Slaná torta
Slaná torta

Slaná torta k 25 narodeninám pre vnuka fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 17. júna 2018

Vnúčik mal krásnych 25 rokov a keďže sme mali pred týždňom svadbu a zákuskov bolo až až tak som mu dnes urobila slanú tortu Zobraziť celý popisVnúčik mal krásnych 25 rokov a keďže sme mali pred týždňom svadbu a zákuskov bolo až až tak som mu dnes urobila slanú tortu 25-ku.

Suroviny

4 balíky
800 g (Hriňovská maslová chuť)
400 g
6 ks uvarené
8 strúčikov
300 g
900 g (Pálivec)
400 g
 červené a žlté
 (mini)
Postup

 1. 1

  Najprv som si nakreslila a vystrihla predlohu.

  Slaná torta k 25 narodeninám pre vnuka (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Suroviny som nefotila. Najskôr som si obkrájala dookola toustový chlieb vždy po jednom balíčku...

  Slaná torta k 25 narodeninám pre vnuka (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  ... zbavila som ho tak kôrky.

 4. 4

  Ďalej som si povykrajovala po 4x obidve čísla z chleba.

  Slaná torta k 25 narodeninám pre vnuka (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Urobila som si nátierku a začala som natierať. V zápale práce som zabudla odfotiť prvý krát natreté ale nevadí, takto som natrela 4x.

  Slaná torta k 25 narodeninám pre vnuka (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Potom som si postrúhala udený syr a dookola obsypala obidve čísla a začala zdobiť podľa vlastnej fantázie.

  Slaná torta k 25 narodeninám pre vnuka (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  No a po 7 - hodinách práce bola slaná torta na svete.

  Slaná torta k 25 narodeninám pre vnuka (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  No a tu je aj oslávenec.

  Slaná torta k 25 narodeninám pre vnuka (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

bubaya
Sonulienka, Tvoje slané torty sú neodolateľné, všetky mám uložené v KK. Nikdy ich asi nebudem robiť, ale chodím sa na ne pozerať ako do obrazárne. Alebo ako decko do hračkárne? Gratulujem oslávencovi, hlavne k takej super babine.
1x haji
grejsy
Nádhera a 7 hodín trpezlivosti pri takejto torte , tak klobúk dolu. Aký pekný sympatický mladý muž posledné foto . To je tvoj vnuk , no ten si teda pochutnal @Sonulienka. Prajem mu všetko najlepšie k jeho krásnym 25 - narodkám. Pekný večer.
evelynba
No, pozerám ako puk! To musí byť láska, ktorá ťa vedie pri takejto práci. Blahoželám mladému mužovi k takej starej mame.
imaginarium
Obdivujem vnuka k toľkej disciplíne. Mňa by totiž fotoaparát zachytil len ako vyjedám tie dobroty z torty :-D A prajem všetko najlepšie k takému peknému veku :-)
sonulienka
@Imaginarium srdečne ďakujem , len ma mrzí, že nedostávam do e mailu tieto Vaše komentíky vždy som ich dostávala a od určitého času mi nechodia neviem dôvod nezrušila som to. A písala som aj na varecha.sk aj Andrejke a žiaľ nedostala som odpoveď alebo od Andrejky len čiastočnú a keď som jej odpísala už som nedostala odpoveď. Neviem či aj Vy ste také niečo postrehli. Prosím dajte mi vedieť.
mijaita
@Sonulienka je tu v tom hokej. Mne driv chodily, ted mi prijde bud nic, nebo zadny, eventuelne velmi ooobcas. Andrejka to nemohla ovlivnit, snad jestli se nekdy ozve @Tomas ?
sonulienka
@Milaita neviem čo sa deje, viem že Andrejka to neovplyvní len sme si písali tak som jej spomenula a ona mi k tomu vysvetlila niečo ale máš pravdu určite by to mohol vyriešiť Tomáš. Tak pevne dúfajme, že to v čo najkratšej dobe vyrieši alebo dá aspoň niečo vedieť.
luwinka
Ejbysťu , to je krásna slaná torta . A ten fešák môže byť hrdý na takú babku . Perfektné.
2x finczi a haji
radox1
naozaj velmi sikovny vytvor,len ja by som tu vazelinu nahradil pravym maslom.
radost
@Sonulienka
šikovná si žienka..
krása..krása..oko aj jazyk jasá...
ja som tvoj protipól:
natriem maslom chleba-k tomu si dáme čo chuť pýta-a telu ani netreba-a mám voľný čas..na pokec..

obdivujem trpezlivosť..šikovnosť..zápal a chuť pre takúto krásu..
radox1
ake urazanie preboha,ze je to pekny vytvor som myslel uprimne,nie ironicky.margarin je pre mna transmastna vazelina a hotovo,mozes sa urazat kolko chces.o rozdieli v chuti ani nehovorim.
sonulienka
@Radox1 za pekný výtvor - ďakujem ale ja som sa pýtala či to vlastne poznáš a na to si mi neodpovedal. Toto nie je Rama a pod. No ale nechajme to už tak každý nech si robí ako chce a s čím chce.
Ešte raz srdečná vďaka za komentík.
haji
Utěšená slaná torta, aj vnokov vek, všetko naj k narodeninám, ať sa mu darí vo všetkom! @Sonulienka , jsi velmi šikovná, ale to víme, a trpělivá, prostě Mistr studenej kuchyne - smekám, krásná práce!!
tatranka
Soni,si veľmi šikovná a nápaditá.Zrealizovala si vlastný a kreatívny nápad s tým krásnym symbolickým číslom.Vnukovi dodatočne blahoželám ku krásnemu výročiu a k príma babičke,ktorá ho určite veľmi ľúbi.V slaných tortičkách si ty už veru úmelec. Je to veľmi pekne urobené.