Fazuľovica ze Trnavy

janazjarku - fotkajanazjarku, 10. februára 2010

Obľúbený recept môjho svokra pochádzajúceho z Trnavy. Recept, ktorý prekonal môj rozvod a do dnešného dňa je v mojej rodine víťaz v kategórii polievka !

10
porcií
20 minút
príprava
120 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
3 ks
3 ks
1 ks
1 ks
1 ks
5 strúčikov
1 dcl
3 PL
2 KL
1 KL
1 hrnček
200 gramov

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Fazuľu namočíme deň vopred ako budeme variť /samozrejmé pre skúsených variacich/. Údené kolienko strednej veľkosti /ja varím polievky tohto druhu v 6 litrovom hrnci/ dáme variť spolu s fazuľou. Keď voda s kolienkom a fazuľou zovrie pridáme koreňovú zeleninu nakrájanú : mrkvu na hrubšie rezance asi 3 cm dlhé, petržlen na kolieska, kaleráb a zeler na kocky . Pridáme celú cibuľu a okoreníme. Kto to má rád ostrejšie kľudne tam môže pridať zo tri čilly papričky /to som ja!.. :-D/ Solíme až, keď je fyzoľňa polomäkká a to samozrejme podľa stavu obličiek ! Keď je uvarené kolienko a fazuľa tak pripravíme zápražku na oleji s múkou, keď je tak akurát /teda ružová/ pridáme červenú sladkú papriku a na tenké plátky nakrájaný cesnak a len tak narýchlo orestujeme /pozor tá zápražka je zjavne to nadôležitejšie/ zriedime studenou vodou a šupneme do hrnčiska a necháme prevrieť. Kolienko vylovíme a vypitváme "chudé" a nezdravé /no a čo? aj tak dobré/ mäsko. Kosť a mastné kožky odložíme pre susedovie dunča :-D, lebo úlohu v polievke už splnili !

  2. 2

    Široké rezance /odporúčam kvalitnejšie/ uvaríme podľa návodu na obale čo obal to iný návod.

  3. 3

    A potom už podávame polievočku na dobrú dušu a vetry! Cestovinu si každý naloží podľa chuti. Inak vetry spoľahlivo dokáže zastaviť 1/2 KL lyžičky saturejky, ktorú najskôr dostať kúpiť v lekárni, ale ako starká "griotková" vraveli dobrý p.. je lepší ako sto doktorov :-D

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Dávam do obľúbených, aj s tou saturejkou je to pravda, pestujem si ju v kvetináči pre takéto obzvlášť chutné prípady. :-)
Mňamky od mamky. Ja však mám rada aj to veľmi nezdravé - teda dobre uvarené kožky aj mastné, len sa tak rozplýva na jazyku s chlebom, kyslou uhorkou a horčicou alebo chrenom. Raz za čas sa to dá zvládnuť. janazjarku a varíme údené kolienko s údeným kolienkom? :-) Aj sezam je dobrý na p.d, a veď: kto grgá a p.dí, zdravie si tvrdí... http:www.metoo.sk/3335/grganie-vazne-o-grgoch
Tak toto ja môžem...fazuľovica bez rezancov (teda bez slížú)...to neni ono...Ja nedávam kupované, spravím si svoje a veľa, lebo ako druhý chod podávam slíže makové, orechové, alebo tvarohové...ale sú dobré aj kupované, ak nie je čas :-))