Špaldovo-pohánkové sušienky

aleana - fotkaaleana, 20. septembra 2014
Špaldovo-pohánkové sušienky
Foto: aleana

Tento recept som našla na stránke mimibazar.sk. Zaujal ma, lebo tam idú pohánkové vločky a s takýmto receptom som sa ešte nestretla. Väčšinou sa Zobraziť celý popisTento recept som našla na stránke mimibazar.sk. Zaujal ma, lebo tam idú pohánkové vločky a s takýmto receptom som sa ešte nestretla. Väčšinou sa do zdravých keksíkov pridávajú ovsené vločky, ale tie moje črevá zle znášajú, preto som hľadala alternatívu, a moje hľadanie sa mi vyplatilo, čomu som veľmi rada :-) a dúfam, že vám budú chutiť aspoň tak ako mne.

25 minút
na 165 °C

Suroviny

80 g
100 g
80 g (olej)
40 g (akýkoľvek trstinový,kokosový,repný)
1 ks
trošku
Postup

  1. 1

    Všetky suroviny zhnetieme spolu a vypracujeme cesto. (V pôvodnom recepte je uvedené 30 g cukru s upozornením, že sušienky nie sú veľmi sladké, tak som dala 40 g.) Z cesta vytvárame malé placky, ktoré ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Do stredu placky môžeme prstom vytlačiť dierku a dať do nej trochu džemu. Pečieme asi 25 minút na 165´C. Dobrú chuť :-)

Diskusia k receptu

aleana
@stacy videla som aj tvoj receptík, ale odradili ma tie ovsené vločky, nerobia mi dobre...ale chuťovo môžu byť tiež dobré :-) vďaka za milý komentár.
panvica
Skvely recept dobre aj bez džemu,ja som si dal mrazene maliny.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia