Vyprážaný kapor so šalátom
Vyprážaný kapor so šalátom

Štedrovečerná večera

micinka9 - bez fotkymicinka9, 9. novembra 2018
Štedrovečerná večera
Foto: micinka9

Tradičný, chutný, obľúbený a v našej rodine nenahraditeľný vianočný recept:-).

4
porcie
35 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

Ryba:
4 porcie
4 PL
2 ks
4 PL
Zemiakový šalát :
7 ks
2 ks
2 ks
2 PL
2 PL
1  bal. pochúťková

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Kapra nasolíme, obalíme v múke, v rozšlahaných vajíčkach a v strúhanke. Usmažíme na rozpálenom oleji.

  2. 2

    Zemiaky si uvaríme v šupke, ošúpeme, pretlačíme cez tlačítko na zemiaky, pridáme pokrájanú zeleninu, vyklopíme smotanu a pridáme majonézu. Osolíme, okoreníme a premiešame.

  3. 3

    Kapra podávame s vychladeným zemiakovým šalátom. Dobrú chuť:-).

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Micinka, prajem Ti krásne sviatky v kruhu rodiny, pretože o to ide. Dodnes si vybavujem posledné Vianoce s našim starým otcom. Pamätám si čo som mu vyrobila, pamätám si jeho tvár, mimiku, atmosféru a všetko podstatné... ale nepamätám si jedlo... nie je tak podstatné. Mám najkrajšiu spomienku hlboko v srdci a v hlave.
Je pre mňa nesmierne dôležitá. Je rovnako rozmazaná, ako tvoja foto, ale je tam a navždy bude. Rovnako ako iné spomienky na neho, na zdobenie stromčeka, na zazvonenie zvončeka a na to teplo obývačky. Dodnes sa nenaháňam za tým mať dokonalý vianočný stôl, aby sa z Vianoc nestal iba komerčný kŕč. Nepotrebujem mať vo vani kapra, ani tonu sladkostí. Si ľudská, tak na mňa pôsobíš a to je dobre. Áno, pridala si rozmazanú foto. No a? Áno, každý má ten svoj recept. No a? Všetko je to v poriadku. Si na vareche, si človek na druhej strane monitoru. Maj pekný deň!
Presne tak Mitzy,Vianoce nie sú o dokonalosti jedla ale o láske a krásnych spomienkach na svojich blízkych.Dakujem ,že si ma pochopila a prajem krásne sviatky a pekne strávený víkend.