Raw liniecké kolieska

vrabcek1939ivuska - bez fotkyvrabcek1939ivuska, 3. apríla 2015

Zdravšia a chutnejšia forma linieckých koliečok, ktoré isto všetci dobre poznáme :)

Suroviny

Cesto:
2 hrnčekov
1/2 hrnček
2 lyžice
1/4 čl
1 čl
1 čl (nemusí byť)
Džem:
1/2 hrnček
2 lyžice
3 lyžice

Online leták

Postup

  1. 1

    Pokiaľ chceme svetlejšie cesto, ošúpeme arašidy alebo si už rovno môžeme kúpiť očistené, čisté arašidy. Tie rozmixujeme v mixéri na pastu spolu so všetkými zvyšnými surovinami potrebných na cesto. Kokosové mlieko musí byť nad 70% a použijeme tú tuhú časť z konzervy. Poprípade môžeme doliať neskôr trochu kokosového mliečka podľa

  2. 2

    Cesto si odložíme bokom do chladničky a pripravíme si džem. Jahody jemne rozmixujeme s medom a pridáme chia semienka, ktoré po cca 20 minútach začnú pučiť a vytvoria nám hustejšiu konzistenciu podobnú džemu. Poprípade počkáme dlhšie alebo pridáme viac semiačok kvôli požadovanej konzistencii.

  3. 3

    Vyberieme si cesto, hodíme na dosku a rozvaľkáme. Vykrojíme obľúbenými vykrajovačkami, potrieme džemom a spojíme. Môžeme podávať. Jednoduché, chutné, zdravé! :)

Diskusia k receptu

twilly
Wow,tak priznávam, že som absolútne namotaná. Hoci to, čo ma zaujalo, bol ten "džem", nakoľko syn bol "požehnaný" histamínovou intoleranciou, lekváre ako také sú prudko vyňaté z jeho jedálneho lístka, tu sa mi otvára priestor ako mu predsa len túto ovocnú lahôdku dopriať.