Pizza rožky

certica47 - bez fotkycertica47, 17. novembra 2012

Komentáre 1 - 15 z 29


@certica47 Potešenie, že si sa podelila pekným tvojim prvým receptom na vareche , určite by som neodmietla,tiež som mala možnosť si pochutiť na slaných rožkoch ,bolo to u našej milej @sovka , jeden rozdiel,boli so syrom , možno pridá recept , bolo by to výborné na Silvestra:-) aj s tvojim receptom:-) Slané ide vždy na odbyt pri vínečku :-)
Aj ja ich robievam podľa receptu ktorý je podobný tvojmu, sú u nás veľmi obľúbené. Máš ich pekné.
@afataga , prečo si nenapísala , že ty by si si nedala vegetu , ale si (pre mňa ) podráždene reagovala , veď je to jej prvý recept na vareche a hneď toľko "štiplavého". škoda:-(
tiež sa mi tvoje rožky páčia.-) tento druh slaného pečiva obľubujeme.-)vítam ťa na Vareche.-)
Pizza rožky robievam ale podla mojho receptíku :) aj tieto možu byt mňamkovéééé
Pizza rozky robievam,je to vyborna pochutka.Mas ich pekne.
dve lyžice, tri lyžice vegety, to je úplne jedno, každý ma svoju chuť, každý svoju mieru, to ma nemôže odradiť od komentára, jedna vec sa musí nechať , máš ich krásne, už len ponúknuť sa, ja ich podobne robím hádam aj raz do mesiaca, syr strúham na cesto a s takou malokarpatskou, alebo anglickou slaninkou, je to chuťovka
Tiež nie veľmi obľubujem všelijaké "vegety"," kečupy" a iné pochutiny obohatené o rôzne korzenvanty, stabilizátory, farby a pod. Radšej domáce výrobky. Ale čo keď deti už stačili zlikvidovať domáci kečup. A včera keď so varil, potreboval som"výtvor" niečím "dochutiť ", tak prišiel na rad okrem iných pochutín kupenský kečup a trošku vegety. Hambím sa, ale až potom to bolo ono. Môj otec hovorieval:"nikdy nevieš od čoho prasa priberie".
Toto sú tie moje syrové, @jerica nafotila tých pár, čo som jej zabalila a poslala mi fotografie. Pridám recept, keď ich budem robiť, budem musieť vážiť a merať, lebo inak ich súkam len tak od oka.
Aká som ja už šikovná, poslala om dve rovnaké fotografie. Táto mala byť tá prvá!


Len pol KL vegety inak môžem doporučiť, sú naozaj vynikajúce.Ja po vybratí z rúry natriem pizza rožteky ešte teplé s olivovým olejom a roztlačeným cesnakom. Sú potom dlhšie lepšie a nezoschnú. Teda ani by nestačili zoschnúť, ale dostanú lepšiu chuť.