Zemiaky na kyslo so sladkokyslými hubami podľa Radox1 fotorecept

havino - fotkahavino, 16. januára 2016
Zemiaky na kyslo so sladkokyslými hubami podľa Radox1 (fotorecept)
Foto: havino

Išpirácia pre tých, čo majú radi sterilizované sladkokyslé huby. Odkedy @radox1 pridal recept na krémovú polievku Nameko http://varecha.pravda.sk/recepty/kremova- polievka- nameko/54530-recept.html, či už jeho polievku, alebo tieto zemiaky na kyslo s hubami varím pravidelne. Sterilizovaných húb mám dosť, tak ich používam aj týmto spôsobom.

Suroviny

2
 (alebo smotana na varenie)
 (alebo maslo)
3 dcl pohár

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Očistené zemiaky, ja krájam na štvrťky, dáme variť so soľou, 2 bobkové listy, celé čierne korenie. Uvarené zemiaky zalejeme mliekom, alebo smotanou na varenie, podľa chuti. Pridáme ocedené z nálevu a preplachnuté huby. Ja preplachujem, vadí mi ten sliz na hubách, preto ich ani nejem sterilizované samotné. Necháme prevrieť a spojiť chute sladkokyslosti z nasiaknutých húb v náleve do zemiakov.

  Zemiaky na kyslo so sladkokyslými hubami podľa Radox1 (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Urobíme si zásmažku, na masle, alebo oleji opražíme nakrájanú cibuľu do zlatista, pridáme hladkú múku, ako vidieť na panvici, na toto množstvo som dala kopcovú kávovú lyžičku múky. Opražíme do svetlohneda, stiahneme z platne bokom a až teraz pridáme pre farbu prívarku na hrot noža mletú červenú papriku, premiešame, zalejeme s deci mliekom, opäť dobre a rýchlo premiešame a pridáme k zemiakom. Prívarok varíme ešte aspoň 15 minút, aby sa prevarila múka. Dochutíme octom a cukrom. Dochucujem naozaj až ku koncu varenia, nakoľko huby sú presiaknuté sladkokyslým nálevom a svoju chuť pustia do zemiakov.

  Zemiaky na kyslo so sladkokyslými hubami podľa Radox1 (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Odstavíme z platne a pridáme kôpor, alebo aj bez kôpru môžu byť.

  Zemiaky na kyslo so sladkokyslými hubami podľa Radox1 (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Opäť uvarené a ako vždy skvelé. Musím tento recept pripomenúť, lebo je skvelý. Rydziky mam naložené podľa @Afataga a výborne sa tu hodili. Vdaka


2x haji, havino