michaela4 - fotkamichaela4, 1. augusta 2017
Čokoládovo-pudingové twisty z lístkového cesta (fotorecept)
Foto: michaela4

Tieto twisty som prvýkrát ochutnala, keď sme si ich kúpili v Kauflande a všetkým doma chutili. Tak som sa teda rozhodla, že si ich Zobraziť celý popisTieto twisty som prvýkrát ochutnala, keď sme si ich kúpili v Kauflande a všetkým doma chutili. Tak som sa teda rozhodla, že si ich skúsim pripraviť aj doma a hodím to sem :) Je to jednoduchý recept a myslím, že si na tom pochutia ako starší tak aj mladší gurmáni :) Dúfam, že Vám, čo tento recept vyskúšate, budú tiež chutiť.

5
porcií
30 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Suroviny

1 bal = 400 g (Lando)
 (na rozvaľkanie cesta)
Plnka:
1 bal = 250 g
25 g (do čokolády)
4 dcl (1 dcl na rozmiešanie pudingového prášku)
20 g (alebo vanilkový puding)
2 ČL
1 PL
Postup

 1. 1

  Nad parou si roztopíme celú väčšiu čokoládu. Pridáme do nej maslo a necháme vychladiť a stuhnúť, nie úplne ale aby sa z nej dali pozdejšie tvarovať guličky. Potom si uvaríme puding. Do misky si dáme variť 3 dcl mlieka s 1 PL kryštálového cukru. V menšej miske si rozmiešame pudingový prášok s 1 dcl mlieka a 2 ČL vanilkového cukru. Keď sa mlieko začne variť, primiešame pudingovú zmes a miešame metličkou aby neboli hrčky. Miešame kým sa nezačne variť a odstavíme. Necháme vychladnúť.

  Čokoládovo-pudingové twisty z lístkového cesta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Lístkové cesto si rozvaľkáme na pomúčenej doske (nie veľmi na tenko). Potom z cesta povykrajujeme obdlžniky a tie potom ešte rozrežeme cez stred ale asi 2 cm od okraju nerozrezávame (neviem, či sa to dá takto pochopiť :-D ) jednoducho vyzerá to ako nohavice. Keď máme pripravené tieto "obdlžniky", natrieme na nich hrubšiu vrstvu pudingu (ja som použila Zlatý klas ale môže byť aj vanilkový puding alebo aj puding s inou príchuťou). Z čokoládovej hmoty, ktorá sa nám vytvorila do požadovanej konzistencie pomocou masla, ktoré sme do nej pridali, ušúľame v rukách guličky veľké asi 0,5 až 1 cm a poukladáme ich na puding.

  Čokoládovo-pudingové twisty z lístkového cesta (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Keď máme takto všetko pripravené, môžeme začať vytvárať z obdlžnikov twisty. A to tak, že prekladáme jednu stranu rozrezaného cesta cez druhú. Zatáčame ich dokopy. Ak máme takto pripravené twisty hotové, poukladáme ich na pečiaci papier a vložíme do trúby, ktorú si predhrejeme na 180 stupňov celzia a pečieme tak do zlatista (neviem presný čas, pečieme ich jednoducho do vtedy, kým neuvidíme, že už sú :-) ) A po upečení už len nechať kúsok vychladnúť a môžu sa papať :-)

  Čokoládovo-pudingové twisty z lístkového cesta (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia