Rybacia polievka
Rybacia polievka

Rybacia polievka

livizi - bez fotkylivizi, 4. septembra 2018
Rybacia polievka
Foto: livizi

Rybacia polievka z bežne dostupných rýb

4
porcie
15 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

3 PL
1 ks
1 ks
1 ks
1 ks
1-2 PL
10 ks
1000 ml
1 ks
1 ks filet (alebo zubáč)
1 ks filet
1 PL
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Nadrobno nakrájanú šalotku opražíme do zlatista na olivovom oleji. Pridáme nadrobno nakrájanú mrkvu.

 2. 2

  Po pár minútach pridáme na prúžky nakrájanú červenú a zelenú papriku, osolíme, okoreníme. Poprášime sladkou červenou paprikou, rýchlo zamiešame.

 3. 3

  Pridáme na polovice narezané cherry paradajky, jemne podlejeme rybacím vývarom. Pridáme nadrobno nakrájanú chilli papričku. Dolejeme zvyšný vývar, varíme do mierneho zmäknutia papriky.

 4. 4

  Pridáme ryby nakrájané na väčšie kocky a varíme cca 5 minút. Následne polievku zahustíme paradajkovým pretlakom a nastrúhaným zemiakom. Podľa chuti osolíme a okoreníme. Polievku je vhodné podávať s bielym pečivom. Možné sú aj variácie s krevetami či morskými plodmi.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Toto mi pripomína polievku,, ktorú sme jedli v Albánsku. Ja som si objednala rybaciu, dcéra z morských plodov a v polovici sme si ich vymenili. Boli veľmi chutné.
Určitě chutná fantasticky. Svoji první "červenou rybí polévku" jsem kdysi jedna v maďarském Moháči. Dodnes jsem na její chuť nezapomněla. Vypadala podobně a pokud si vzpomínám, byl v ní nastrouhaný i sýr. Je to možné? Dává také někdo do této polévky sýr?