vrabcek1939ivuska nemá fotku

vrabcek1939ivuska


Raw vegan kokosový rez Raw vegan kokosový rez Vaše

Dopredu si vo vode namočíme orechy na 2 hodiny a sušené slivky na pol hodinu. Potom sušené slivky nakrájame a spolu s orechmi hodíme do mixéra, až pokiaľ sa nám obe prísady nespoja a netvoria hladkú masu. Vystelieme nimi formu alebo formičky (ja som použila viacero malých formičiek v tvare kvietkov).

Moja tofu nátierka Moja tofu nátierka Vaše

Najprv si na strúhadle nasekáme mrkvu. V miske si rozsekáme vidličkou údené tofu. Nakrájame si cibuľku a orestujeme ju na oleji. Pridáme droždie a keď sa nám roztečie tak aj mrkvu a krátko na miernom ohni miešame. Mrkvu vmiešame k tofu zamiešame aj s horčicou, kto potrebuje aj so štipkou soli. Rozmixujeme do hladka a pridáme nakrájanú pažítku a semienka.

Jednoduchá vegánska tortička Jednoduchá vegánska tortička Vaše

Pomelieme oriešky(ja som použila vlašské, lieskové a mandle), posekáme nadrobno keksíky zmiešame spolu aj s roztopeným kokosovým olejom, korením a škoricou. Touto zmesou vystelieme plech. (Použijeme papier na pečenie)

Recept bez obrázku Raw ochutený puding Vaše

Rastlinné mlieko si môžeme buď kúpiť už hotové alebo vyrobiť vlastné. Odporúčam druhú možnosť. V takomto prípade si môžeme urobiť makové alebo orechové mlieko. Na makové použijeme 50 gramov maku ktorý zalejeme teplou vodou, necháme 6-8 hodín postáť, neskôr mixujeme cca 3 minúty a nakoniec precedíme cez plátno, či jemné sitko. Pri orechovom mlieku môžeme najlepšie použiť mandle, vlašáky alebo lieskovce. Hrsť orechov nasypeme do pohára a zalejeme vodou, necháme postáť 8-10 hodín. Rozdiel oproti makovému mlieku je, že vodu, v ktorej boli máčané vylejeme, orechy nasypeme do mixéra zalejeme novou vodou a mixujeme. Potom to opäť scedíme. Orechovú drť alebo mak, ktoré nám ostali nazvyš môžeme v tomto recepte nakoniec použiť ako ozdobu.

Recept bez obrázku Raw liniecké kolieska Vaše

Zdravšia a chutnejšia forma linieckých koliečok, ktoré isto všetci dobre poznáme :)

Recept bez obrázku Raw vegan saláma Vaše

Skvelá náhrada klasickej paprikovej salámy, vhodnej na jednohubky so zeleninkou, olivami alebo len tak na pečivo.

Recept bez obrázku Raw banánové smoothie Vaše

Celý recept však musíme začať pripravovať najmenej 6-8 hodín pred konzumáciou. Mak zalejeme teplou vodou a necháme postáť na cca 8 hodín, počas toho ho sem-tam môžeme premiešať. Pokiaľ sme to nechali postáť počas noci, miešať to samozrejme vôbec nie je potrebné. :)Inšpirácie z nových receptov
TOPlist