Kysnutý koláč
Kysnutý koláč

Tekvica z kysnutého cesta fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 4. októbra 2022

Pokúšalo ma upiecť takéto niečo a tak som si skombinovala recept podľa seba a toto je výsledok.

20 (+ 2 h kysnutie) minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

700 g
150 g (izbovej teploty)
3 ks
300 ml
10 g
80 g
40 g
z 1/2 citróna
z 1/2 pomaranča
42 g
1 ČL
Na potretie:
1 ks

Postup

 1. 1

  Tu sú suroviny.

  Tekvica z kysnutého cesta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Dala som si vzísť kvások - odobrala som 100 ml mlieka, ktoré som dala trochu zohriať len aby bolo vlažné, pridala som doň 1 čajovú lyžičku cukru a 42 g droždia. Potom som robotom vypracovala zo všetkých surovín cesto. Dala som cesto nakysnúť na dve hodiny.

  Tekvica z kysnutého cesta (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Keď cesto nakyslo, prekrojila som ho na dve polovice, každú som vypracovala do okrúhlych bochníkov. Na plech som dala papier na pečenie a na papier som do kríža rozprestrela štyri šnúrky, na to som položila jeden bochník a šnúrky som navrchu zaviazala. To isté som urobila aj z druhým cestom. Bochníky som potrela rozšľahaným vajíčkom a vložila do predhriatej rúry na 180 stupňov a piekla si 45 minút. Ale radšej si vyskúšajte špajdľou či je to dobre upečené, aby neboli dnu surové. Zaviažte si voľnejšie, lebo cesto v rúre ešte nakysne, aj ja som mohla zaviazať ešte voľnejšie.

  Tekvica z kysnutého cesta (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Tekvice upečené.

  Tekvica z kysnutého cesta (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Po vychladnutí preložené na tácku.

  Tekvica z kysnutého cesta (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Tu sme už nevydržali a koštovali.

  Tekvica z kysnutého cesta (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

dvorka
Fajn nápad. Možno aj upečiem, ale skúsim nejakú plnku, či už strúhaný syr na slano alebo nejakú sladkú posýpku. Fantázii sa medze nekladú a toto je ozaj krásne dielko na ktoré moja fantázia nestačí. Vďaka za skvelý tip.
sonulienka
Ďakujem dievčence a áno aj ja chcem vyskúšať plnené syrom ale malé tekvičky tak ak upečiem pridám. Alebo ak niektorá upečiete pridajte a vyskúšam.
1x haji
haji
Zajímavý postup, nápad jako trám, efektní výsledek, tekvica ako opravdická. O chuti nepochybuji. Určitě jde s receptem pracovat. Krásná práce, receptík, postup i fota! Jsi šikulka, umíš překvapit! Krásné pozdravení k vám!