Zlatá slepačia polievka - Goldene joich - židovský penicilín

pusta - fotkapusta, 25. februára 2011
Zlatá slepačia polievka - Goldene joich - židovský penicilín
Foto: pusta

Táto polievka je jedným z vrcholov tradičnej židovskej kuchyne. Je známou nielen medzi židmi, ale na celom svete, avšak mnohí ani len netušia, že ide o skvost práve židovskej kuchyne. Je vynikajúca aj pre deti, zoslabnutých a chorých, pre jej ozdravujúci účinok je nazývaná tiež ako židovský penicilín. V jej príprave sú aj malé odlišnosti, ktoré sú podmienené regionom a komunitou, kde sa varí. Týmto dakujem židovskému šéfkuchárovi, ktorý ma ju naučil variť. Len on dokáže uvariť taký číry vývar.

360 minút
príprava
360 minút
tepelná úprava

Suroviny

1500 g, mladá
3 ks, veľká
2 ks
1 ks, stredná aj so spodnou slupkou
1 ks
1 ks veĺký
1 ks
1 ks
1 ks
3-4 vetvičky
1/2 zväzku
3-4 vetvičky
podľa chuti
2 ks
1 ks
15 guličiek
4 guličky
2 strúčiky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do veľkého hrnca vložím sliepku vybratú priamo z mrazničky. Zalejem dostatočným množstvom, podľa možnosti studenenej ľadovej vody, pridám všetku očistenú, na veľké kusy pokrájanú,. koreňovú zeleninu, koreniny, cibuľu, cesnak a vňate. Osolím. Ak mám, pridám ešte kus šmalccu - hydinový tuk.

  2. 2

    Hrniec prikryjem pokrievkou a postavím variť na liatinovú platňu na najslabší plameň najmenšieho horáku. Varím pomalým varom, sotva znateľným čerením vývaru 5-6 hodín, nesmie sa tvoriť žiadna pena. Vyberiem sliepku, zeleninu a vývar scedím.

  3. 3

    Sliepku naporcujem, vložím do tanierov alebo ju použijem k dalšej úprave. Do tanierov pridám pokrájanú koreňovú zeleninu, uvarené macesové knedličky, zalejem horúcim vývarom, posypem nasekanou prtžlenovou vňaťou a ihned podávam. Správne uvarený vývar mý byť číry, priehľadný a ako pravé zlato - odtiaľ názov polievky. Varievam tejto polievky vždy väčšie množstvo a časť vývaru zmrazím.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
evusik, ešte dodávam, že mama pracovala za mlada u židov so zlatníckym obchodom a tieto superrecepty sa naučila práve od svojej šéfky, a oni mali už pred viac ako 60-timi rokmi akj chladničku aj mrazničku. Je mojim koníčkom dostávať sa receptom až na koreň a možno práve toto primälo židovského šéfkuchára zradiť mi svoje tajomstvo a dokonca mi ho dovolil uverejniť, nedokázala by som sa chváliť cudzím perím, len som mala v úmysle sa podeliť o dobrú skúsenosť, to je celé.
tonička, ja som ešte pred rokom ani len netušila, že po celé generácie sme varili túto úžasnú židovskú slepačiu polievku a tiežsme ju mali za svoju. K jej tajomstvu v úspechu varenia som sa prepracovala u židovského šéfkuchára len prednedávnom, až ked som mu porozprávala, ako ju varila moja mama. Tiež sme do nej dávali niťovky, ale tento pán ma naučil dávať do nej farvale - naše strúhanie, dalej pražienky, a prezradil mi recept na macesové knedličky, dokonca mi maces sám daroval. Ozaj a tušila si, že strúhanie je vlastne originál pôvodne židovský recept?
1x merry64
polievka výborná, tak sa má variť slepačia polievka o tom nikto nepochybuje.... ale @pusta píšeš: "po celé generácie sme varili túto úžasnú židovskú slepačiu polievku", to mi chceš povedať, že tvoja praprababka vybrala sliepku z mrazáku???? sa divím lebo ani moja mama nepoznala mrazničku, tak ako to je?