Opekané rezance Pad Thai videorecept

shanshi - fotkaShan´shi, 12. apríla 2019 7:30
Ďalšie recepty »
Opekané rezance Pad Thai (videorecept)Foto: shanshi

Recept na známe thajské opekané rezance Pad Thai Produkty spomínané vo videu nájdete na stránke Shan´shi

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Cuketu, červenú papriku, stopkový zeler a mrkvu nakrájame na tenké prúžky, cibuľku, cesnak a zázvor na malé kúsky.

 2. 2

  Ďalej si nasekáme na malé rezance šalát bok choy, listy môžeme nechať väčšie.

 3. 3

  Do vriacej osolenej vody pridáme vaječné rezance Mie, viac informácií o týchto rezancoch nájdete na stránke Shan´shi, ktorú nájdete na vrchu tohto receptu. Cestoviny uvaríme na al dente, pretože ich ešte budeme opekať na panvici.

 4. 4

  Na rozpálenú panvicu nalejeme olej a nasypeme na ňu zázvor a cesnak. Pridáme nakrájané kuracie prsia a spoločne opečieme. Osolíme a okoreníme čiernym korením.

 5. 5

  Po chvíli pridáme všetku nakrájanú zeleninu okrem jarnej cibuľky, tú pridáme neskôr. Ak máte radi pikantné, môžete si pridať najemno nakrájané chilli.

 6. 6

  Keď je zelenina hotová, presunieme ju na bok panvice a na panvicu dáme uvarené rezance, ktoré najskôr zvlášť poopekáme. Po chvíli všetko spolu premiešame. Potom pridáme nakrájanú jarnú cibuľku.

 7. 7

  Na záver si uvoľníme kúsok miesta na panvici. Pridáme tam vajce, ktoré sme si predtým rozmiešali s trochou vlažnej vody a spravíme omeletu. Potom premiešame.

 8. 8

  Pražené vajíčkové kúsky premiešame s rezancami so zeleninou. Pokrm jemne dochutíme sójovou a ustricovou omáčkou. Premiešame a pokvapkáme šťavou z limetky.

Recept je zaradený do tagov:
TOPlist