Raw ochutený puding

vrabcek1939ivuska - bez fotkyvrabcek1939ivuska, 12. apríla 2015

Suroviny

4 dl
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Rastlinné mlieko si môžeme buď kúpiť už hotové alebo vyrobiť vlastné. Odporúčam druhú možnosť. V takomto prípade si môžeme urobiť makové alebo orechové mlieko. Na makové použijeme 50 gramov maku ktorý zalejeme teplou vodou, necháme 6-8 hodín postáť, neskôr mixujeme cca 3 minúty a nakoniec precedíme cez plátno, či jemné sitko. Pri orechovom mlieku môžeme najlepšie použiť mandle, vlašáky alebo lieskovce. Hrsť orechov nasypeme do pohára a zalejeme vodou, necháme postáť 8-10 hodín. Rozdiel oproti makovému mlieku je, že vodu, v ktorej boli máčané vylejeme, orechy nasypeme do mixéra zalejeme novou vodou a mixujeme. Potom to opäť scedíme. Orechovú drť alebo mak, ktoré nám ostali nazvyš môžeme v tomto recepte nakoniec použiť ako ozdobu.

 2. 2

  Rastlinné mlieko zmixujeme s obľúbeným ovocím.(napríklad za hrsť malín, jahôd, 3/4manga a podobne) Môžeme pridať vanilku, škoricu, ďatle na lepšiu chuť.

 3. 3

  Pridáme chia semienka. Na 1 dcl vody jednu polievkovú lyžicu. Necháme na noc napučať. Ak ste príliš netrpezlivý stačí nechať na 2-3 hodinky chia semienka už krásne napučia, no až z toho chcete čo najlepšiu konzistenciu odporúčam nechať na noc.

 4. 4

  Puding je hotový. Nalejeme ho do myštičiek a ozdobíme. Na ozdobu môžeme použiť orechovú drť, mak, ktorý sa nám zvýšil. Zvyšné ovocie, ktoré sme nepoužili na mixovanie, môžeme to posypať troškou semienok, kokosom, raw čokoládou, čo použijete je už len na Vás :)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Jarunka nikdo Ti neodpovídá tak to zkusím já .Je to příprava jídel pro vegany .Nevím víc ,protože jsem jen přečetl a dál neřešil vařit to nebudu ,ale chtěl jsem vědět co to je .
Podľa mňa je raw vegetariánska ( alebo vegánska?) príprava jedál bez tepelnej úpravy, čo by mne asi nevyhovovalo, lebo teplé a varené jedlo by sa mi žiadalo, tak jedine kombinovať. Chia semienka mám, tak sa možno o niečo pokúsim.