Lečo s baklažánom, cícerom a sójovou smotanou

blissofplants - fotkablissofplants, 16. februára 2022

Prvýkrát som skúšala lečo so „smotanou“. Tuším som to tu zahliadla na Vareche, že @mijaita varí lečo so smotanou, tak som chcela vyskúšať Zobraziť celý popisPrvýkrát som skúšala lečo so „smotanou“. Tuším som to tu zahliadla na Vareche, že @mijaita varí lečo so smotanou, tak som chcela vyskúšať lebo smotana nikdy nič nepokazí. Presne som nevedela ako nazvať jedlo, uvedomujem si, čo sa do leča dáva. Ale keďže som zástancom neplytvania potravín a šampiňóny a baklažán potrebovali „odísť z chladničky“, bolo jasné „kam pôjdu“. ?‍♀️?

Suroviny

2 PL podľa vlastného výberu
1 ks
2 ks
3 ks veľké
1/2 ks
3 ks
podľa chuti
100 g (z plechovky)
 čerstvý
Postup

 1. 1

  Na oleji si opražíme nakrájanú cibuľu do zlatista.

 2. 2

  Pridáme nakrájané papriky s baklažánom a dusíme niekoľko minút.

 3. 3

  Postupne pridáme aj nakrájané paradajky a šampiňóny.

 4. 4

  Dusíme kým je zelenina takmer mäkká. Ochutíme.

 5. 5

  Na záver pridáme sójovú smotanu a cícer, varíme ešte niekoľko minút, dochutíme ak treba a podávame s ryžou. Posypeme čerstvým tymianom.

Diskusia k receptu

ria2
Je to také šakšuko lečo. :-) Može to byť fajn. Lečo mám rada, šakšuku tiež. Smotana do toho je pre mňa prekvapivá, ale nové chute treba skúšať. Veľmi pekné, farebné jedlá pridávaš.
haji
Pěkná zeleninová fúze, lečo se smetanou tu běželo v létě. Také jsem vyzkoušela, je to příjemná a chutná obměna klasiky. Dobre si navarila a jako vždy, efektní foto! Mně by moc chutnalo. Rýže zformovaná do srdíček jen dosvědčuje, že vaříš s láskou! Krásný den! Netuším, jestli žiješ ve vnitrozemí UK, ale letos v zimě je to nejspíš jedno. Silný vítr, včetně deště od vás vždy dorazí k nám, s menším zpožděním. Už aby bylo jaro...
blissofplants
@haji (17.2.2022 11:26)

Ďakujem velmi pekne, aj tebe príjemný deň.🌟
Mne chutí všetko so smotanou😍
Počasie tento týždeň 》 👎 dážď sa strieda so silným vetrom až tak že ani variť sa mi nechce. 😁🙄
Žijem v Londýne milá @haji
1x haji
haji
@blissofplants (17.2.2022 11:52)
Děkuji! Takže v zimě supervětrno, k pobřeží co by kamenem dohodil, takže je to zážitkové. Krásné město, Londýn! Ať se daří, máš můj obdiv!