Bezlepkové madlenky
Bezlepkové madlenky

Bezlepkové madlenky z bielkov

novalim - fotkanovalim, 26. januára 2023. Komerčný recept.
Bezlepkové madlenky z bielkov
Foto: novalim

Aj vám niekedy po pečení ostanú v chladničke bielky a vy neviete, čo s nimi? V takomto prípade sa vám zíde náš recept na Zobraziť celý popisAj vám niekedy po pečení ostanú v chladničke bielky a vy neviete, čo s nimi? V takomto prípade sa vám zíde náš recept na bezlepkové madlenky z bielkov. Lahodné minipečivká, ktoré padnú dobre ku káve ale aj na raňajky, či prilepšenie na desiatu.
Zdroj: www.novalim.sk

40 minút
príprava
12 minút
na 180 °C

Suroviny

100 g
30 g
100 g
1/2 bal.
1/2 ČL
štipka
130 g (kravské alebo rastlinné)
90 g (čo sú bielky asi z 3 vajec)
70 g (alebo rastlinný tuk na pečenie)
Na posypanie:
 (alebo strúhaný kokos)
Postup

 1. 1

  Príprava receptu na bezlepkové madlenky je pomerne jednoduchá a nepotrebujeme k nej žiadne špeciálne náradie. Začneme s bielkami. Bielky s mliekom dáme do misy a metličkou ich premiešame (netreba šľahať). Stačí iba toľko, aby sa obe prísady prepojili.

 2. 2

  Sypké prísady – ryžovú múku Novalim, kokosovú múku, kypriaci prášok bez lepku a soľ – preosejeme, pridáme kryštálový a vanilkový cukor a spolu všetko premiešame. Na tieto suché prísady dáme zmäknuté maslo a rukami hmotu rozdrobíme tak, aby sa maslo zapracovalo do múky a vzniklo nám niečo ako mrvenička. Na celé toto nalejeme mliekovo-bielkovú tekutinu a metličkou miešame, kým sa prísady neprepoja a nevznikne hustá ale stále tekutá zmes.

 3. 3

  Cesto na bezlepkové madlenky nalejeme do maslom alebo tukom vytretých a ryžovou múkou vysypaných formičiek na madlenky (silikónových alebo kokových). Madlenky pečieme vo vopred rozohriatej rúre na 180 stupňoch asi 12 minút, kým sa nesfarbia do bledožlta a ich okraje sa nezačnú sfarbovať dozlatista.

 4. 4

  Po dopečení ich opatrne vyklopíme a necháme na mriežke vychladnúť. Podávame ich posypané práškovým cukrom a kokosovou múkou alebo strúhaným kokosom.

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia