Zemiaky s hrachom

methi - fotkamethi, 17. septembra 2013
Zemiaky s hrachom
Foto: methi

Aloo matar.

Suroviny

6 ks strednej veľkosti
200 ml
1 ks
1 ks
4-6 strúčikov
1 ČL
1 ČL, plochá
1/3 ČL
1/3 ČL
200 ml
1 ČL, plochá
 hrst
1/2 ČL
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    V hlbokej panvici zohrejem ghí, oheň zmiernime a pridáme rímsku rascu, ktorú necháme prasknúť. Potom pridáme kurkumu a zamiešame. Pridáme nastrúhaný zázvor a nadrobno nakrájaný cesnak a 2 minúty restujeme. Pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu a restujeme kým cibuľa trocha nezhnedne, asi 8-10 minút. Treba ju často premiešať. Pridáme nadrobno nakrájanú paradajku, mletý koriander a kašmírske čili korenie a poriadne premiešame. Panvicu zakryjeme, na miernom ohni cibuľu a paradajku dusíme 5 minút. Potom pridáme ošúpané, nakrájané zemiaky, rozmrazený hrášok, soľ a 200ml vody. Vodu privedieme do varu, oheň zmiernime, panvicu zakryjeme a zemiaky s hráškom varíme asi 20 minút, do mäkka. Pridáme garam masala, nasekanú koriandrovú vňať, poriadne premiešame, prehrejeme a odstavíme z ohňa. Panvicu prikryjeme a aloo matar necháme odpočívať 10 minút, aby sa všetky chute spojili.

  2. 2

    Podávame s plackami Čapati.

Diskusia k receptu

18 komentárov k receptu
Ghí, alebo purifikované maslo, dostaneš vo väčšine biopredajní. Vydrží veľmi dlho aj bez uloženia v chladničke, v chlade ešte dlhšie.
to by bol asi zázrak,keby sa pri rcp od methi neobjavila otázka, čo je to ghí. a ešte sa kvôli tomu zaregistruje, namiesto aby použila google. nechápem

Pridaj komentár k receptu: