Zdravých 10 receptov na pondelok

 • Obrázok Pestré zemiaky: 10 receptov z multifunkčnej suroviny

  Pestré zemiaky: 10 receptov z multifunkčnej suroviny

  Bandurky, erteple, švábky, krumple... Nech zemiaky nazývate akokoľvek, v pestrosti použitia nemajú v našich kuchyniach konkurenciu. Veď posúďte sami.

 • Obrázok 10 jedál z 1 hrnca

  10 jedál z 1 hrnca

  Slovo eintopf sa zaužívalo už aj v našich krajoch. Je to veľmi praktický spôsob prípravy jedál: všetky ingrediencie postupne naskladáte do jedného - obvykle veľkého hrnca (jeho veľkosť závisí od počtu hladných krkov), hrniec postavíte na platňu a varíte. Nezašpiníte takmer žiadne riady a výsledkom vášho snaženia je jedinečná delikatesa. Nech sa páči, vyskúšajte si naše eintopfy aj vy.

 • Obrázok Chutné spomienky na letnú dovolenku

  Chutné spomienky na letnú dovolenku

  Každoročné prázdninové dovolenkovanie je nenávratne preč.

 • Obrázok Poradíme vám, čo zabaliť deťom na desiatu do školy

  Poradíme vám, čo zabaliť deťom na desiatu do školy

  Tak a je to tu. Začal nový školský rok so svojimi radosťami aj starosťami. A aby naše deti v škole nehladovali a nevymieňali si desiatu so spolužiakmi, či nebodaj potajme nevyhadzovali do koša - síce s láskou urobené, ale priznajme si - tak trochu nudné zlepené chlebíky, ponúkame vám 10 skvelých nápadov na to, aby vaše deti túžili potom, aby už konečne zazvonilo a oni sa mohli s chuťou poustiť do jedenia svojej desiaty.

 • Obrázok Kuracinka na 10 chutných spôsobov

  Kuracinka na 10 chutných spôsobov

  Z kuracieho mäsa dokážete pripraviť rýchly letný obed takmer bez práce.

 • Obrázok Takto vyzerá 10 receptov, v ktorých hrajú hlavnú rolu paradajky

  Takto vyzerá 10 receptov, v ktorých hrajú hlavnú rolu paradajky

  Paradajky sa ku nám dogúľali z Latinskej Ameriky vďaka Krištofovi Kolumbovi už koncom 15. storočia. Dnes ich poznáme obrovské množstvo tvarov, farieb a chutí, nečudujme sa preto, že ich obľuba v kuchyni stále rastie. Poďte si dnes s nami uvariť tieto paradajkové jedlá:

 • Obrázok Čo variť cez prázdniny? Je to ľahké. Cestoviny!

  Čo variť cez prázdniny? Je to ľahké. Cestoviny!

  Máloktoré jedlo je také variabilné ako cestoviny. Dokážete z nich ukuchtiť jednoduchú rýchlovečku, ale aj nápaditý výdatný chod. Fantázii ani chutiam sa medze nekladú, skrátka do nich dajte to, čo máte radi.

 • Obrázok Vybrali sme pre vás 10 receptov na šťavnaté ovocné šaláty

  Vybrali sme pre vás 10 receptov na šťavnaté ovocné šaláty

  Sú to doslova vitamínové bomby a navyše sa dajú podávať ako plnohodnotná príloha k hlavnému jedlu. Vyzerajú nádherne, hýria farbami a ich príprava netrvá večnosť. Ukážeme vám, ako urobiť ovocné šaláty, ktoré si zamilujete.

 • Obrázok Placky na 10 chutných spôsobov

  Placky na 10 chutných spôsobov

  Zemiakové, zeleninové, s mäsom, múkou, či bez. Vynikajúce placky môžete pripraviť na sto rôznych spôsobov. Tu je pár z nich. Vyberiete si?

 • Obrázok Rýchle letné recepty: 10 tipov na obedy, pri ktorých sa nespotíte

  Rýchle letné recepty: 10 tipov na obedy, pri ktorých sa nespotíte

  V kuchyni veru prázdniny neexistujú, hlavne keď vonku šantí hŕba hladných krkov, ktorá už-už vbieha do kuchyne s bojovým pokrikom, že chce jesť. Ponúkame vám záchranu: 10 rýchlych receptov na uspokojenie nenásytných hladošov.

 • Obrázok Keď pizza musí byť: 10 super receptov na obľúbenú pochúťku

  Keď pizza musí byť: 10 super receptov na obľúbenú pochúťku

  Kto by ju nemiloval? Ak pizza patrí aj medzi vašich favoritov, možno už máte svoj obľúbený recept na jej prípravu. Ale ak ešte stále hľadáte overený recept na cesto či chutnú náplň, z našej ponuky si určite vyberiete.

 • Obrázok Ak hľadáte recepty na rýchly obed, skúste slané palacinky

  Ak hľadáte recepty na rýchly obed, skúste slané palacinky

  Bylinkové, špenátové, karfiolové či cviklové plnené všakovakými fajnovosťami. Slané palacinky sú skvelá rýchlovka. Pri ich príprave sa fantázii medze nekladú a na ich prípravu môžete využiť všetky zvyšky z chladničky.

 • Obrázok Nátierky na každý deň

  Nátierky na každý deň

  Nátierka, to nemusí byť iba maslo zmiešané s postrúhaným syrom a cesnakom.

 • Obrázok Takto sa pripravujú zdravé ovocné a zeleninové chipsy

  Takto sa pripravujú zdravé ovocné a zeleninové chipsy

  Chipsy nemusia byť len v podobe mastných zemiakových lupienkov. Skúste si pripraviť chutné a zdravé chipsy podľa našich overených receptov.

 • Obrázok 10 receptov na fantastické rizoto

  10 receptov na fantastické rizoto

  Rizoto, to nemusí byť len ryža, ktorá zostala od obeda, pomiešaná s niečím, čo ste našli v chladničke. So správnym receptom dokážete z rizota pripraviť luxusný hlavný chod. Presvedčte sa!

 • Obrázok Sladké sirupy z byliniek: 10 receptov z našej prírody

  Sladké sirupy z byliniek: 10 receptov z našej prírody

  Naše lúky, háje a záhrady nám v týchto dňoch ponúkajú množstvo voňavých bylín, z ktorých jednoduchým spôsobom dokáže vyrobiť sladký sirup každá gazdinka. Dajú sa použiť nielen na pitie, ale sú aj vynikajúcou alternatívou na sladenie dezertov, či iných pokrmov.

 • Obrázok Rozpáľte grily, na čerstvom vzduchu chutí najlepšie!

  Rozpáľte grily, na čerstvom vzduchu chutí najlepšie!

  Aj keď sa leto ešte oficiálne nezačalo, grilovacej sezóne už nič nestojí v ceste. Tak vytiahnite grily alebo si urobte oheň v prírode a pripravte chutné špecialitky. Tie ukuchtené vonku majú svoje neopakovateľné čaro...

 • Obrázok Hravé raňajky ku Dňu detí: 10x zdravo a chutne

  Hravé raňajky ku Dňu detí: 10x zdravo a chutne

  Jasné, že palacinky s Nutellou asi netromfne žiadna maškrta, ale možno by ste boli prekvapení: chutné sladké raňajky na zdravú nôtu podávané v peknej miske alebo so zaujímavým ovocím pochutia aj tým vašim drobcom.

 • Obrázok Karfiol: Receptové tipy ako ho pripraviť najchutnejšie

  Karfiol: Receptové tipy ako ho pripraviť najchutnejšie

  Aj keď si väčšina ľudí karfiol nevie predstaviť inak ako vypražený v trojobale, jeho použitie v kuchyni môže byť oveľa rôznorodejšie. Vyberte a vyskúšajte niektorý z týchto varecháčskych receptov. Alebo všetky!

 • Obrázok Ukážeme vám, ako uvariť špargľu tak, aby chutila všetkým

  Ukážeme vám, ako uvariť špargľu tak, aby chutila všetkým

  Jar prináša do našich kuchýň množstvo čerstvej sezónnej zeleniny. Jednou z tých najtypickejších pre máj je špargľa, preto vám ponúkame 10 overených receptov na zdravé špargľové dobroty.

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist