Rybacia polievka
Rybacia polievka

Rybacia polievka

livizi - bez fotkylivizi, 4. septembra 2018
Rybacia polievka
Foto: livizi

Rybacia polievka z bežne dostupných rýb

4
porcie
15 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  Nadrobno nakrájanú šalotku opražíme do zlatista na olivovom oleji. Pridáme nadrobno nakrájanú mrkvu.

 2. 2

  Po pár minútach pridáme na prúžky nakrájanú červenú a zelenú papriku, osolíme, okoreníme. Poprášime sladkou červenou paprikou, rýchlo zamiešame.

 3. 3

  Pridáme na polovice narezané cherry paradajky, jemne podlejeme rybacím vývarom. Pridáme nadrobno nakrájanú chilli papričku. Dolejeme zvyšný vývar, varíme do mierneho zmäknutia papriky.

 4. 4

  Pridáme ryby nakrájané na väčšie kocky a varíme cca 5 minút. Následne polievku zahustíme paradajkovým pretlakom a nastrúhaným zemiakom. Podľa chuti osolíme a okoreníme. Polievku je vhodné podávať s bielym pečivom. Možné sú aj variácie s krevetami či morskými plodmi.

Diskusia k receptu

pivonka
Toto mi pripomína polievku,, ktorú sme jedli v Albánsku. Ja som si objednala rybaciu, dcéra z morských plodov a v polovici sme si ich vymenili. Boli veľmi chutné.
skotova
Určitě chutná fantasticky. Svoji první "červenou rybí polévku" jsem kdysi jedna v maďarském Moháči. Dodnes jsem na její chuť nezapomněla. Vypadala podobně a pokud si vzpomínám, byl v ní nastrouhaný i sýr. Je to možné? Dává také někdo do této polévky sýr?
motyka
Ja veľmi rybaciu nemusím. Recept aj polievka na foto vyzerá fantasticky, tak ho pošlem sestre. Oni rybaciu zbožňujú.
marianne
Je vynikajúca, ďakujem,určite nebola posledný krát...