Plnené oriešky
Plnené oriešky

Plnené vianočné oriešky videorecept

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 16. decembra 2022

Plnené oriešky patria medzi stálice vianočných koláčikov. Receptov na tieto sladké kúsky poznáme mnoho, ale tento s nugátovou nátierkou a marmeládou, má tiež Zobraziť celý popisPlnené oriešky patria medzi stálice vianočných koláčikov. Receptov na tieto sladké kúsky poznáme mnoho, ale tento s nugátovou nátierkou a marmeládou, má tiež čosi do seba. Nielen každá Popoluška si ich zamiluje!

42
porcií
30 minút
príprava
12-15 minút
na 170 °C

Suroviny

Cesto:
300 g
100 g
100 g mleté
½ ČL
200 g
1 ks
Plnka:
100 g
80 g
Postup

 1. 1

  Cesto: V mise zmiešame preosiatu múku s práškovým cukrom, kakaom a mletými lieskovými orieškami. Pridáme nakrájané zmäknuté maslo a žĺtok. Cesto vymiesime a vypracujeme tuhšie cesto.

 2. 2

  Pripravené cesto postupne natlačíme do formičiek na oriešky. Formička nesmie byť príliš plná, pretože oriešky sú potom veľké. V strede cesta necháme priehlbinku, aby sa do upečených orieškov zmestilo viac plnky. Formičky s cestom poukladáme na plech a pečieme v rozohriatej rúre pri teplote 170 °C približne 12 až 15 minút.

 3. 3

  Po upečení oriešky necháme krátko vo forme vychladnúť a potom ich z formičiek opatrne vyklopíme. Oriešky sú po upečení krehké, preto treba s nimi pracovať jemne, aby sa nerozmrvili.

 4. 4

  Plnka: Na plnku rozmiešame nugátovú nátierku s ríbezľovým lekvárom. Vychladnuté oriešky naplníme pripravenou plnkou a spojíme.

 5. 5

  Tipy: Oriešky môžeme obaliť v práškovom cukre alebo ich do polovice namočíme do čokolády. Ako plnku môžeme použiť aj karamelové kondenzované mlieko vyšľahané s maslom alebo bielu čokoládu rozpustenú v zohriatej šľahačkovej smotane. Aby naplnené oriešky pekne stáli, môžeme jednu polovičku z oválnej strany pred plnením trochu zastrúhať, aby bola stabilnejšia.

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia