Čokoládová torta
Čokoládová torta

Čokoládová torta s krémom z Nutelly videorecept

silvia16 - fotkasilvia16, 31. mája 2020
Čokoládová torta s krémom z Nutelly (videorecept)
Foto: silvia16

Na mojej ceste pečením som musela vyskúšať urobiť čokoládový koláč. Jasné, že som si vybrala slávny čokoládový koláč od Mary Berry všetko naraz. Všetko naraz recept je jednoduchý pre začiatočníkov a ako uvidíte v mojom videu, nemáte tu čo pokaziť. Torta je proste úžasná. Podľa mojej chuti som chcela čokoládový krém, ale niečo jednoduché. Šľahačkový krém je dosť jednoduchý, ale musíte si kúpiť smotanu/šľahačku s veľkým obsahom tuku (toto je tajomstvo dobrej smotany na šľahanie!). Ja som použila 35 %-nú.
Zdroj: z Youtube

12
porcií
30 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Videopostup

Suroviny

Korpus:
225 g (izbovej teploty)
225 g
225 g
50 g
1 KL
4 ks
 horúca
Krém:
2 bal. (2x280 ml)
200 g
50 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Najprv si vymiešame cesto na korpus. Do misky dáme kakao a zalejeme troškou horúcej vody. Len aby sa urobila jemná kaša. Pridáme všetky zvyšné suroviny a mixujeme dohladka. Nemiešame príliš dlho. Toto je anglická verzia korpusu, kde sa všetko mieša dokopy. Pozri si moje video.

 2. 2

  Cesto rozdelíme do troch vymastených a múkou vysypaných okrúhlych foriem (priemer 15 cm) a dáme piecť do rozohriatej rúry na 180 °C. Pečieme okolo 25 až 30 minút. Upečené korpusy necháme vychladnúť.

 3. 3

  Kým korpusy chladnú, tak si vyšľaháme smotanu s cukrom. Tajomstvom dobrej smotany na šľahanie je obsah tuku. Čím viac tuku, tým hustejšia šľahačka. Ja používam smotanu s obsahom 35 %. Keď smotana šľahaním zhustne, pridáme Nutellu a len ručne jemne premiešame. Pozri si moje video.

 4. 4

  Vrch a boky korpusu si odrežeme, aby boli rovnakej veľkosti. Pozri si moje video čo som použila pri rezaní môjho korpusu.

 5. 5

  Korpusy naplníme krémom a potom aj celú tortu natrieme jemnou vrstvou krému. Dáme do chladničky aspoň na pol hodiny.

 6. 6

  Potom tortu natrieme druhou vrstvou krému. Najlepšie je použiť pomôcky ako špachtľu alebo stierku. Pod mojím videom na Youtube mám linky na pomôcky, ktoré som použila ja.

Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Dezerty, Na sladko, Torty, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu