Bravčový guláš
Bravčový guláš

Guláš po maďarsky

veronika305 - bez fotkyveronika305, 7. januára 2018

Pripravujem ho tak, ako ho robí môj manžel z Maďarska.

5
porcií
90 minút
príprava

Suroviny

1 kg
2 ks
5 ks
1 ks
1 ks
1 ks
1 ks
2 ks
1 ks
 (korenie v tube)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na kocky nakrájanú cibuľu dáme pražiť na olej do hneda Na opraženú cibuľu dáme na kocky nakrájané bravčové mäso, poprípade môžte skomninovať aj s hovädzím. Posypeme soľou vegetou korením plus pridám guláš krém. Ja mäsko vždy nechám podusiť úplne do mäkka. Medzitým si očistím a nakrájam zeleninu.

  2. 2

    K udusenému mäsku do mäkka pridám nakrájanú zeleninu a nechám variť kým aj zelenina úplne nezmäkne.

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
@Veronika305 (1.2.2018 10:31) Veronika, môže to byť skôr bravčové so zeleninou, vieš ten názov ani mne nepasuje k surovinám na maďarsky guláš, kto si otvorí recept podľa názvu, má skúsenosť a predstavu o pravom Maďarskom guláši aký býva, tak je prekvapený, že tam je kaleráb, to, že tam je zeler či zemiaky , budiš. Stačí zmeniť názov a uvidíš, že je to Ok. Ja to vidím celkom dobré a určite aj chutné, možno aj s chlebom. Len si pridavaj , a keď niečo treba, stačí sa poradiť. Je tu dosť šikovných členov kulináriu Varecha , čo vedia poradiť.

@Jerica (1.2.2018 12:08)
Nazov je OK, Madari davaju du gulasu, aj do polievky korenovu zeleninu, zemiaky aj burgynu. To len my na Slovensku povazujeme za gulas maso-koreniny-cibulu. Pozri si heslo gulyas na Nosalty, z kazdeho taniera trci mrkva a je to ako husta polievka, nie ako u nas masova kasa.
. Ja by som len nedavala vegetu, ked je tam tolko zeleniny.
@Katka78 (1.2.2018 13:31)

Ok zmenim nazov. A presne. Ja som bola veľmi prekvapená ked tam dávali koreňovu zeleninu a papriky a paradajky tak malo. Ale je vynikajúci. Oni zas nechápu prečo mi veľa vecí voláme guláš alebo perkelt ked to tak nie je. Akurát naozaj ma mrzia komentáre ľudí ktorí iné ako svoje jedlo neochutnali a hneď odsudzujú recept alebo kuchara.
@Katka78 (1.2.2018 13:31)

Ja toto jedlo poznam ako gulas, u nas sa takto vari, mame cast madarskej rodiny. Takisto nevarime segedinsky gulas, ale szekely. Musim sa spytat deda Imra, ako sa po madarsky povie slovensky Madarsky gulas.
Guláš: ve smyslu zmatek: (např.: „Mám z toho v hlavě guláš“). Toto rčení vyjadřuje mnohatvářnou podstatu pokrmu guláš.
Tolik Wikipedia :-)
A tenhle recept je opravdu "guláš" :-)
Určite ho vyskúšam,a keď mi bude chutiť,je mi to jedno ako ho autorka pomenovala,hoci hneď uviedla "ako ho robí môj manžel".Ja som si kedysi z miestnej reštaurácie dával nosiť obedové menu za 2,50 Eur,čo zodpovedalo aj zloženiu jedál.Keď som uvidel (Španielsky vtáčik),čo je moje jedlo č.1,hneď som si ho dal do objednávky,Keď som ho začal jesť okamžite som zistil,že sa jedná o plnený bravčový závitok.No,čo sa týka chuti bol vynikajúci,a naďalej som si ho objednával,hoci názov sa z obsahom nezhodoval.To je dôvod prečo tolerujem nesprávny názov jedál,no len vtedy ak mi veľmi chutia.

Pridaj komentár k receptu: