Plnené slané pečené maxi pirohy fotorecept

dvorka - fotkadvorka, 7. apríla 2015
Plnené slané pečené maxi pirohy (fotorecept)
Foto: dvorka

Alebo pečené pizza pirohy. Raz dávno som takýto piroh jedla v pizzerii a pretože mi chutil, urobila som doma niečo podobné. Po riadne dlhej Zobraziť celý popisAlebo pečené pizza pirohy. Raz dávno som takýto piroh jedla v pizzerii a pretože mi chutil, urobila som doma niečo podobné. Po riadne dlhej prestávke som upiekla znova a musím uznať že tieto pirohy sú lepšie ako samotná pizza, nakoľko sa dajú jesť aj po vychladnutí studené.

4-6
porcie
60 minút
príprava
25 minút
na 220 °C

Suroviny

Kysnuté cesto:
500 g
0,5 kávovej lyžičky
0,25 kávovej lyžičky
200 ml
100 ml
1 polievková lyžica (nemusí byť)
1/2 kocky
1 kávová lyžička
Náplň:
 (alebo klobáska)
 (alebo olivy)
 na strúhanie

Online leták

Postup

 1. 1

  Z uvedených surovín na cesto som spracovala cesto, nechala som ho v mise 20 minút kysnúť. Po tomto čase som ho prepracovala a ešte raz som ho nechala 20 minút kysnúť. Cesto som potom na doske vyvaľkala na asi 5 mm a povykrajovala veľkým pirohovačom o priemere 17 cm kruhy. Kto pyrohovač nemá, je lepšie urobiť 6 bochíkov a tie vyvaľkať na kruhy. Vykrojila som 6 kruhov.

  Plnené slané pečené maxi pirohy (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Kruh cesta som položila na pirohovač, natrela som paradajkovou omáčkou vymiešanou s cesnakom, bylinkami a trochou soli. Na spodok som dala trochu syra, údené mäso alebo kolieska klobásy, kukuricu alebo olivy, zakryla syrom a s pridržaním cesta palcom som pirohovač zavrela. Dobre som pritlačila a položila na plech. Bez pirohovača sa uzatvorenie pirohu dá urobiť vidličkou alebo nožíkom.

  Plnené slané pečené maxi pirohy (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Zbytok cesta ktorý mi ostal po vykrojení som zmotala a urobila pletenku. Všetko som potrela mliekom, posypala sezamovými semiačkami a dala piecť do vyhriatej rúry.

  Plnené slané pečené maxi pirohy (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Pirohy sú veľké a sýte. Chlapi zjedia aj dva, no mne úplne stačil jeden.

  Plnené slané pečené maxi pirohy (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu