amandi nemá fotku

amandi


Tvarohové žemle Tvarohové žemle Vaše

Recept som dostala od sestry, ktorá ho tiež dostala od niekoho a predpokladám, že ten niekto ho dostal od niekoho tiež :)

Vajíčkový šalát s avokádom Vajíčkový šalát s avokádom Vaše

Jednoduchá príprava, vhodné aj pre diabetikov.

Karfiolová India (fotorecept) Karfiolová India (fotorecept) Vaše

V poslednej dobe ma oslovila indická, thajská, ázijská kuchyňa... a tak skúšam. Vymýšľam si recepty, skúšam korenia...

Nakladané syry Nakladané syry Vaše

Stále špekulujem čo na Silvestra aby bolo k pivku a vínečku. Chcela som niečo iné, netradičné a táto varianta sa mi zdá zaujímavá a jednoduchá. A chutí výborne.

Ljutenica Ljutenica Vaše

Tento vynikajúci recept mám od Evičky Ml. a jej manžela MUDr. Denča Ml. Keď som to ochutnala prvý krát, vedela som, že niečo tak skvelé nemôže v mojej špajzi chýbať. Po prvom pokuse som povedala - nikdy viac, lebo je to ozaj veľmi prácny recept. No keď za pár týždňov zmizlo všetko, čo som porobila, nedalo mi, a pustila som sa do toho znova. Totiž, žiadna, ktorú mi známi donielsli z rôznych kútov Bulharska, nechutí tak skvele, ako táto moja, vlastne Denčova :)

Lasagne s hubami (v parnom hrnci) Lasagne s hubami (v parnom hrnci) Vaše

Skúšala som, čo všetko mi môže parný hrniec ponúknuť a na čo všetko sa dá použiť. Okrem vyprážania snáď naozaj na všetko. Aj tento recept je toho príkladom. :)

Sviečková na smotane (bez smotany) Sviečková na smotane (bez smotany) Vaše

Stále skúšam alternatívy zdravšieho stravovania a vďaka parnému hrncu zisťujem, že to ide. Nechcem sa pripraviť o chute, ktoré mi nezdravá strava poskytuje, ale bojovať s kilami a vysokým cholesterolom tiež nemám chuť. Preto sa snažím stále vymýšľať recepty, ktoré by chutili, ale neuškodili. Na moje prekvapenie, rodina neprotestuje.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist