beatacsontosova nemá fotku

beatacsontosova


Čokoládové medové rezy s piškótami (fotorecept) Čokoládové medové rezy s piškótami (fotorecept) Vaše

K mojím narodkám som už dlhšie hľadala nejaký zákusok, ktorý by som upiekla kolegom do práce. Milujem medové rezy, ale tie som už robila minule, tak to chcelo zmenu. Už aj dobošky mali svoju premiéru v práci, tak som vymýšľala. Napadlo mi spraviť čokoládové medové cesto a trošku to ozvláštniť. Nuž, posúďte sami :-)

Meninové zemiakové pagáčiky (fotorecept) Meninové zemiakové pagáčiky (fotorecept) Vaše

Keďže v piatok som mala meninky, tak som pripravovala pre kolegov menšie občerstvenie - pagáčiky a dobošky. Nejako som sa nevedela rozhodnúť, ktoré z overených spravím... Vyriešila to chladnička, v ktorej nebol dostatok surovín na žiadne z obľúbených, tak som trošku experimentovala :-)

Nadýchané šišky (fotorecept) Nadýchané šišky (fotorecept) Vaše

V piatok cestou z práce som rozmýšľala čo s obedom na víkend, mala som chuť na niečo sladké, čo však u môjho mäsožravého polovičiaka zriedkavo prejde. Zostala som však prekvapená, keď súhlasil s fazuľovou polievkou a šiškami, nerobila som ich celú večnosť. Tak som svižko napísala mamke, aby mi poslala svoj recept, pamätám si ho z detstva, vždy robila za obrovský vajling a vždy sa to doslova vyparovalo z misy, však pri 4 deťoch čo iné by ste aj očakávali, že... trošku som ho upravila :-)

Kváskový pšenično-ražný chlieb s Tang Zhong (fotorecept) Kváskový pšenično-ražný chlieb s Tang Zhong (fotorecept) Vaše

Na Silvestra som mala debatu so švagrinou o kvásku, tak ma zase nalanárila a motivovala, aby som po hádam pol roku prebudila moju Tonku. Keďže som nejako prepadla kašičke Tang Zhong, tak som chcela vyskúšať, čo to spraví v kombinácii s kváskom. Výsledok? Chlebík je utešený (teda vlastne bol), na tretí deň bol stále mäkký, dlhšie už naše nájazdy bohužiaľ nevydržal.

Vianočka z ôsmich prameňov s Tang Zhong (fotorecept) Vianočka z ôsmich prameňov s Tang Zhong (fotorecept) Vaše

Už som skúšala viac receptov na vianočku, no vždy to bolo len nejaké tuhé čudo, ktoré som po ochutnaní vyhadzovala do koša. Keďže som len nedávno vyskúšala Tang Zhong /pridávam foto chlebíka na konci receptu/, tak som si povedala, že vyskúšam niečo pokombinovať a skúsiť z toho po rôznych úpravách vianočku. S výsledkom som maximálne spokojná, určite stálo za experiment. Rozpis je na vianočku na obrázkoch, cca pre 4 osoby /použila som najväčší plech do kríža/.

Avokádové sušienky Avokádové sušienky Vaše

Keďže mi ešte zvýšilo z posledného nákupu avokádo a tvárilo sa, že mi už čoskoro z chladničky ujde, hľadala som recept, do ktorého by som ho šupla. Bábovku som robila minulý týždeň, na slané som moc chuť nemala. Po dlhšom hľadaní som na stránke www.michaelarau-dobrouchut.eu objavila recept na avokádové cookies. Keďže v poslednom čase hodne experimentujem, tak som sa rozhodla recept pozmeniť, výsledkom sú zvonku chrumkavé a zvnútra jemnučké mäkké sušienky.

Avokádová bábovka Avokádová bábovka Vaše

Vymýšľala som recept, do ktorého by som minula avokádo a takto to dopadlo. Jemnučká, nadýchaná, málo sladká bábovečka. Inšpirovala som sa receptom na brownies, no predsalen upravila suroviny.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist