Diskusia k receptu
Dusené bravčové mäso

Bravčová krkovička na červenom víne s tymianom fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 8. septembra 2019

Komentáre 1 - 12 z 12


Pěkný recept, chutný oběd. Ráda přidávám do jídla tymián, chce to trénink, bo je to dost výrazná bylinka, třebaže sušená. Obdivuji i tvoje nokerle, milá Izi, fajn kombinace.
Krkovička je pre mňa najlepší kúsok zo všetkých mias a s nokerlami ? No,najlepšie,dobre varíš :-).
@haji ,rada používam bylinky a viem,že treba niektoré opatrne pridávať,aby sme nepotlacili základnú chuť mäsa,,,ďakujem pekne za komentár...
@frezia68 ,je to tak ako píšeš,krkovička je najchutnejší kúsok maska,,rada ju využívam aj na minútku,,,chutné a šťavnaté,,,Laci pecene sa robí práve preto z krkovičky,,,ďakujem pekne za komentár,,,
Vyzerá to viac než dobre a ak z toho červeného zostane aj na zapitie nie je možné nič iné iba chváliť a samozrejme tento skvele vyzerajúci recept vyskúšať. Inak máš u mňa body za zverejnenie jedlého receptu pretože takých nám na vareche zostalo poskromne.
Fajn receptík. Iba maličkosť - tú mletú papriku by som dal ešte pred mäsom. Po je rozpustení v masti s cibuľou by tá paprika dodala jedlu výraznejšiu farbu a chuť. Toto nie je kritika, iba návrh, ako by som postupoval ja. Naozaj nič vo zlom, páči sa mi to.
1x leaela
@hannes ,no možno máš pravdu, ale mala som jedného dobrého kamaráta v Maďarsku a takto ma to učil...na kritiku tu má každý právo..je mnoho receptov, kde sa najprv pripraví základ pod mäso, teda sa už dáva aj paprika a podleje sa malým množstvom vývaru.. teraz som to robila inak..vďaka za komentár.-)
@hannes , zabudla som..práve včera som sa naučila pripravovať základ pod sarmu novým spôsobom a veľmi sa mi páči..a naviac aj to, ako použiť zbytok mletého mäsa zo sarmy, aby bolo rovnocenné so zabalenou plnkou v kapustných listoch..rada sa učím nové veci a hneď aj vyskúšam..
no podel sa s nami o ten novy sposob,nech sa priucim,lebo ja nemam kamarata v madarsku.