Varecháči sa stali steakmajstrami. So šéfkuchárom Gabom Kocákom to rozpálili naplno

Redakcia Varecha.sk, 29. júna 2017 o 08:00

Táto výhra stála určite za to. Víťazi našej súťaže Varíme s Varechou sa na kurze varenia naučili pripravovať fantastické steaky vďaka vynikajúcemu šéfkuchárovi Gabovi Kocákovi.

Výhra v našej súťaži bola kurz varenia pre 2 osoby, takže väčšina Varecháčov prišla v dvojici. A ktože to dnes prišiel:

Zľava doprava: Denisa, Domi454, Mycake, Erik, adminka Varecha.sk Andrea Andreac, Remy, Lencsejani, ďalej hore hosť školy varenia - vynikajúci cukrár Tomáš Olajos, ktorý stojí vedľa nášho dnešného učiteľa - šéfkuchára Gaba Kocáka, Mária, Kukulienka71 a Violeta. V prednom rade zľava doprava stojí malý Tomáško Olajos, Anickac a Eruska25.Okrem toho, že je naozaj jedinečný kuchár, Gabo Kocák je aj rodený zabávač. So svojim východniarskym prízvukom nás v krátkosti oboznámil, čo budeme variť a hneď sme sa pustili do práce, lebo toho bolo naozaj neúrekom.Gabo má rád rodinný štýl stolovania, keď je na stole veľa jedla a každý si - ako doma - môže nakladať, čo mu chutí. Takto bolo aj ladené naše dnešné menu:


A k steaku sme mali na výber takéto omáčky:


Aby sa nám lepšie pracovalo, na úvod sme si ovlažili naše ústa pohárikom prosecca. A je pravda, že sme tento úkon pravidelne opakovali počas trvania celého kurzu :)No a potom, šup do práce. Začali sme s prípravou byliniek do šalátov. Gabo nás poučil, že bylinky je lepšie trhať ako rezať, pretože takto nestrácajú na svojej kvalite. Anickac s Máriou (vpravo) sa pustili do trhania kôpru.Vidíte tú podobu? Dcéra Denisa s mamou Denisou alias Violetou ochotne zapózovali pre fotografku.Eruska25 s rukami za chrbtom? No toto. To nevidieť často.Vždy sa ochotne hlási do práce. Najčastejšie ju vidno krájať, ako aj teraz pripravuje spolu s malým Erikom, ktorý prišiel s ockom Remy zeleninu do šalátu.Diskutovalo sa celý čas a keď náhodou zavládla chvíľka ticha, šéfkuchár nás nabádal: "Pýtajte sa! Pýtajte!" Manželia Kukulienka71 a Lencsejani veru neváhali a pýtali sa.Kto by odolal našim šarmantným Varecháčkam pri čistení špargle? Veru nikto. Ani šéfkuchár.A takto vyzerá vzorne očistená zelená špargľa...… a takto vďaka za vydarený kurz.Blížime sa totiž do finále a treba začať porciovať voňavučké steaky.A nielen porciovať, ale i koštovať. Boli výborné, všakže dievčatá!Malý pomocník s veľkou chuťou do varenia sa radšej ako mäsku venoval sladkému dezertu z mascarpone a ovocia.Ďakujeme za fantastický kurz. Zhodli sme sa všetci, že patril k tým najlepším, ktoré sme s Varecháčmi absolvovali. Nielen vďaka vynikajúcemu kulinárskemu umeniu, ktoré predviedol majster šéfkuchár, ale aj skvelej partičke ľudí, ktorá sa tu dnes stretla. Vďaka vám, Varecháči, boli ste naozaj skvelí!

Foto: Stanislava Melcherová, Radosť variť - Škola varenia v Poluse


Zaujal vás tento článok?

Všetky nové články a recepty môžete dostávať každé ráno do vašej e-mailovej schránky.

Komentáre k článku:
 • eruska25 - fotkaEruska25 29. júna 2017 o 09:20

  Áno, bolo nám skutočne super. A myslím, že nehovorím len za seba. Všetkým nám bolo super. Prajem vám pekné leto, dovolenky, výlety, prázdniny.
  @zareaguj
 • violeta - fotkaVioleta 29. júna 2017 o 16:59

  Ďakujem za peknú nedeľu a chutný obed @varecha ;)
  @zareaguj
 • kukulienka71 - fotkaKukulienka71 30. júna 2017 o 10:39

  Prajem každému na Vareche, aby si mohol vychutnať niekedy tú super atmosféru a skvelé jedlá na kurzoch. Ďakujem za možnosť spoznať skvelých ľudí, je to Radosť nielen variť ale aj žiť! Andrejka, pekný článok;-)
  @zareaguj
 • andreac - fotkaAndreac člen redakcie Varecha.sk, 1. júla 2017 o 17:48

  @Eruska25 , @Violeta , @Kukulienka71 , ďakujeme za milé slová. Tento kurz bol naozaj vydarený: super Varecháčska partička aj skvelý lektor.
  Želáme všetkým krásne prádzniny!
  @zareaguj
 • evanaaa - fotkaEvanaaa 1. júla 2017 o 21:00

  Takže dievčatá, niečo ste sa naučili, niečo ochutnali, hlavne, že atmosféra bola pokojná a aj ste sa navzájom spoznali, ja sa rada pozerám, kto je kto. Mali ste ozaj skvelý deň!
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarKucharka 2. júla 2017 o 21:39

  Moja mama sa zúčastnila tohto kurzu a nevedela si vynachváliť .... kuchárov, recepty, atmosféru...
  Ďakujem, že vďaka vám všetkým mala moja mama pekný deň na ktorý nikdy nezabudne!
  @zareaguj
 • redakcia - fotkaRedakcia člen redakcie Varecha.sk, 4. júla 2017 o 06:55

  @Kucharka (2.7.2017 21:39)

  Sme veľmi radi, že sa páčilo.
  @zareaguj
 • tori111222 - fotkaTori111222 19. augusta 2017 o 21:16

  Ten najmladší kuchárik je najlepší..nech sa mu darí v živote
  @zareaguj


Pridaj komentár k článku:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist