Medové rezy
Medové rezy

Sviatočné medové rezy fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 2. decembra 2017

Možno si upečiete tieto rezy na vianočný stôl.

20
porcií
60 minút
príprava
5x5 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
550 g
100 g
100 g domáca
200 g
2
1 KL
2 PL holandské
1 KL
Krém:
400 g
250 g
100 g
1 bal
1 ks (kôra a šťava)
1 KL
Čokoládová poleva:
200 g
1 PL
1 PL
1 PL
Džemovo-pudingový krém:
4 PL
250 ml
370 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravila som si cesto: Hladkú múku som preosiala.Do rajničky som dala masť, med, cukor a nechala som roztápať, za stáleho miešania. Keď bolo všetko tekuté, pridala škoricu, kakao, sódu a napokon som v tejto mase zmiešala aj vajcia. Do múky som postupne prilievala medovú masu a zamiešavala. Napokon som cesto zmiesila.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Cesto som dobre vypracovala.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Rozvážila som ho na 5 rovnakých častí a nechala na pracovnej doske odpočívať pol hodinu.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Zatiaľ som si pripravila krém. Zmiešala som mascarpone s tvarohom a cukrom. Pridala som strúhanú citrónovú kúru, šťavu a premiešala. Pripravila som si želatínu podľa návodu na vrecku a do želatíny som pridala ihneď časť krému a miešala. Postupne som zamiešala všetok krém. Napokon som pridala vanilkovú príchuť.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Krém som rozdelila na 2 rovnaké časti a uložila do chladničky stuhnúť.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Po jednom som vyvaľkala na papieri 4 kusy cesta. S cestom sa dobre pracuje, nelepí sa nie je potrebné podsýpanie a teda som ho robila radšej na papieri. Vyvaľkané cesto aj s papierom som ukladala na seba, pokiaľ sa bude piecť.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Piaty diel cesta som rozvaľkala na úplne tenko a formičkou som vykrajovala kvietky. Tieto som sa rozhodla použiť na záverečné zdobenie zákuskov. Rúru som nechala vyhriať na 180 st. a piekla som najprv kvietky 4 min. potom som vkladala do rúry aj cesto a to sa pieklo 5 min. Treba dávať pozor, lebo ak sa prepečie, bude sa lámať a neprijme do seba vlhkosť z krému.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Skladanie cesta: Na podnos som uložila prvý plát cesta a natrela som ho horúcim broskyňovým džemom. Na džem som natrela polovicu tvarohového krému.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Na panvicu som dala 4 PL broskyňového džemu. Do hrnčeka som dala 250 ml vody, Zlatý klas a vymiešala. Pridala som ho do horúceho džemu a miešala, pokiaľ celkom nezhustol, ale bol ľahko natierateľný. Na druhý plát cesta som natrela tento lekvárovo-pudingový krém.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  Položila som tretí plát, natrela som ho horúcim džemom a potom druhou časťou krému.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 10
 11. 11

  Položila som štvrtý plát cesta.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 11
 12. 12

  Ako vždy, zakryla som vrch papierom na pečenie, položila dosku na krájanie a zaťažila 4 kg múky. Uložila som na noc do chladničky.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 12
 13. 13

  Druhý deň som pripravila čokoládovú polevu a koláč som poliala a dala stuhnúť do chladničky. Takto dokončený koláč, môžte nakrájať na rezy.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 13
 14. 14

  Ja som ešte chcela aby bol slávnostnejší a tak som vymiešala 250 ml šľahačky 36 %, 1 PL cukor a 1 KL perníkové korenie. Cez cukrárske vrecko som nastriekala na rezy ruže, do každej ruže som vložila upečené kvietky. Prajem vám dobrú chuť.

  Sviatočné medové rezy (fotorecept) - obrázok 14
Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Dezerty, Na sladko, Zákusky, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
S tvými svátečními medovými řezy, milá Izi, mohou být Vánoce hned teď! Krásná práce, jemné chutě, přesnost, cit pro detail a srdce plné lásky - to všechno je ve tvém receptu i fotografiích. Moc děkuji za vše, co nám skrze své recepty dáváš, je to pro mě jedna radost za druhou!
@Izabella929 (2.12.2017 18:54)

Ojoooj,@Izka a to Ty nevieš,že iba neschopní ľudia závidia? Zial,aj takí musia byť,aby šikovných posúvali vpred.Máš môj obdiv,že dokážeš odolávať neprajníkom práve novými a fantastickými receptami :-)
2x rela, milina
@haji , tvoje slová sú ako balzam na dušu nie iba moju, ale všetkých nás tu prítomných.. nikdy sa nedotkneš človeka s úmyslom úblíženia..máš nádhernú dušu a dobré srdce..ďakujem za pochvalu aj komentár.-)
1x haji