Varenie

Rada

sovka62 - fotkasovka62, 29. apríla 2020

Kváskujem a kváskujem. Droždie síce mám, ale produkty z kvásku sú iné, iste netreba vysvetľovať ich benefity.
Ale! Kváskové cesto je oveľa lepkavejšie ako bežné kysnuté a vo vode sa skoro nerozpúšťa. Umývanie rúk a pomôcok je iné ako pri kysnutom. Ale umyť sa dá, tak som umývala a umývala, v kuchynskom drese. Ten zrazu horšie odtekal. A potom už neodtekal. Prišiel profesionál s krtom, dal to do poriadku a informoval ma, že práve kváskovanie bolo problémom, zvyšky cesta sa v odpadovom potrubí zlepili. Keď vyslovil cenu toho zákroku, potrebovala som chvíľu zhlboka dýchať.
Tak som umývala vo väčšej nádobe a vodu do dresu som cedila cez sitko. Super, odpad v poriadku, zato čistiť to sitko - zážitok na dlho.
Pečiem. Chlieb v ošatkách, ruky, doska, misa a ostatné ulepené. A zrazu som si spomenula. Starká korýtko, v ktorom miesili cesto, vždy posypali múkou. Nasypali si aj na ruky. Najprv si cesto zožmolili z rúk a potom z celého korýtka. Zostalo skoro čisté, určite sa nič nelepilo.
Doteraz som si myslela, že dôvod takého postupu bol v tom, že žmolky vysušili a pred ďalším pečením z nich pripravili rozkvas.
Vyskúšala som, paráda, ruky čisté, misa čistá a trvalo to chvíľočku, vrátanie opláchnutia misy a rúk od múky.
Tak skúste, ak máte podobný problém.

@zareaguj


Diskusia k téme

24 komentáre k článku
Áno, ja takto robím dááávno, tiež to mám odkukané od mojej mamy. Žmolky si odkladám vždy do budúceho pečenia (keď zakladám rozkvas, v miske si ich zalejem večer vlažnou vodou, potom pri miesení chlebíka ich pridávam do receptu, ďalšiu vodu potom pridávam podľa potreby). Stará škola - potom to socialistické heslo, že po starom sa žiť nedá - sa nedá aplikovať na všetko a vo všetkom. Dobré si treba vziať a nové poznatky pridávať - tohto sa držím. Veľa zdaru každému zdravému kváskovému chebíku.
Rozkvas si robím podľa osvedčeného receptu a tento "žmolkový rozkvas" mám iba ako bonus.
2x haji, kimlo
Hmm, to musím vyzkoušet. Mám sítko na odtoku, tedy mi nejhrubší částice lepkavého těsta zachytí. Ale i tak... Toto je moc dobrý postup! Děkuji z celého srdce!
Je zajímavé, že aj moja starká to takto robila. Dokonce misu na zadělávání těsta pak nemyla. Bylo to bezpečné, protože se u nás peklo kynuté /kvasnicové/ těsto i dvakrát týdně.
Já myju všechno pořád, jako kočička...
Co je fakt náročné, je u mě spotřeba vody. S tvojí radou, milá @sovka62 , mi to půjde líp a i spotřeba vody klesne. Jsi zlatá, že si sa podelila, ještě jednou děkuji!
Mám poznatek, že kvásek "žere" umělú hmotu, plast, gumu a tak... Začíná to stěrkou, končí hubkou na nádobí. To je sila!!
@fialka49 (29.4.2020 12:37)
Dobrý nápad se zpracováním žmolkového bonusu. Pouvažuju a určitě půjde tvojím postupom zapracovat i do kapání do polévky apod.
Když krájím upečený chleba na plátky do mrazáku, zůstane mi kopka "odrobinek", ty přidávám, když ne jinam, tak do těsta na chlebík.
Fiha, @haji , to vazne? Musim teda na tu gumu a plasty davat pozor, doteraz som to netusila. Dakujem.
1x haji
@sovka62 (29.4.2020 13:15)
Všimni si, že to mění povrch umělotiny. Drevená varecha je také trošku iná, ale není to tak markantní. Umělohmotná stěrka /moja oblúbená/ mi jedna odešla a druhá je před koncem. Měla jsem dvě, ještě po babinke a jsem s kumštem někde... Nehledě na to, že byly extra šikovné, jak do ruky, tak v tuhosti - pružnosti. Gumová stěrka /červená násada, drevo rúčka/ je chudera též, celý povrch je na omak jiný a začíná se na špici třepit - tak to začalo i u těch dvou bílých po babinke. Postřehla jsem, že kuchyňská deska na linkde vykazuje změny v hladkosti/nehladkosti povrchu. Na tom místě "balím" těsto do válečku do ošatky. Dělám těsto hodně hydratované, používám na ruky a desku olej, ale i tak... Stejně misa, v kterej mi těsto kyne - vykazuje změny - nehladkost. Sranda.
Ekológ by sa radoval - také jednoduché, co žere plasty!!
Největší chudera je pěnová hubka na riady - kvádr /mytí/ a hned za ní následuje víceúčelová sající utěrka /otírám do ní ulepené ruce/. Mám jak hubku, tak utěrku vyčleněnou na kváskování. Protože pěnová struktura kvásek ze sebe pustí povrchovo, ale uvnitř trocha zůstane. Dělá to pak šmouhy kam se podíváš a rozpadají se ve zrychleném čase.
@sovka62

všetky riady od kvásku umývaj len a len v studenej vode. A ideálne nechať všetko niekoľko hodín namočené. Do pohárika po kvásku namoč všetky lyžice, lyžičky, misu od cesta po povrch napusti vodou ale vopred ešte poumývaj studenou vodou rukou okraje. Keď prischnú, je to ťažšie. Po pár hodinách (niekedy nechám pol dňa, deň, celú noc) to je hračka, takmer stačí len opláchnuť
Ja som veci neznalá, preto sa pýtam, že ak mám tie žmolky z kvásku a nechám ich roztopiť vo vlažnej vode, už netreba nič pridávať do múky (cesta), ani droždie ?
Niektoré nádoby nechám vyschnúť a potom zvyšky cesta zoskrabem a moze sa umývať. Ak chcem umyť hneď, namočím a použijem kefku určenú iba na toto. To cesto na kefke urobí žmolky, ktoré sa veľmi ľahko dajú prstami stiahnuť a vyhodiť.
Umývam normálne v teplej vode.
1x haji
evanaaa, keď idem piecť chlebík, postupujem presne podľa receptu - teda urobím rozkvas, (pôvodný kvások prikŕmim múkou a zamiešam s vodou na kašičku) a nechám 8 - 12 hodín pracovať/kysnúť prikryté v mikrovlnke kvôli stálej teplote. Zvlášť v druhej malej miske si zalejem vlažnou vodou žmolky z minulého pečenia toľko, aby bolo vody trochu viac ako na hrúbku prsta (aby sa mali v čom žmolky rozpustiť). Nechám ich stáť tiež 8 - 12 hodín (zvlášť). Dovtedy žmolky zmäknú, "rozpustia sa". Do misy podľa receptu navážim všetky suroviny na chlebík, prilejem žmolkový rozkvas - teda ho používam ako vodu - a ak potrebujem, prilievam ďalšiu vodu. Ďalej postupujem podľa receptu. Nejde tu o nič iné, iba využijem cesto, ktoré by inak skončilo ako odpad zanášajúci drez.
Riad po kváskovom aj kysnutom ceste vždy umývam iba v studenej vode práve tak, ako tiginko. Dúfam, že som dostatočne vysvetlila žmolky.
Pamätám si, že zoškrabaného cesta z koryta bolo viac a staré gazdiné si odtrhli ešte aj z cesta a to použili ako tzv. nácesto pri budúcom pečení.
@fialka49 (29.4.2020 19:52)
Mne je to uz uplne jasne. Vysvetlila si to dostatocne a dokonale.
Ja nekvaskujem, ale viem co su zmolky. Robia sa mi na svetroch ;-)
@sovka , vdska za radu, tiez kvaskujem, nastastie potrubie to zatial zvlada, ale budem sa drzat Tvojej rady. :)))
1x haji
Milá zolik, iba som použila výraz od od uznávanej sovky: "Doteraz som si myslela, že dôvod takého postupu bol v tom, že žmolky vysušili a pred ďalším pečením z nich pripravili rozkvas." (Tretia veta odspodu v jej príspevku Radasovka62 - fotkasovka62 včera 08:41). Prepáč, že som otravovala.
2x haji, zolik
@fialka49 (30.4.2020 12:16)
Fialocka mila, ja som len tuto velmi vaznu temu chcela trochu odlahcit. Vysvetlila si danu problematiku velmi fundovane. Uz naozaj musia pochopit vsetci. Ja sa ospravedlnujem, myslela som to ako zart.
Pekny posledny aprilovy den.

1x haji
@afataga (29.4.2020 19:45)

Našla som si to. Naozaj to nefungovalo, neviem prečo. Možno nízka teplota, možno tej vody priveľa, alebo čokoľvek iné, mrzí ma to. Niekedy sa to správa nevyspytateľne. Môj prvý ražný kvások vydržal rok, potom sa rozhodol, že končí a skončil. Druhý nevydržal ani pol roka, tretí sa mi vôbec nepodarilo založiť, vyzeral ako to na tvojom obrázku. Teraz mám pšeničný (pečiem z neho aj sladké cestá), zatiaľ sa chová slušne, ale jeden nevie. Ak by si ešte niekedy chcela skúsiť, prajem veľa zdaru.
@fialka49 (30.4.2020 12:16)
Velký dík za detailní popis postupu, dobré vědět!.
Mohu potvrdit, že @zolik je někdy filuta šprýmující a nemyslí to zle. Trefný bonmot! Mě pobavila, s chutí jsem se zasmála.
Přeji krásný den, milá @fialka49 - mimochodem aktuální jarní a voňavý nick!
1x zolik
@fialka49 , ďakujem, za tak rozsiahle podanie, stačilo aj jednou vetou napísať, lebo ja sa do toho vôbec nerozuumiem a ani nepečiem, len som chcela mať v tom jasno, no ako vidím, treba okrem "nácesta" aj kvások....tak si mi to pekne a trpezlivo vysvetlila, aspoň budem vedieť, keby niečo......
1x haji
Cesto mi miesi pekáreň na chleba a upečieme chlieb rúre. Pekaren - teda misu neumyvam a nechám ju uschnut do druhého dňa, potom stačí len zošuchať rukou a oplachuť. Kvások robím si zarábam v antikorové mise a vyberám silikónovou stierkou čo najlepšie, zvyšok namočím do druhého dňa a umyjem veľmi ľahko, tak ako tiginko
1x staja
@haji , som v šoku, mala si pravdu. Len dva razy som robila rozkvas vo vysokom pohári z umelej hmoty a tá časť, kde rozkvas bol, je úplne drsná. Aj misku-kysku mám drsnú, doteraz som si myslela, že je to od drevenej varechy ktorou miesim, teraz už viem svoje. Odteraz rozkvas do skla a miesiť v nerezovej miske.
Ďakujem ti, nikdy by som na to neprišla sama.
2x haji, staja
@sovka62 (7.5.2020 15:40)
Aj ja robím rozkvas v skleněné mise, těsto v robotu - kovová misa. Pak kyne v plastovej miske kyske, stěny potreté olejom, takže těsto není až tak nalepené na stěnách. ¨
Není za co děkovat. Víc hlav víc ví. Člověk si pořídí domácího mazlíčka a nestačí se divit jakou má sílu.
Přeji krásné májové dny! Kváskování zdar!
@haji (7.5.2020 16:13)

Robím ako ty - rozkvas v sklenej odmerke z hrubého skla zakúpenej nedávno v obchodnom reťazci, miesim v pekárni, preložím do olejom vytretej misy, stáčam na naolejovanej linke. Nádobu z pekárne nechám vyschnúť a rukou povyberám zbytky, neumývam, len miesiace háky umyjem v studenej vode, potom, ako sa odmočili. Pohárik na odkladanie kvásku umývam tak 2-3 krát do roka. Kvások mi funguje od apríla 2013 bez problémov a bez ozdravovania. Pekný slnečný deň všetkým.
1x haji
Jsem vyzkoušela mytí nádobí po kváskování studenou vodou. No a hezky jsem se vrátila k vodě teplé. Pravda, neušetřím za teplou vodu, ale jsem spokojenější. Pečení zdar a kváskování obzvlášť!